4 sposoby na znalezienie fotografa na ślub Wesele i Ślub z weselicho.net

4 sposoby na znalezienie fotografa na ślub

4 sposoby na znalezienie fotografa na ślub

Wybór fotografa ślubnego jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć para młoda podczas przygotowań do ślubu. To fotograf odpowiedzialny jest za stworzenie najpiękniejszej pamiątki z uroczystości. Każda panna młoda marzy o świetnych zdjęciach ślubnych, chętnie więc zatrudni dobrego fotografa. Tylko gdzie go znaleźć? Często Ci najbardziej widoczni w sieci fotografowie nie są wcale tymi najlepszymi. Aby dotrzeć do najlepszych fachowców, trzeba nieco czasu i cierpliwości. Nie ma jednej najskuteczniejszej drogi do znalezienia tego jednego jedynego fotografa na Twoją uroczystość. Fotografa można szukać, pytając znajomych, poprzez wyszukiwarkę Google, blogi ślubne lub media społecznościowe, w szczególności Instagrama i Facebooka.

Wyguglajmy” fotografa

Często jak szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, zwracamy się o pomoc do Google. Wyguglować możemy także fotografa wpisując po prostu „fotograf ślubny + miasto”. Warto przejrzeć nie tylko pierwszą stronę wyników wyszukiwania, ale także drugą i trzecią. Najlepsi artyści nie muszą być wcale w TOP3, a nawet TOP10. Wypozycjonowany fotograf niekoniecznie jest tym najlepszym. Zamiast „fotograf ślubny” możecie wpisać: zdjęcia ślubne, sesja ślubna, fotografia ślubna, reportaż ślubny. Za każdym razem otrzymacie nieco inne wyniki wyszukiwania.

Wielu fotografów pokazuje na swoich stronach reportaże ślubne, tytułując wpis: „wesele + miejsce przyjęcia”. To również dobra, choć znacznie mniej popularna ścieżka poszukiwania fotografa ślubnego. Oglądając zdjęcia z miejsca, w którym planujecie przyjęcie, możecie szybko zorientować się, jak fotograf poradził sobie podczas pierwszego tańca, rozmów za stołami, imprezy tanecznej, sesji ślubnej w ogrodzie.

Katalogi firm na portalach ślubnych

Każdy portal ślubny oferuje katalog firm, w którym skupia setki usługodawców w jednym miejscu. Jest to więc prosty i wygodny sposób, aby przejrzeć portfolio fotografów. Co prawda wybór firm w katalogu jest duży, jednak należy pamiętać, że wielu usługodawców nie zamieszcza w nich swoich wizytówek z uwagi na ich płatny charakter.

Nadal chętnie korzystamy z poleceń

Mimo że każdy fotograf ma swoją stronę internetową i coraz więcej spraw załatwiamy przez internet, marketing szeptany ciągle ma się dobrze. Większość usługodawców branży ślubnej wybierana jest dzięki poleceniom znajomym. Jeśli fotograf świetnie sprawdził się na ślubie i weselu koleżanki, masz niemal pewność, że i na Twoim ślubie zrobi piękne zdjęcia.

Uwielbiamy media społecznościowe

Media społecznościowe takie jak Facebook czy Instagram opierają się przede wszystkim na publikowaniu i lajkowaniu zdjęć. Nasuwa się więc oczywista konkluzja, że można w nich znaleźć fotografa na swój ślub. Nie jest to jednak łatwe zadanie, gdyż Facebook czy Instagram nie są wyszukiwarkami. Trafienie na dobrego fotografa może być czasochłonne. Poszukiwań nie ułatwia fakt, że wszystkie strony są zbliżone wyglądem do siebie, a portfolio składa się z pojedynczych zdjęć, głównie z sesji ślubnych, a nie z dłuższych historii. A to właśnie reportaże z uroczystości najlepiej pokazują warsztat i styl fotografa. Przeglądając Instagram warto skorzystać ze ślubnych hasztagów, zwłaszcza tych polskich. Może w ten sposób traficie na fotografa, który oczaruje Was swoimi pracami.

Artykuł powstał przy współpracy z Vasco Images – Fotograf ślubny

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

5 prostych przepisów na udane wesele
5 prostych przepisów na udane wesele
Pierścionek zaręczynowy - z czym nosić, gdzie kupić pierścionki zaręczynowe z diamentami?
Pierścionek zaręczynowy - z czym nosić, gdzie kupić pierścionki zaręczynowe z diamentami?
Ekskluzywne prezenty ślubne dla młodej pary
Ekskluzywne prezenty ślubne dla młodej pary
Reklama: