Białe czy żółte złoto - jakie wybrać obrączki? Wesele i Ślub z weselicho.net

Białe czy żółte złoto - jakie wybrać obrączki?

Białe czy żółte złoto - jakie wybrać obrączki?

Złoto uchodzi za kruszywo najbardziej pożądane przy wyborze obrączek ślubnych. Nie dzieje się tak bez przyczyny, albowiem jest ono metalem szlachetnym, znanym ze swoich niezwykłych właściwości. Złoto jest również symbolem luksusu, tak bardzo pożądanym przez każdego. Złote obrączki są niezwykle trwałe i pięknie prezentują się na dłoniach zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Do wyboru mamy klasyczne żółte złoto oraz białe wśród najbardziej popularnych rodzajów tego kruszywa. Kwestia wyboru obrączek ślubnych jest bardzo ważna i nie powinna być odkładana na ostatnią chwilę.

Wybór kruszywa na obrączki ślubne i ich dopasowanie

Warto przyjrzeć się poszczególnym właściwościom każdego z materiałów, aby wybrać najlepszy na produkcję naszych obrączek ślubnych. Najtrwalsze są obrączki z platyny - jednak ten materiał jest również i najdroższy. Obrączki ślubne idealne dla miłośników tradycji i minimalizmu będą idealne z żółtego złota. Możemy jednak dodać delikatny akcent w postaci zdobień z białego złota. Takie obrączki będą z pewnością oryginale i bardzo szykowne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na obrączki ślubne całe wykonane z białego złota. Co zatem wybrać? Jeżeli wybór jest tak ogromny, musimy dokładnie zastanowić się nad naszymi wspólnymi upodobaniami. Wybierając obrączki ślubne białe złoto może pełnić główną role, a to będzie z pewnością bardzo oryginalne. Obrączki mogą być również ze srebra, co z pewnością pozwoli nieco zaoszczędzić, i sprawi, że będą one wyglądać skromniej. To, jaki materiał wybierzemy, zależy od nas samych. Ważne jest, aby wybór przypadał do gustu zarówno pannie młodej, jak i panu młodemu.

Żółte złoto czy białe? A może kombinacja obu kolorów?

Jak wcześniej wspomniano, klasyczne obrączki ślubne wykonane są zazwyczaj z jednokolorowego materiału. Żółte złoto zarówno z wierzchu, jak i spod spodu obrączki uchodzi za totalny klasyk wśród obrączek. Dodatkiem, na jaki możemy się zdecydować, są zdobienia z kamieni bądź sentencjonalny grawer. Całkowitą nowością może okazać się wybór obrączek z białego złota. Czym różni się ono od tradycyjnego, żółtego? Białe złoto o wysokiej liczbie karatów jest z pewnością droższe niż żółte, ponieważ jest dużo trwalsze. Jego trwałość uzyskiwana jest sporym nakładem pracy i wymaga większej precyzji podczas produkcji. Widząc z daleka obrączki ślubne białe złoto można pomylić z platyną - oba kruszywa są bardzo do siebie podobne, jednak znacząco się różnią. Obrączki z białego złota mogą być jednolite bądź posiadać dodatkowe akcenty idąc w parze ze złotem żółtym. Warto zdecydować się na elegancką kombinację kolorów w postaci jednego odcienia np. żółtego na wierzchu obrączki, a wewnętrznej strony pokryte białym złotem. Kolejna propozycja to wybór białego złota w roli głównej na wierzchniej stronie obrączki oraz dodatek w postaci graweru z datą ślubu. Cienka dekoracja w postaci poziomych paseczków z żółtego złota może uzupełnić i podkreślić piękno obrączek, które będziemy nosić przez całe życie wraz z ukochaną osobą.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Nie zgrywaj się! Nagraj swój film profesjonalnie!
Nie zgrywaj się! Nagraj swój film profesjonalnie!
Zainwestujcie w pamiątkowe zdjęcia ślubne u fotografa z Trójmiasta!
Zainwestujcie w pamiątkowe zdjęcia ślubne u fotografa z Trójmiasta!
Zaproszenia na ślub online - czy warto?
Zaproszenia na ślub online - czy warto?
Reklama: