Grawerowanie - jak nadać biżuterii wyjątkowego charakteru? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Grawerowanie - jak nadać biżuterii wyjątkowego charakteru?

Grawerowanie - jak nadać biżuterii wyjątkowego charakteru?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Miłośniczkami wymyślnej biżuterii są przede wszystkim kobiety, choć znajdują się wśród nich także takie panie, które noszą jedynie delikatne, klasyczne ozdoby, albo nie noszą biżuterii w ogóle. Panowie z kolei stawiają na proste ozdoby – zegarek, obrączka, czasem łańcuszek, bransoleta czy sygnet. Biżuterię, zarówno damską, jak i męską, można ozdabiać na wiele sposobów. Jednym z popularniejszych jest grawerowanie.

Po co wykonuje się grawerowanie biżuterii?

Grawer wykonuje się najczęściej po to, by dana ozdoba, wraz z odpowiednią dedykacją, datą czy symbolem, stanowiła pamiątkę jakiegoś ważnego wydarzenia. Grawerowaną biżuterię często daje się w prezencie. Jest wtedy nie tylko miłym upominkiem i ozdobą, ale wspaniałą pamiątką – przedmiotem o znaczeniu sentymentalnym.

Udekorowana w ten sposób biżuteria staje się swego rodzaju unikatem – trudno znaleźć drugą, tak samo wyglądającą ozdobę. Poza tym grawer nie ściera się na przestrzeni lat, grawerowana biżuteria jest zatem pamiątką, która nie ulegnie zbyt szybko zniszczeniu. Nic zatem dziwnego, że grawerowanie biżuterii od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i jest jedną z popularniejszych usług świadczonych przez salony jubilerskie.

Metody grawerowania biżuterii

Niektóre salony jubilerskie zajmują się grawerowaniem ręcznym. Ręczne zdobienie biżuterii wymaga nie lada umiejętności. Grawer ręczny jest czymś w rodzaju arcydzieła. Z pewnością nikt nie będzie w stanie podrobić tak wykonanego rysunku, choćby dlatego, że nie jest on tak precyzyjny, jak ten wykonany mechanicznie.

Większość firm jubilerskich zajmuje się wspomnianym wyżej grawerowaniem mechanicznym. Wykonuje się je przy wykorzystaniu nowoczesnych, sterowanych komputerowo maszyn. Napisy są równe, precyzyjne i trwałe. Tą metodą biżuterię ozdabia się znacznie szybciej niż w przypadku rękodzieła. Możliwe jest również wykonanie identycznego zdobienia na kilku przedmiotach.

Jedną z modnych w ostatnim czasie metod grawerowania jest grawerowanie laserowe. Wykonane w ten sposób napisy wyglądają zupełnie inaczej niż tradycyjne żłobienia i z pewnością nie na każdej biżuterii da się je umieścić. W tym przypadku spory problem może stanowić rodzaj podłoża (metalu).

Na jakich przedmiotach najczęściej wykonuje się grawer?

Kiedy mowa o grawerowanej biżuterii, najczęściej mamy na myśli obrączki ślubne. Często też panowie proszą o wykonanie graweru na pierścionku zaręczynowym. Graweruje się również medaliki, sygnety, bransoletki, nieśmiertelniki, zawieszki, jak i tarcze zegarków. Bardzo często małe dzieci zostają obdarowane srebrną łyżeczką, smoczkiem czy bucikami z grawerem. Taki prezent stanowi niezapomnianą pamiątkę Chrztu Świętego. Jeżeli poszukujesz jubilera oferującego usługi grawerowania zapoznaj się z ofertą pod tym linkiem.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: