Ile wódki na wesele powinna kupić para młoda? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Ile wódki na wesele powinna kupić para młoda?

Ile wódki na wesele powinna kupić para młoda?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Jeśli jesteście właśnie na etapie planowania tej wyjątkowej uroczystości, to już niedługo czeka was wizyta w hurtowni alkoholi. Wódka weselna jest nieodzownym elementem udanego przyjęcia. W tym wyjątkowym dniu liczy się zarówno ilość jak i jakość. Wbrew pozorom, źle dobrany alkohol na wesele może być jednym z czynników, które sprawią, że goście będą je kiepsko wspominać. Ile wódki na wesele kupić i w jakie marki najlepiej celować? Oto kilka porad dla pary młodej!

Wódka na wesele – ile kupić?

Zacznijmy od może nieco ogólnego stwierdzenia: czasy się zmieniają. Istnieją uroczystości, na których wódka weselna nie jest serwowana, jednak wciąż stanowią one zdecydowaną mniejszość. Alkohol na weselu gra kluczową rolę nie dlatego, że nasz naród skory jest do pijaństwa. Czysta wódka na weselu jest elementem wielowiekowej tradycji – łączy pokolenia, jest częścią uroczystych toastów, a przy okazji otwiera skrępowane języki i porusza nieśmiałe nogi do tańca.

To, ile alkoholu na wesele kupić zależy przede wszystkim od ilości gości. Sprawdzoną zasadą jest liczyć co najmniej litr wódki na parę pijącą i ok. 10 – 15 % więcej od liczby, którą w ten sposób otrzymamy. Liczenie z tzw. górką ma swoje uzasadnienie, wódka na weselu nie może się skończyć, bo to prawdziwa tragedia i wtopa organizacyjna. A jak wiemy szkło lubi się tłuc, niektóre butelki rozdane zostaną na weselu w formie nagród w zabawach itd.

Polecamy zakupy w hurtowni alkoholi. Dlaczego? Otóż wiele z tych firm oferuje cenę wódki na wesele, która jest sporo niższa od znanej nam w sklepach czy marketach. Niektóre hurtownie alkoholi online dają dodatkową możliwość dostawy wódki weselnej pod wskazany adres, a także przyjmują zakupiony naddatek na atrakcyjnych warunkach. Poproś o wyceną na hurtownia alkoholi Alkohole-Online.pl.

Jaka wódka na wesele?

Temat ten prowadzi zawsze do otwartej debaty. Stare porzekadło mówi: o gustach się nie dyskutuje. Jednak na polskim rynku są wódki weselne, które ceni się bardziej o innych – mówią o tym chociażby statystyki sprzedaży hurtowej. Jeśli więc macie zamiar wybrać alkohol na wesele w oparciu o popularność, to wasz wybór powinien paść na markę Stock. Od kilku lat jej popularność utrzymuje się na wysokim poziomie. Jaka wódka na wesele może utrzymać podobny stosunek jakości do ceny? W gronie dobrych marek wymienia się Absolut. Ma ciekawą butelkę i smak.


Na tradycyjnej, polskiej biesiadzie, państwo młodzi lubią stawiać także wódki weselne z narodowym akcentem. Dlatego na stołach weselnych trafimy nierzadko na Pana Tadeusza, Biały Bocian czy Ogiński. Są to marki z wyższej półki – ceny wódki na wesele mogą być tutaj od kilku do nawet kilkunastu procent droższe od standardowych marek. Wyróżniają się jednak wyjątkowym szkłem, wspaniałym designem etykiety i oczywiście smakiem. Warto zatem wziąć pod uwagę także to, jak wódka weselna będzie prezentować się na stole i czy zwyczajnie, szukając oszczędności i stawiając na podrzędne marki, nie przyniesiemy sobie wstydu...

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: