Jak określić rozmiar pierścionka zaręczynowego? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Jak określić rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Jak określić rozmiar pierścionka zaręczynowego?
Średnio 4.95 na 21 głosów

Stoisz przed wyborem pierścionka zaręczynowego? W takim razie poznaj sposoby, dzięki którym kupno ozdoby we właściwym rozmiarze stanie się o wiele łatwiejsze.

Mieszkacie razem już od dłuższego czasu i wydaje ci się, że wiesz o niej niemalże wszystko. Bez problemu wymienisz ulubione tytuły filmów wybranki serca, podasz rozmiar buta czy imię jej pierwszego zwierzaka. Wiesz również jakie książki lubi czytać, co lubi jeść i znasz nie tylko jej rodzinę, ale również najbliższe koleżanki. Niemniej jednak nie zmienia to faktu, iż w dalszym ciągu nie masz pojęcia, jaki rozmiar pierścionka nosi twoja ukochana. A tymczasem wspomniana wiedza okaże się niezbędna podczas wyboru pierścionka zaręczynowego. Jak wobec tego poznać rozmiar palca ukochanej i tym samym kupić ozdobę, która będzie wręcz idealnie dopasowana do jej dłoni?

Kilka słów o rozmiarach pierścionków

Rozmiar pierścionka to oczywiście nic innego, jak tylko obwód palca w miejscu, w którym noszona jest ozdoba. Warto dodać, iż jest on wyrażany w milimetrach. Wspomniane milimetry posiadają swoje odpowiedniki w specjalnych tabelach jubilerskich. Przykładową tabelę tego rodzaju znajdziemy w sklepie internetowym Auroria ze złotymi pierścionkami na zaręczyny. No dobrze, ale czy wspomniana tabela prezentuje się tak samo u wszystkich producentów biżuterii? Choć możliwe są niewielkie zmiany, to jednak większość tabeli jubilerskich jest do siebie bardzo zbliżona. Warto dodać, iż nadmienione różnice raczej nie wpłyną na zmianę rozmiaru. Jako ciekawostkę dodajmy, iż zdecydowana większość pań nosi pierścionki zaręczynowe w rozmiarze 13.

Jak poznać rozmiar pierścionka?

Wbrew pozorom poznanie rozmiaru pierścionka przyszłej żony nie jest wcale tak proste, jak możemy to pierwotnie zakładać. Oczywiście jeśli zaręczyny zostały zaplanowane wspólnie, wówczas wystarczy zapytać o rozmiar samą zainteresowaną. A co w przypadku, gdy luba nie ma pojęcia jaki rozmiar pierścionków nosi? Wówczas warto wspólnie udać się do salonu jubilerskiego w celu dokonania pomiaru obrączką mierniczą. Niemniej jednak zdecydowana większość par nie planuje zaręczyn, wobec czego są one swego rodzaju niespodzianką. Na szczęście istnieją proste i sprawdzone sposoby na poznanie rozmiaru palca bliskiej osoby. W pierwszej kolejności należy zmierzyć suwmiarką średnicę pierścionka, który ukochana nosi na co dzień. Pamiętaj, aby dokonywać pomiaru średnicy wewnętrznej. Teraz wystarczy już tylko zajrzeć do tabeli jubilerskiej i wybrać rozmiar odpowiadający ilości milimetrów. Możesz także udać się po pomoc do mamy lub przyjaciółki przyszłej żony. Istnieje spore prawdopodobieństwo, iż wspomniane panie będą znały poszukiwany przez nas rozmiar. Jeśli jednak okaże się, że nie mają one pojęcia jakiej wielkości są pierścionki twojej ukochanej, wówczas poproś wybraną panią, aby pożyczyła ona od dziewczyny jeden z noszonych przez nią pierścionków. Posiadając biżuterię, którą luba nosi na palcu, możemy już z powodzeniem udać się do salonu jubilerskiego w celu zdjęcia miary. W ten prosty sposób otrzymamy rzetelną informację, która jest jednocześnie kluczową kwestią dotyczącą wyboru pierścionka zaręczynowego.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: