Jak wybielić zęby Wesele i Ślub z weselicho.net

Jak wybielić zęby

Jak wybielić zęby

Jak wybielić zęby to problem, który niejednemu posiadaczowi niezbyt białego uśmiechu spędza sen z powiek. O ile niepożądany kolor uzębienia nie jest kwestią genetyczną, przywrócenie zębom naturalnej bieli nie jest trudne.

Wybielanie zębów domowymi metodami jest skuteczne pod warunkiem przestrzegania kilku zasad. Przede wszystkim trzeba to robić systematycznie – jednorazowy zabieg nie sprawi cudu. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że przesada jest szkodliwa. Zbyt duża intensyfikacja działań zmierzających w kierunku wybielenia uzębienia może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa.

Najprostszym sposobem na wybielenie zębów w domu jest użycie sody oczyszczonej. W tym celu sodę oczyszczoną trzeba wymieszać z truskawkami lub sokiem z cytryny i taką miksturę nałożyć na zęby na pięć minut. Po tym czasie zęby trzeba wyszczotkować. Ze względu na zawartość kwasów owocowych w tych mieszankach nie można powtarzać zabiegu częściej niż raz na tydzień. Mniej cierpliwi mogą myć zęby przez trzy minuty roztworem sody oczyszczonej i wody utlenionej. Na koniec trzeba użyć zwykłej pasty do zębów. Taki zabieg należy powtarzać codziennie. Tradycja ludowa poleca również stosowanie skórek z pomarańczy, liści laurowych i orzecha włoskiego.

Stosowanie domowych metod jak wybielić zęby z pewnością jest najtańsze, ale też najmniej pewne i najbardziej ryzykowne. W trosce o zęby nie tylko białe, ale i zdrowe, warto zainwestować kilka złotych w profesjonalne metody.

Każdy dbający o higienę jamy ustnej człowiek, szczotkuje zęby przynajmniej dwa razy dziennie. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i robić to pastą wybielającą. Zadaniem takiej pasty jest usuwanie z uzębienia osadów, kamienia i bakterii. Jednak uwaga – zbyt intensywne szorowanie może zniszczyć szkliwo. W aptekach i drogeriach można nabyć także żele wybielające i paski wybielające zęby. Na efekty ich stosowania trzeba czekać około dwóch tygodni.

Osoby bardziej zamożne i mniej cierpliwe mogą skorzystać z dobrodziejstw wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Wybielanie zębów odbywa się metodą nałożenia substancji wybielającej i naświetleniu lampą emitującą światło wzmacniające działanie wybielające owej substancji. Bardziej zaawansowane technologicznie jest użycie lasera. Innym sposobem jest wprowadzenie substancji wybielającej bezpośrednio do komory zęba.

Co robić by pozbyć się problemu jak wybielić zęby? Przede wszystkim dbać o higienę jamy ustnej, stosować dobre pasty do zębów, również te wybielające, oraz całkowicie bądź częściowo zrezygnować z pokarmów i płynów, które mają niekorzystny wpływ na barwę uzębienia. Na czarnej liście powinny znaleźć się: kawa, czarna herbata, cola, sok z czarnej porzeczki, papryka, jagody, ciemne przyprawy. Natomiast dobroczynne dla zębów jest jedzenie twardych warzyw, na przykład kalarepy, która ściera osad nazębny.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Kosmetyczka przed weselem
Kosmetyczka przed weselem
Białko serwatkowe w diecie na odchudzanie
Białko serwatkowe w diecie na odchudzanie
Odchudzanie może być łatwe czyli African Mango
Odchudzanie może być łatwe czyli African Mango
Reklama: