Czy warto zaciągnąć kredyt lub pożyczkę na wesele? Wesele i Ślub z weselicho.net

Czy warto zaciągnąć kredyt lub pożyczkę na wesele?

Czy warto zaciągnąć kredyt lub pożyczkę na wesele?

Strona kredytnakazdycel.pl jest porównywarką kredytową dla tych, którzy planują realizować swoje plany, pomimo braków w gotówce. Jednym z dużych przedsięwzięć, wymagającym dużych nakładów finansowych, jest ślub i ewentualne wesele. Ceny zastraszająco idą w górę, dlatego też kredyt na ślub i wesele jest często przykrą koniecznością.

Kredyt na wesele i ślub na http://kredytnakazdycel.pl/ to ratunek dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn zrealizować swoich weselnych planów własnym sumptem. Kredyty gotówkowe z niską rzeczywistą roczną stopą oprocentowania mogą być ratunkiem dla tych, którzy potrzebują pomocy finansowej w tak ważnym dla siebie okresie.

Zaciąganie kredytu gotówkowego na ślub i wesele — czy warto?

Kredyt na wesele i ślub to często jedyna opcja, która pozwala na zorganizowanie uroczystości. Niektórzy mogą zaoszczędzić na tę okoliczność, jednak nie zawsze istnieje taka możliwość, zwłaszcza wtedy, kiedy liczba gości nie może zostać zmniejszona, a lokale w dobie pandemii znacznie podniosły ceny.

Kredyt gotówkowy jest często jedyną rozsądną opcją, jednak pod pewnymi warunkami — między innymi tym, że całkowity koszt pożyczki nie przekroczy możliwości jej spłacania przez nowożeńców lub ich bliskich. Wydatki ślubne często porównywane są do wysokości kredytu hipotecznego. Różnego rodzaju instytucje finansowe obiecują co prawda korzystne warunki, jednakże nie zawsze otrzymanie kredytu u nich okazuje się być najszczęśliwszym wydarzeniem.

Warto zaciągnąć kredyt na wynajem sali weselnej oraz inne wydatki, trzeba jednak zrobić to z dużą rozwagą.

Zaciągnięcie kredytu bez zbędnego ryzyka

Oferty kredytu na ślub i wesele mogą być bardzo kuszące, jednakże warto zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki. Instytucje pozabankowe często kuszą udzielaniem pożyczki bez obliczania zdolności kredytowej jednak musimy pamiętać, że zwykle tego typu zobowiązania należy spłacać równie szybko, jak się je zaciągnęło, by nie ryzykować płacenia zbyt wysokich rat.

Koszty wesela zależą od ilości gości, a także miejsca, w którym chcesz je zrealizować. Bywa, że tradycja rodzinna wymaga wesela i ślubu w danym miejscu, jednak często przy liczbie gości zbliżonej do 100, wymarzony ślub może kosztować nawet ponad sto tysięcy złotych.

Czasem także młodzi stają przed wyborem — wesele albo pożyczka. Firmy pożyczkowe gwarantujące pieniądze na dowód osobisty, chętnie przyjmują zdesperowanych klientów, jednak warto zastanowić się, czy tak jak wcześniej wspomniano — całkowita kwota pożyczki nie przerośnie ostatecznie spłacających ją osób.

Weselny zastrzyk gotówki

Mając pozytywną historię kredytową, można bez trudu zaciągnąć zobowiązanie nawet na wysokość zbliżoną do kredytu hipotecznego. Biorąc pod uwagę wysokość bieżących dochodów, można wziąć kredyt na dowolną kwotę, którą jest w stanie wygenerować system. Najpierw warto jednak zastanowić się, ile rzeczywiście potrzeba na weselne wydatki, z czego można zrezygnować lub co można kupić taniej. Poza tym w wyborze odpowiedniej opcji pomogą z pewnością porównywarki kredytów.

W porównywarce masz możliwość zadeklarowania, kwoty, a także preferowanej wysokości rat. Poza tym zaznaczasz wskaźnik "roczna stopa oprocentowania", który może pomóc w wyborze najkorzystniejszej oferty, która wygeneruje minimum dodatkowych opłat. Może skusi Cię opcja założenia konta bankowego tam, gdzie planujesz wziąć kredyt? To może wpłynąć korzystnie na jego oprocentowanie.

Niezależnie od tego, jaki kredyt wybierzesz, staraj się spłacić go jak najszybciej. Często udaje się to zrobić wyjątkowo szybko, przeznaczając na to część pieniędzy z prezentów od gości.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Polskie sukienki — czy warto je kupować?
Polskie sukienki — czy warto je kupować?
Jak wybrać optymalny materac 80x200 do sypialni dziecięcej?
Jak wybrać optymalny materac 80x200 do sypialni dziecięcej?
Duże sukienki wieczorowe - gdzie warto je kupić?
Duże sukienki wieczorowe - gdzie warto je kupić?
Reklama: