3 FAKTY i 3 MITY o Powiększaniu Piersi Wesele i Ślub z weselicho.net

3 FAKTY i 3 MITY o Powiększaniu Piersi

3 FAKTY i 3 MITY o Powiększaniu Piersi

Kuszący biust to coś, od czego panowie nie są w stanie odwrócić wzroku. Zewsząd docierają do nas obrazy dużych piersi, które stały się zarówno marzeniem kobiet, jak i mężczyzn, którzy lubią na nie popatrzeć i dotknąć ich. Niestety nie każda kobieta została hojnie obdarzona przez naturę. Dlatego też nie brakuje pań niezadowolonych ze rozmiaru swojego biustu i marzy o powiększeniu piersi.

Okazuje się, że na rynku jest dostępnych wiele metod, które w mniejszym lub większym stopniu są w stanie spełnić ich pragnienia. Niestety cudowne maści, kremy, przeróżne urządzenia czy też tabletki nie zawsze są skuteczne, a trwałość uzyskanych efektów jest tylko tymczasowa. W celu widocznego powiększenia piersi i to nawet o kilka rozmiarów, nieoceniona okazuje się medycyna estetyczna. Powiększanie piersi za pomocą wszczepiania implantów stało się znacznie tańsze i łatwiej dostępne. Nadal jednak krąży wiele mitów na temat sztucznych piersi. Czas najwyższy je obalić.

Czy wiesz wystarczająco dużo na temat powiększania piersi? Poznaj FAKTY

Jeszcze wcale nie tak dawno temu powiększanie piersi było domeną wyłącznie celebrytek. Ponadto zabiegi tego typu były bardzo kosztowane i wiązały się z nimi liczne komplikacje. Wszystko to jednak się zmieniło wraz z rozwojem medycyny estetycznej. Doszło bowiem do innowacyjnych zmian nie tylko w kwestii technicznej, ale także odnośnie materiałów, z których wykonywane są implanty. Dzięki stale rosnącej popularności chirurgicznego powiększania piersi, operacje tego typu stały się łatwiej dostępne i mogą pozwolić sobie na nie nawet zwykłe obywatelki, które marzą o pięknym biuście.

1. Czy rzeczywiście może dojść do uszkodzenia implantu?

Faktem jest, że zdarzają się przypadki pęknięcia wszczepionych implantów. Pamiętajmy o tym, że są one sztucznym wytworem działalności człowieka, dlatego też podczas ich produkcji mogą pojawić się pewne błędy. Zjawisko wybuchnięcia implantu jest jednak stosunkowo rzadkie, chociaż i tak każdy implant jest objęty dożywotnią gwarancją przez producenta. W związku z tym możliwe jest bezterminowe wymienienie ich w przypadku uszkodzenia. To samo dotyczy chociażby utraty integralności powłok zabezpieczających. Tak więc ryzyko uszkodzenia implantu istnieje, jednak jest ono stosunkowo małe. Nie mniej jednak należy poświecić trochę czasu na wybór renomowanej kliniki, która może pochwalić się doświadczonym i wykwalifikowanym chirurgiem oraz nowoczesnym zapleczem. Wówczas mamy pewność, że swoje zdrowie i wygląd piersi oddajemy w ręce godnych zaufania profesjonalistów.

2. Zdarza się, że implanty zostają odrzucone przez organizm

Prawdą jest, że zdarzają się przypadki nieprzyjęcia się implantów. Pamiętajmy o tym, że każdy organizm może zareagować na ciało obce inaczej. W takich przypadkach wymagane jest powtórne przeprowadzenie operacji. W większości przypadków operacja przebiega jednak pomyślnie.

3. Implanty nie zwiększają ryzyka zachorowania na raka piersi

Nie ma żadnych dowodów na to, że kobiety posiadające silikonowe wkładki są bardziej narażone na wytępienie u nich raka piersi. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na zbyt duże wkładki, to może dojść do powstania torbieli czy narośli na skutek zbyt dużego ucisku implantów na gruczoły. Dlatego też tak duże znaczenie ma to, aby korzystać wyłącznie z usług profesjonalnych klinik, gdzie dobiorą nam właściwe implanty.

MITY na temat powiększania piersi

1. Implanty trzeba co kilka lat wymieniać na nowe

Prawdą jest, że wraz z upływem czasu zwiększa się ryzyko pęknięcia implantu, jednakże jeśli są one wykonane z wysokiej jakości materiałów i certyfikowane oraz bezterminową gwarancję producenta, to nie jest konieczne ich wymienianie. Oczywiście należy pamiętać o regularnym sprawdzaniu ich stanu – samodzielnie i za pomocą badania USG piersi. Implanty można wymienić, gdyż po kilku latach zachodzą naturalne zmiany w wyglądzie biustu, jednakże to od samopoczucia pacjentki zależy, czy zdecyduje się na ponowny zabieg.

2. Koniec ze spaniem na brzuchu czy też chodzeniem bez biustonosza

To, że kobieta zdecyduje się na powiększenie piersi wcale nie oznacza, że nie będzie mogła do końca życia spać na brzuchu czy też zdejmować biustonosza. Oczywiście podczas okresu rekonwalescencji jest to jak najbardziej wskazane, ale dotyczy to tylko kilku tygodni po zabiegu. Pamiętajmy też o tym, że noszenie biustonosza zalecane jest zarówno w przypadku kobiet z implantami, jak i tych z naturalnymi piersiami, gdyż jest to sposób na zachowanie biustu w dobrej kondycji.

3. Operacyjne powiększanie piersi nie jest dla dojrzałych kobiet

Na operacyjne powiększanie kobiet mogą pozwolić sobie kobiety, które ukończyły osiemnaście lat, ale górna granica nie istnieje. Bierze się pod uwagę jedynie ogólny stan zdrowia pacjentki. Tak więc panie po 50. roku życia również mogą powiększyć biust.

Opracowanie własne / Aesthetic Med - powiększanie piersi

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.75 na 4 głosów

Czytaj również

Regeneracja wątroby po weselu - co warto wiedzieć?
Regeneracja wątroby po weselu - co warto wiedzieć?
Sposoby na niepowtarzalny makijaż ślubny
Sposoby na niepowtarzalny makijaż ślubny
Samodzielny makijaż ślubny dla panny młodej i świadkowej
Samodzielny makijaż ślubny dla panny młodej i świadkowej
Reklama: