Fryzura na ślub i nie tylko Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Fryzura na ślub i nie tylko

Fryzura na ślub i nie tylko
Średnio 4.50 na 2 głosów

Z włosami można zrobić praktycznie wszystko. Długie skrócić, krótkie wydłużyć, jasne przyciemnić, ciemne rozjaśnić. Nie ma też problemu z wyprostowaniem loków i skręceniem włosów prostych. Dlatego wybór najlepszej fryzury nie jest sprawą łatwą.

Kobieca przekora

Przekonanie, że kobiety nigdy nie są zadowolone ze swojego wyglądu, nie jest mitem. Potwierdzają je statystyki. Tylko około 30% kobiet jest zadowolonych z wyglądu swoich włosów. Pozostała grupa dzieli się na dwa mniej więcej równe liczbowo przeciwstawne obozy – kobiety o kręconych włosach zastanawiają się jak je wyprostować, kobiety z prostymi włosami wierzą, że kiedyś będzie można sprawić, by zaczęły się w naturalny sposób kręcić. Tymczasem nie zawsze radykalna zmiana fryzury jest dobrym krokiem, szczególnie w warunkach domowych. Dla bezpieczeństwa lepiej jest oddać włosy w ręce profesjonalisty, który naprawdę zna się na swoim fachu. Prostownica i lokówka do włosów źle użyte mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Wybór idealnej fryzury

Na ogół głównym kryterium wyboru fryzury jest jej wygląd, ale warto także pomyśleć o praktycznych aspektach. Włosy krótkie są łatwe w pielęgnacji, ich mycie i suszenie zajmuje zaledwie kilka minut. Również z ułożeniem nie powinno być problemu, wystarczy odrobina wprawy. Krótkie włosy to dobre rozwiązanie dla kobiet, które nie mogą poszczycić się bujną fryzurą, mają włosy cienkie i łamliwe. W takim przypadku zawsze sprawdza się fryzura z cieniowanymi włosami. Włosy cieniowane w naturalny sposób optycznie dodają fryzurze lekkości i objętości, więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Długie włosy są niezaprzeczalnym atrybutem kobiecości. Jednak aby zawsze wyglądały świeżo, trzeba mieć czas na ich pielęgnację. Wymagają więcej czasu i uwagi. Samo dokładne wysuszenie suszarką i ułożenie może zająć nawet pół godziny. Wszystko zależy od długości i gęstości włosów. Gładkie długie włosy rzadko wyglądają dobrze, szczególnie jeśli są ciężkie. Podobnie jak w przypadku krótkich włosów, długie także lepiej wyglądają po zabiegu cieniowania. Ponadto na długich włosach ładnie wyglądają fale i loki. Jeśli natura nie obdarzyła nimi kobiety, można sięgnąć po piankę do włosów i wyczarować naturalnie wyglądające skręty. Utrzymają się do pierwszego mycia głowy.

Fryzura na ślub

W tę jedną noc w roku każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo. W końcu to na nią będą zwrócone oczy wszystkich gości. To jej będzie szukał w tłumie weselny fotograf i kamerzysta. Ona jako jedyna powinna mieć idealną fryzurę do końca imprezy.

Fryzurę ślubną dobiera się do sukni, to ona jest głównym elementem weselnej kreacji. Przed konsultacją z fryzjerem trzeba ustalić, czy panna młoda wystąpi w welonie. Welon nie pasuje do każdej stylizacji włosów, po czasie może się okazać, że trzeba będzie z niego zrezygnować, dlatego kwestię welonu dobrze jest ustalić wybierając suknię. Nie wystarczy przegląd katalogów z modą ślubną, wymarzoną fryzurę trzeba sprawdzić na sobie. Może się okazać, że inny kształt twarzy lub kolor włosów sprawi, że fryzura nie będzie wyglądała twarzowo. Dlatego dobrze jest umówić się z fryzjerem przynajmniej na trzy czesania próbne.

Najczęściej wybierany kok jest rozwiązaniem eleganckim i praktycznym. Nadaje kobiecie odpowiedniej dla tego dnia powagi i dostojności. Przy tym można go upiąć tak sztywno, że nie będzie przeszkadzał w tańcu, nawet jeśli będzie upięty z długich włosów. Trzeba też pamiętać, że panna młoda będzie witać i żegnać gości, przyjmować życzenia – nie zabraknie okazji, przy których fryzura może ucierpieć. Dlatego fryzjer na pewno skorzysta z kosmetyków do utrwalania fryzur, tak by przez całą noc każde pojedyncze pasmo włosów było na swoim miejscu.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: