Drobiazgi na wesele - o czym warto pamiętać? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Drobiazgi na wesele - o czym warto pamiętać?

Drobiazgi na wesele - o czym warto pamiętać?
Średnio 4.67 na 3 głosów

Organizując wesele musimy pamiętać o wielu, różnych elementach. Istotne są nie tylko dekoracje sali, suknia ślubna i garnitur dla pana młodego albo wybór menu. Niezwykle ważne są również szczegóły, takie jak chociażby prezenty dla gości albo prezent z podziękowaniami dla rodziców. Podpowiadamy zatem, o czym warto pamiętać, organizując tę uroczystość, a także proponujemy różnorodne artykuły weselne.

Po pierwsze prezenty dla gości

Oczywiście nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich elementów, jakie para młoda powinna nabyć na swoje wesele. Ten artykuł byłby zwyczajnie zbyt długi. Chcielibyśmy jednak wskazać kilka elementów, które są ważne, a o których często się zapomina. Pierwszym z nich są prezenty dla gości. Mogą one przybrać różnorodną formę – małych słoiczków z miodem, małej butelki wina, niewielkiej torebki z herbatą albo torebki z cukierkami. Do tego warto dołączyć zdjęcie pary młodej oraz bilecik z krótkim "dziękujemy za przybycie". Tego typu artykuły weselne stanowią miły akcent i sprawiają, że impreza staje się niezapomniana nie tylko dla nowożeńców, ale i ich gości.

Po drugie prezent dla rodziców

Nie można również zapominać o prezencie dla rodziców. Oni bowiem dołożyli na pewno wiele wysiłku w organizację wesela. Być może też wsparli młodą parę finansowo. Należy zatem podziękować im w odpowiedni sposób. Najczęściej pary młode decydują się po prostu na bukiety kwiatów. To jednak pewna mało oryginalna sztampa. Zdecydowanie bardziej efektowne są spersonalizowane prezenty. Może być to nawet album ze zdjęciami. Chodzi jednak o to, by rodzice pamiętali, że dostali daną rzecz od swoich dzieci w tym szczególnym dniu. W sklepach dostępne są różnorodne artykuły weselne, które mogą stanowić taki prezent dla rodziców. Znajdziesz tam również akcesoria do pakowania, w tym oryginalne pudełka.

Po trzecie poduszka na obrączki

Pary pamiętają o zakupie obrączek, bo to przecież kluczowy element. Często jednak zapomina się o tym, że w kościele lub w urzędzie stanu cywilnego powinny być odpowiednio podane. Świadkowie nie trzymają ich przecież luzem, tylko w jakiejś, atrakcyjnej formie. Tę rolę odgrywają na przykład oryginalne pudełka lub specjalne poduszki na obrączki. W sklepach z akcesoriami weselnymi dostępne są różne warianty takich poduszek – te haftowane, wyszywane, białe, beżowe, gładkie lub z dodatkową aplikacją. Poduszkę można dostosować do wystroju kościoła lub ogólnego tematu wesela. Można postawić na coś klasycznego lub nowoczesnego, w stylu boho lub prowansalskim. Możliwości są absolutnie nieograniczone.

Po czwarte księga gości

Artykuły weselne, które powinny trafić na listę do kupienia to również księgi gości. Taka księga to fantastyczna pamiątka. Rodzina i znajomi mogą w nich wpisać życzenia dla pary młodej albo wkleić swoje zdjęcie z fotobudki. Później młoda para może też wkleić do księgi inne zdjęcia lub pamiątki z tego szczególnego dnia.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: