Fotograf ślubny - na co zwrócić uwagę wybierając usługodawcę? Wesele i Ślub z weselicho.net

Fotograf ślubny - na co zwrócić uwagę wybierając usługodawcę?

Fotograf ślubny - na co zwrócić uwagę wybierając usługodawcę?

Jeżeli szukasz fotografa ślubnego, zapoznaj się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się na co zwrócić uwagę podczas wyboru usługodawcy na ten szczególny dzień oraz gdzie można go szukać.

Jakie cechy powinna mieć fotografia ślubna?

Fotografie ślubne powinny zawierać kilka zasadniczych cech. Pierwszą z nich jest stylistyka. Dla każdej osoby najlepszy fotograf ślubny cechuje się różnymi cechami. Warto zwrócić uwagę na stylistykę i obróbkę zdjęć. Oferta fotografii ślubnej jest szeroka, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejną cechą jest liczba zdjęć ślubnych. Jeżeli jest ich sporo to fotografowi ślubni mają łatwiejsze zadanie, aby wybrać najlepsze ujęcia danej chwili. W trakcie wesela jest ich bardzo wiele. Dzięki temu w dniu ślubu można stworzyć piękną historię z tego wyjątkowego dnia.

Najlepszego fotografa warto poszukiwać również z poleceń rodziny, czy znajomych.

W wyborze fotografa powinno również pomóc jego portfolio. Często to osoby z wieloletnim doświadczeniem. Tacy specjaliści wiedzą również, jakie momenty warto umieścić w reportaż ślubny.

Niezwykle ważny jest styl fotografii, czy np. pary młode wolą zdjęcia czarno-białe, z danym filtrem, mocno skontrastowane. Warto zwrócić uwagę, jakie są warunki sesji ślubnej oraz kiedy jest ona wykonywana. Z fotografem poleca się skonsultować np. ujęcia na których nam zależy.

Kolejną z cech jest czas oczekiwania na zdjęcia. Powinien być on jasno przedstawiony. Część z fotografów pracuje w duecie. Może się to wiązać z dodatkowymi kosztami, ale i jest poznaniem perspektywy fotografujących dwóch osób i często sprawdza się przy dużych weselach.

Niektórzy fotografowie w ofercie mają również reportaż ślubny w formie wideo. Materiał tworzą sami lub mają kontakt do innego usługodawcy, którego polecają.

Gdzie znaleźć fotografa ślubnego?

Dobry fotograf ślubny to np. https://www.marcinorzolek.pl/. Oferta ślubna na zdjęcia często pojawia się na rok lub dwa przed danymi rocznikami. Fotograf jest często jednym z pierwszych wybieranych usługodawców.

Aby fotograf ślubny nas usatysfakcjonował, warto zrobić dokładny research lub popytać zamężnych już par.

Fotograf ślubny może być znaleziony przez takie strony jak wedding.pl, wesele z klasą czy inne wyszukiwarki usługodawców w danej okolicy. Co ważne fotograf ślubny powinien mieć w swojej ofercie informacje, ile zdjęć w ramach danego pakietu będzie udostępnione małżonkom oraz ogólne warunki współpracy.

Ile kosztuje reportaż ślubny?

Wiele osób się zastanawia, ile kosztuje fotograf ślubny. Wszystko jest zależne od pakietu, jaki mamy podpisany w umowie z fotografem ślubnym.

W skład wyceny mogą wchodzić:

  • sesja narzeczeńska
  • sesja ślubna
  • plener ślubny/ sesja plenerowa
  • reportaż w dniu ślubu
  • akcesoria tj. album, czy fotoksiążka

Koszt fotografii ślubnej jest zależny od liczby godzin uczestnictwa w wydarzeniu. Zdjęcia ślubne najczęściej są liczone od momentu przygotowań do ślubu. Przykładowo ceny za fotografa ślubnego w Warszawie to od 4 000 do 10 000 złotych. Reportaże ślubne mimo wysokiej ceny to jednak wielka pamiątka z tego wydarzenia, która zostaje na lata. Do wybranego pakietu często należy doliczyć koszt dojazdu np. gdy nie jest to na terenie Warszawy. Sesja ślubna może odbyć się w dniu wesela lub w późniejszym terminie. Przed weselem fotografowie ślubni organizują też sesję narzeczeńską. Nie jest to reguła w ofercie, ale warto zrobić sobie taką pamiątkę narzeczeńską, która przy okazji jest zapoznaniem z fotografem i obyciem przed aparatem.

Jakie cechy powinna mieć według Was idealna fotografia ślubna?

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

DJ na wesele?
DJ na wesele?
Jak wybrać zaproszenia ślubne? 5 kluczowych kroków
Jak wybrać zaproszenia ślubne? 5 kluczowych kroków
Pierścionki zaręczynowe z białego złota z kolorowymi kamieniami - pokaż barwę swojego uczucia
Pierścionki zaręczynowe z białego złota z kolorowymi kamieniami - pokaż barwę swojego uczucia
Reklama: