Atrakcje weselne - jak zaskoczyć swoich gości? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Atrakcje weselne - jak zaskoczyć swoich gości?

Atrakcje weselne - jak zaskoczyć swoich gości?
Średnio 4.67 na 3 głosów

Pragniesz sprawić, aby twój ślub na długo zapadł w pamięci zaproszonych osób? W takim razie postaw na oryginalne atrakcje weselne.

O ile sama uroczystość ślubu ma charakter podniosły, o tyle w przypadku zabawy weselnej możemy popuścić wodze fantazji i - jak sama nazwa wskazuje - po prostu dobrze się bawić. W jaki sposób? No cóż, w praktyce wszystko zależy wyłącznie... od nas samych. Jeśli więc macie dość nudnych zabaw weselnych z krzesłem czy też innych form rozrywki, które nierzadko wywołują grymas goryczy na ustach zaproszonych gości, to śmiało przełamcie rutynę i postawcie na nowoczesne, ciekawe atrakcje weselne. Jakie konkretnie?

Nie samym chlebem człowiek żyje

Nie ukrywajmy; smaczne jedzenie jest tym, co lubi dosłownie każdy z nas. Nic więc dziwnego, że tradycja nakazuje ugoszczenie zaproszonych osób sporą ilością różnorodnych potraw. W ostatnich latach duże zainteresowanie gości budzą tzw. wiejskie stoły, czyli wystawki w formie szwedzkiego stołu po brzegi wypełnione smacznymi wędlinami. Wolisz coś bardziej oryginalnego? W takim razie zastąp wspomniane wiejskie stoły... candy barem, którego centrum będzie stanowiła czekoladowa fontanna. Możesz również pokusić się o wynajęcie profesjonalnego barmana, który - w sposób widowiskowy - będzie serwował gościom dowolnie wybrane drinki. W wersji bezalkoholowej miejsce barmana może z powodzeniem zająć barista. W końcu kto z nas odmówi sobie filiżanki rasowego cappuccino dodatkowo ozdobionego wzorem serc czy wyszukanych kwiatów?

Zabawy spontaniczne...

Nie każdy z gości przepada za tańcem, a to właśnie on stanowi z reguły jeden, spontaniczny rodzaj zabawy na jaki mogą pozwolić sobie zaproszeni goście. W związku z powyższym warto postawić na nieco większą ilość spontanicznych zabaw. Dobrym pomysłem będzie zatrudnienie karykaturzysty, który podczas wesela w zabawny sposób uwieczni wizerunek chętnych na to gości. Innym, równie ciekawym pomysłem jest ustawienie fotobudki wyposażonej w aparat Polaroid oraz zabawne akcesoria. Wykonane zdjęcia będą stanowiły ciekawą pamiątkę weselną. Równie dobrym pomysłem są specjalne gry, takie jak np. gigantyczna jenga, która zabawi gości i pozwoli na złapanie chwili oddechu od tańca.

...i te zorganizowane

Aby dodatkowo uatrakcyjnić czas weselnych zabaw, warto zorganizować specjalny, widowiskowy pokaz. Czego konkretnie? Wszystko zależy od Waszych upodobań. Wśród przykładowych, cieszących się dużą popularnością widowisk, warto wymienić m.in. pokaz sztucznych ogni, pokazy tańca, występy cyrkowców przebranych za anioły chodzące na szczudłach, tzw. teatr ognia czy też wspólne wypuszczenie w powietrze zapalonych, papierowych lampionów szczęścia. Wolisz nieco mniej widowiskowe rozwiązania? W takim razie zorganizuj karaoke lub też przygotuj zabawny pokaz slajdów z Wami w roli głównej.

Nie zapomnij o najmłodszych!

W takcie organizacji wesela nierzadko zapominamy o potrzebach najmłodszych gości. Z myślą o dzieciach organizowane są jedynie osobne stoły i... na tym koniec atrakcji dla maluchów. Warto odbiec od wspomnianego schematu i zatrudnić specjalną animatorkę, która zorganizuje zabawy i zajmie się dziećmi, o czym można się dowiedzieć również w specjalnym dziale portalu http://www.wesele.com.pl/porady/wesele_atrakcje_weselne,29.html. Możesz również wynająć tzw. dmuchańce czyli ogromne, dmuchane zabawki w kształcie zamku czy zwierząt. Co więcej; wspomniana atrakcja weselna z pewnością ucieszy również rodziców maluchów, którzy będą mogli - bez obawy o pociechę - oddać się zabawie.

Podziękowania

Ślub to - bądź co bądź - dość spory wydatek; nie tylko dla młodej pary, ale również dla zaproszonych osób. W związku z powyższym warto podziękować gościom za przybycie umieszczając tuż obok bileciku wskazującego ich miejsce przy stole, symboliczny drobiazg np. figurkę słonia z uniesioną do góry trąbą czy też breloczek z datą Waszego ślubu. Osobami, które zasługują na specjalne podziękowania są naturalnie rodzice oraz najbliższa rodzina młodej pary. W tym celu możesz dedykować im piosenkę, w trakcie której podarujesz tradycyjny bukiet kwiatów. Wolisz bardziej oryginalną formę podziękowań? W takim razie zorganizuj wspomniane podziękowania stylizowane na galę wręczenia nagród, która nie tylko wzruszy, ale również rozbawi zaproszonych gości.
Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: