Czy warto dzielić się filmem weselnym w internecie? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Czy warto dzielić się filmem weselnym w internecie?

Czy warto dzielić się filmem weselnym w internecie?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Film ślubny to jedna z najważniejszych pamiątek, która pozostaje z wesela, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że każda para chce, by wymarzony film weselny był oryginalny i w pełni odzwierciedlał charakter uroczystości po to, by z dumą móc dzielić się z nim bliskimi. Kiedyś na porządku dziennym były spotkania w gronie rodzinnym, podczas których wszyscy zgromadzeni niemal w formie rytuału oglądali nagranie z uroczystości. Powoli jednak te czasy odchodzą do przeszłości, podobnie zresztą, jak długie i monotonne filmy weselne, trwające po 3 godziny.

Obecnie coraz więcej osób chce dzielić się swoimi reportażami ślubnymi w internecie, bo jest to wygodny i szybki sposób dotarcia do wszystkich zainteresowanych.

Film weselny online

Współcześnie internet wkracza w coraz to więcej dziedzin życia. Na porządku dziennym jest robienie zakupów w sieci, prowadzenie rozmów na portalach społecznościowych, oglądanie filmów online czy nawet pracowanie w systemie zdalnym, czyli za pośrednictwem internetu. Również w branży usług wideofilmowania można zaobserwować nowy trend udostępniania filmów weselnych w internecie. Czasy, kiedy filmy ze ślubu zachowywało się dla siebie już dawno minęły, dziś każdy chce zobaczyć, jak wypadł na weselu i jak bawili się goście weselni z innej perspektywy.


Film ślubny na stronie kamerzysty

Istnieje kilka sposobów udostępniania filmów w sieci. Jednym z nich jest udostępnianie przez kamerzystę weselnego materiału w tzw. chmurze lub na stronie internetowej. Dostęp do takiego materiału może uzyskać każdy, kto posiada odpowiednie hasło. Oczywiście to, czy kamerzysta udostępni film, musi zostać wcześniej uzgodnione z państwem młodym, najlepiej w formie umowy. Niemniej jednak jest to bardzo wygodna forma dzielenia się najważniejszymi momentami z życia, którą można w pełni kontrolować. Główną zaletą takiego rozwiązanie jest przede wszystkim to, że nie ma konieczności robienia kilkunastu kopii i potem rozdawania ich swoim gościom, bo jest to nie tylko drogie, ale i czasochłonne. Decydując się na taką formę udostępniania pliku, nie musimy też bać się utraty prywatności. Link do filmu jest zaszyfrowany i to my decydujemy, kto otrzyma hasło i będzie mógł obejrzeć nasze nagranie ze ślubu. Co więcej, po uzgodnieniu z kamerzystą, film z wesela można w każdej chwili usunąć lub zmienić hasło dostępu do wideo.

Teledysk ślubny na YouTube

Umieszczanie filmu w internecie wcale nie musi oznaczać dzielenia się nagraniem z przebiegu całej uroczystości. Obecnie coraz popularniejsze stają się krótkie teledyski ślubne, trwające od 3 do 5 minut. Teledysk ślubny obejmuje krótką relację z przebiegu uroczystości, uwzględniającą najważniejsze wydarzenia, dla których tłem jest odpowiednio dobrany utwór muzyczny. Podzielenie się teledyskiem ślubnym na YouTube to dobry sposób na pochwalenie się ostatecznym efektem wśród szerszego grona odbiorców. Może to także pomóc innym parom w zaplanowaniu własnej uroczystości, bo jak wiadomo - filmiki ślubne na YouTube to świetne źródło inspiracji i reklama dla kamerzysty weselnego. Warto jednak mieć na uwadze, że przy udostępnianiu video wszystkim, narażamy się na niepochlebne opinie od osób, których w ogóle nie znamy. Udostępnianie filmu weselnego na YouTube może prowadzić również do znacznie gorszych skutków, jak chociażby ryzyko wykorzystywania nagrania bez zgody pary. Niestety, nie zawsze mamy wpływ na to, kto nasz film będzie oglądał, dlatego dzieląc się materiałami wideo z innymi, trzeba robić to z głową.


Publikowanie nagrań z wesela na portalach społecznościowych

Publikowanie filmów z wesela na popularnych portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram, to kolejny sposób na dzielenie się ślubnym materiałem. Jeżeli tylko naszym gościom odpowiada taka forma i nie mają nic przeciwko udostępnianiu wizerunku, to nic nie stoi na przeszkodzie, by film ślubny lub trailer udostępnić. Trzeba jednak pamiętać, że i w tym wypadku należy zachować wszelkie formy ostrożności. Facebook daje użytkownikom kontrolę nad ustawieniami prywatności. Jeśli nie chcemy, aby ktoś całkowicie dla nas obcy wykorzystał nasz wizerunek, warto nagranie udostępnić wyłącznie osobom z grona znajomych.

Udostępnianie filmów z wesela to niewątpliwie bardzo wygodny i szybki sposób na dotarcie do każdej osoby na weselu. Jednak nie można zapominać o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci, które powinno być priorytetem dla wszystkich osób decydujących się na udostępnienie swojego filmu z wesela.

Autorem artykułu jest KapitanKamera.pl
KapitanKamera.pl to firma zajmująca się wideofilmowaniem okolicznościowym jak i tworzeniem niestandardowych kreacji filmowych, które przykuwają wzrok i zachwycają widzów.
Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: