Jak kupić idealne męskie perfumy? Wesele i Ślub z weselicho.net

 • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
 • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
 • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
 • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
 • Zespół na wesele - trudny wybór ?
 • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak kupić idealne męskie perfumy?

Jak kupić idealne męskie perfumy?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Męskie perfumy stanowią najczęściej około 1/3 wszystkich dostępnych w drogerii zapachów. Jest ich z reguły mniej niż perfum kobiecych, co jednak wcale nie ułatwia wyboru. Umiejętne dopasowanie zapachu do stylu, osobowości mężczyzny wcale nie jest prostym zadaniem.

 1. Jaki zapach dla mężczyzny?
 2. Jak wybrać odpowiedni zapach

Jaki zapach dla mężczyzny?

Męskie perfumy bardzo często mają podobne składniki do ich kobiecych odpowiedników, natomiast sama podstawa perfum w przypadku męskich zapachów jest znacznie intensywniejsza. Sporo propozycji to mocne, intensywne zapachy, które jednak nie odpowiadają każdemu mężczyźnie. Do wyboru są również zapachy oparte na nutach owocowych, jak i bardzo charakterystyczne zapachy orientalne. Jeśli nie jesteś przekonany, które nuty zapachowe są dla Ciebie najbardziej odpowiednie, możesz sprawdzić i przetestować kilka wariantów: https://przetestujperfumy.pl/4-linia-meska.

 • Drzewne zapachy poleca się przede wszystkim mężczyznom w średnim wieku, stawiającym na elegancję, zawsze zadbanym. Biznesmeni, osoby stateczne, poważne, wykonujące odpowiedzialne zawody bardzo dobrze czują się w tych zapachach. Nuty drzewne odpowiadają również mężczyznom ceniącym sobie stateczny i spokojny styl życia. Aromaty drzewne dość często łączy się ze skórzanymi zapachami, które nieco tonują te pierwsze, dodając im subtelności.
 • Z kolei owocowe zapachy lubią przede wszystkim mężczyźni aktywni, pełni zapału, dbający o formę, intensywnie uprawiający sport. Najczęściej można spotkać męskie perfumy bazujące na aromacie mandarynki lub pomarańczy, natomiast komponuje się je np. z owocami jałowca lub ostrymi przyprawami, które dodają zapachowi świeżości, a jednocześnie działają pobudzająco.
 • Orientalne nuty to połączenie elegancji i zmysłowości. Dominuje tutaj z reguły piżmo, które przez wiele osób uważane jest za afrodyzjak. Specjaliści od perfum podkreślają jednak, że zapach ten dodaje również pewności siebie. Obok piżma pojawia się gałka muszkatołowa, cynamon lub kardamon. Wszystko to są zapachy bardzo charakterystyczne i nie każdy mężczyzna dobrze się w nich czuje.
 • Aromaty szyprowe to świeżość i elegancja w jednym. Perfumy tego typu są bardzo często wybierane przez mężczyzn w różnym wieku. To przede wszystkim kompozycje drzewno-cytrusowe. Zdarza się, że do niektórych kompozycji dodaje się delikatnie kwiatowe nuty. Popularne kompozycje tego typu to ananas/pomarańcza z jaśminem/bergamotką/mchem. Sięga się także po zioła, takie jak mięta lub szałwia. Tego typu zapach sprawdzi się zarówno na biznesowym spotkaniu, jak i wieczornym wyjściu z przyjaciółmi.

Jak wybrać odpowiedni zapach

Przetestuj Perfumy to rozwiązanie, po które chętnie sięga coraz więcej osób. Wielu mężczyzn, jak również kobiet, które chcą ich obdarować, nie jest pewnych wyboru danego zapachu. Często do ulubionych aromatów dociera się z czasem. Trzeba wypróbować ich odpowiednio wiele, aby wiedzieć, co mężczyźnie odpowiada, a co nie. Dobór perfum to kwestia bardzo indywidualna i nie ma uniwersalnych zapachów, które sprawdzają się zawsze. Dzięki sprzedaży oryginalnych perfum z małych pojemnościach (od 2 do 10 ml) mężczyzna ma okazję sprawdzić kilka lub kilkanaście zapachów przed podjęciem decyzji, który z nich odpowiada mu najbardziej. Perfumy nie są tanie, szczególnie jeśli mowa o oryginalnych kompozycjach znanych marek, tym bardziej więcej przed zakupem buteleczki za 300-400 złotych, lepiej przetestować kilka innych propozycji. Są także mężczyźni, którzy lubią zmieniać zapachy. W takim przypadku zakup kilku 10 ml pojemników z perfumami pozwala na zbudowanie sobie zróżnicowanej gamy zapachów, które można wymiennie stosować. Najczęściej jednak próbki służą do poznania własnych preferencji zapachowych i pomagają w świadomym wyborze idealnego zapachu.


Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: