Dlaczego warto schudnąć przed ślubem? Wesele i Ślub z weselicho.net

 • Zespół na wesele - trudny wybór ?
 • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
 • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
 • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
 • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Dlaczego warto schudnąć przed ślubem?

Dlaczego warto schudnąć przed ślubem?
Średnio 4.67 na 3 głosów

Czy wiesz, że według najnowszych szacunków nawet 55% Polaków boryka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej? Co gorsze, liczba osób z nadwagą cały czas rośnie. Nic nie wskazuje na to, by ta sytuacja miała ulec zmianie.

Dlaczego jestem gruby/a?

Czasem warto spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć jasno – nadwaga/otyłość to Twoja wina. Nie zwalaj na genetykę, uwarunkowania i inne czynniki na które nie masz wpływu. Zastanów się czy nadmiar tkanki tłuszczowej nie jest po prostu wynikiem Twoich zaniedbań.

W niemal 90% przypadków – tak właśnie jest! Nadwaga i otyłość to przypadłości, które kreujemy poprzez niezdrowy tryb życia, a w szczególności:

 • siedzący tryb życia
 • niezbilansowaną, zbyt obfitą dietę
 • nieregularny rytm dobowy

Jeśli dbasz o powyższe, to należysz do wąskiego grona osób, których nadwagę/otyłość można w jakimś stopniu wytłumaczyć i zrozumieć. W przeciwnym wypadku – sam/a jesteś sobie winien/winna!

(sprawdź najlepsze suplementy na odchudzanie i jak je wybrać - https://byc-zdrowym.pl/suplementy-na-odchudzanie/)

Dlaczego warto podjąć trudy odchudzania?


O tym, że proces redukcyjny to prawdziwe wyzwanie, nie trzeba nikogo przekonywać. Odchudzanie wymaga czasu, dyscypliny i cierpliwości. Nie przychodzi łatwo, dlatego też wiele osób – zanim osiągnie satysfakcjonujące rezultaty, po prostu rezygnuje.

(Dowiedz się z naszego poradnika jak szybko i zdrowo schudnąć - https://byc-zdrowym.pl/jak-szybko-i-zdrowo-schudnac/)

Właśnie dla tych, których cechuje słomiany zapał przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu korzyści odchudzania. Mamy nadzieję, że zmotywują Was do podjęcia jeszcze jednej, tym razem skutecznej próby:

 1. Ograniczenie ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia
  Przypadłości charakterystyczne dla osób z nadwagą/otyłością to: nadciśnienie tętnicze, dyslipidemia, cukrzyca typu 2, zespół metaboliczny. Prowadzić mogą one do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu i następujących defektów: nagłej śmierci sercowej, niewydolności krążeniowej, zawału serca.
 2. Ograniczenie ryzyka wystąpienia nowotworów
  Otyłość związana jest ze zwiększeniem ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż większa masa ciała jest jednoznaczna ze zwiększoną liczbą komórek. Wówczas to wzrasta ryzyko wystąpienia nieprawidłowego ich podziału i powstawania nowotworów.
 3. Ograniczenie ryzyka zwyrodnienia stawów
  Nadmierna masa bardzo często kończy się powstawaniem zwyrodnień w stawach, co może skutkować problemami z poruszaniem się.
 4. Ograniczenie ryzyka wystąpienia bezdechu sennego
  Inną przypadłością wywoływaną przez nadmierną masę ciała jest obturacyjny bezdech senny. OBS to przypadłość polegająca na epizodycznych przerwach w oddychaniu. Skutkiem takowych zaburzeń może być nawet zawał serca, jak i udar mózgu.
 5. Zwiększenie płodności
  Według badań, osoby, które prowadzą zdrowy tryb życia, a skład i budowa ich ciała może być określona jako optymalna – mają większe zdolności rozrodcze. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
 6. Poprawa samopoczucia
  Psycholodzy i psychoterapeuci są w tej kwestii zgodni – zaburzenia depresyjne, stany lękowe i nerwica bardzo często mają swoje podłoże w zachwianej samoocenie. Jeśli nie akceptujemy własnego ciała – istnieje duże ryzyko, że kompleksy doprowadzą do depresji.
 7. Ograniczenie ryzyka wystąpienia kamicy nerkowej
  Otyłość i nadwaga bardzo często idzie w parze z podwyższonym cholesterolem. Ten z kolei doprowadza do przesycenia żółci, która jest idealną bazą dla odkładania się złogów w pęcherzyku żółciowym.
 8. Poprawa wyglądu skóry, paznokci i włosów
  Zdrowy tryb życia, tj. dieta i aktywności fizyczna znajduje przełożenie nie tylko w naszej sylwetce, ale także poprawie kondycji skóry (ujędrnienie), paznokci (wzmocnienie) i włosów.
 9. Poprawa samooceny
  Pewność siebie to cecha, którą z całą pewnością można traktować jako „atut”. Poprzez zbudowanie wymarzonej sylwetki – zyskujemy na pewności siebie, a co za tym idzie – lubimy swoje ciało i lepiej się w nim czujemy.
 10. Poprawa wydolności
  Ile razy zdarzyło Ci się cierpieć przez swoją nadwagę? Ile razy łapałaś/eś zadyszkę po wejściu na schody? Nadmiar tkanki tłuszczowej ogranicza naszą wydolność krążeniowo-tlenową i stanowi ogromny problem, gdy musimy podjąć jakąkolwiek aktywność fizyczną.

Marzysz o pięknej sylwetce, ale nie wiesz jak tego dokonać? Koniecznie zajrzyj na www.byc-zdrowym.pl – znajdziesz tutaj szczegółowe plany - dietetyczne i treningowe.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: