Jak prawidłowo dobrać suknię ślubną do sylwetki? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak prawidłowo dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Jak prawidłowo dobrać suknię ślubną do sylwetki?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Nie ma żadnych wątpliwości, że największą uwagę skupia podczas ślubu i wesela młoda para. Stroje państwa młodych powinny więc być przemyślane i pasować nie tylko do koncepcji całej uroczystości, ale też do sylwetek panny młodej i pana młodego. Kobietom przygotowującym się do tego ważnego dnia niemało trudności sprawia wybór sukni. Czym kierować się podczas zakupów?

Co jest najważniejsze?

Każda przyszła panna młoda z pewnością ma chociaż ogólne wyobrażenie jak powinna wyglądać jej suknia ślubna. Bywa jednak, że model odpowiadający gustowi kobiety szykującej się do ślubu nie do końca dobrze prezentuje się na jej sylwetce. Odpowiednio dobrany fason pozwoli podkreślić wszystkie atuty figury i odwrócić uwagę od tych mniej doskonałych. Ważnym elementem stroju są też dodatki: bukiet, welon, biżuteria oraz wygodne buty, najlepiej ze skóry naturalnej – ciekawą ofertę znajdziesz np. tutaj. Uzupełnią one całość i podkreślą charakter ślubnej stylizacji. Panna młoda wybierając swoją suknię ślubną powinna przede wszystkim kierować się kształtem swojej sylwetki.

Gruszka

Sylwetka w kształcie gruszki charakteryzuje się małymi piersiami, płaskim brzuchem oraz masywnymi udami. Panie z większą pupą powinny wybierać klasyczne suknie ślubne, w których dół jest szeroki. Dzięki temu ukryją grubsze uda i wydatne biodra. Podkreślenie talii dodatkowo sprawi, że cała sylwetka wyglądać będzie na bardziej proporcjonalną.

Klepsydra

Kobiety posiadające ten typ sylwetki mają proporcjonalne ramiona i biust w stosunku do bioder oraz wyraźnie zaznaczoną talię. Jeśli jesteś klepsydrą, masz szczęście – możesz pozwolić sobie na dużą dowolność w wyborze sukni ślubnej, a Twoje kobiece kształty szczególnie uwydatni tzw. rybka, gdzie biodra są podkreślone, a suknia rozszerza się od połowy ud albo od kolan. Panie z dużym biustem dobrze wyglądać będą w sukni na ramiączkach z dekoltem V. Mały biust optycznie powiększą zdobienia w newralgicznym miejscu.

Jabłko

Szerokie ramiona, duży biust, brak wyraźnie zaznaczonej talii oraz krągłe biodra – to charakterystyczne cechy sylwetki w kształcie jabłka. Kobiety posiadające ten typ figury powinny wybierać proste fasony z pionowymi cięciami. Najlepiej, jeśli suknia uszyta będzie z miękko układającej się, ale nie opinającej sylwetki tkaniny. Taka figura dobrze wygląda w fasonie empire oraz modelu A; korzystnie też będzie zdecydować się na dekolt V i zachować umiar w ozdobach.

Kielich

Rozbudowaną linię ramion, duży biust i wąskie biodra kobiet posiadających sylwetkę w kształcie kielicha zatuszuje model dwuczęściowy, gdzie góra uszyta jest z miękkiej tkaniny, zaś dół jest bardziej strojny i rozszerza się ku dołowi. Taki fason pozwoli wyrównać proporcje.

Kolumna

Ten typ figury charakteryzuje się małym biustem, szczupłą sylwetką i wąskimi biodrami. Kolumny dobrze wyglądają w sukniach odciętych pod biustem i z rozkloszowanym dołem, który optycznie poszerzy biodra. Zdobienia w odpowiednim miejscu sprawią, że piersi wydawać się będą na pełniejsze.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: