Fotobudka na wesele Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Fotobudka na wesele

Fotobudka na wesele
Średnio 4.50 na 2 głosów

Moda na fotobudki przypłynęła do nas zza Oceanu. W Stanach Zjednoczonych samoobsługowe budki to popularna atrakcja na wszelkich uroczystościach - okrągłych rocznicach, osiemnastkach, a przede wszystkim – weselach. Trend wkroczył teraz na nasz rodzimy, polski rynek i szybko zaskarbia serca gospodarzy i gości przyjęć. Do wzrostu ich popularności przyczyniła się podkrakowska firma Imprezowy Raj. Co zyskujesz dzięki tej atrakcji? Przede wszystkim swobodną atmosferę w czasie pozowania do zdjęć i potencjał do wspólnej zabawy.

Ile godzin budki?

Fotobudki wynajmowane są na określoną ilość godzin lub też mogą towarzyszyć nam przez cały czas trwania wesela. Decydując się konkretny wariant, warto wziąć pod uwagę liczbę zaproszonych gości. Przyjmuje się, że jeśli liczba nie przekracza 140 osób, dwie godziny powinny dać równe szanse, każdemu kto chce zapozować przed obiektywem. Na większych przyjęciach, od 140 do 180 osób, warto wydłużyć ten czas do 3 godzin. Im liczniejsze wesele, tym więcej możliwości i kombinacji w ustawieniach. Jeżeli zakładasz przyjęcie na ponad 200 osób – najlepiej, jeśli zamówisz ją na całą noc.

Na co zwrócić uwagę?

Kiedy już zdecydujesz się na wariant czasowy, należy jeszcze zwrócić uwagę na kilka dodatkowych elementów. Po pierwsze, czy firma, od której wypożyczasz budkę, odlicza czas montażu, demontażu i przerw technicznych od ogólnego czasu najmu. Warto upewnić się także, czy agencja nie narzuca limitu wykonanych zdjęć oraz czy w trakcie wesela, będziesz mógł liczyć na wsparcie profesjonalnego animatora. Jak wiadomo, prócz ilości, liczy się także jakość. Zapytaj o gramaturę papieru, rozdzielczość aparatu, dodatkowe oświetlenie oraz tło typu green screen. Dopytaj także, czy istnieje możliwość udekorowania Twojej budki. Jeśli motywem przewodnim przyjęcia są kwiaty, dowiedz się, czy firma jest w stanie zapewnić Ci oklejenie jej ich fotografiami lub – Twoimi zdjęciami. Ostatnią, niezwykle ważną kwestią są rekwizyty. To dzięki nim zdjęcia nie będą nudne, a goście będą mieli możliwość integracji i wspólnej zabawy. Do najpopularniejszych gadżetów należą doklejane wąsy, nakrycia głowy, szale, okulary, peruki i dedykowane tabliczki.

Księga gości do fotobudki

A teraz czas odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie. Co dzieje się ze zdjęciami po ich wydrukowaniu? Boisz się, że mogą umknąć Twojej uwadze? Bez obaw. Większość firm, w tym wspomniany wcześniej Imprezowy Raj, przekazuje Ci fotografie w formie cyfrowej. Warto także poprosić swoich gości i animatora o drukowanie fotografii wraz z kopią. W tym przypadku, wskazane jest, aby obok budki położyć księgę gości i poprosić o wklejanie zdjęć wraz z komentarzem. Z pewnością to znacznie lepsze rozwiązanie niż tradycyjna księga zapełniona wyłącznie słowami. Będzie zabawnie, kolorowo, z fantazją i polotem, a przede wszystkim – z możliwością zorganizowania sentymentalnej podróży po latach. Pamiętaj i miej dowód na to, jak dobrze bawili się goście na Twoim weselu!

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane