Jak wybrać buty na wesele? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Jak wybrać buty na wesele?

Jak wybrać buty na wesele?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Wesele to uroczystość, do której starannie przygotowuje się nie tylko młoda para, ale też wszyscy goście. Niektóre kobiety długie tygodnie spędzają na szukaniu kreacji na wesele, każda z nas chce wyglądać pięknie na tej uroczystości.

Szpilki

Najchętniej wybieranym przez kobiety rodzajem obuwia na wesele są szpilki. Należy je jednak dobierać z rozwagą. Jeżeli chcemy się dobrze bawić na weselu i przetańczyć całą noc, postawmy na wygodę. Buty na szpilce o długości powyżej 8-9 cm będą stanowić duże obciążenie dla stóp.

Czółenka

Jeżeli nie przepadamy za szpilkami, można wybrać czółenka na niewielkim obcasie. To bardzo wygodne i komfortowe obuwie. Można wybrać modele klasyczne lub przyozdabiane, które pięknie dopełnią stylizację weselną.

Sandały

Jeśli pogoda sprzyja, idealnym obuwiem na wesele będą sandałki. To komfortowe, przewiewne obuwie. Na rynku znajdziemy wiele oryginalnych modeli, pozłacanych, posrebrzanych, pięknie zdobionych cyrkoniami, paseczkami. Można wybrać sandałki na szpilce, na wyższym lub niższym obcasie.

Baleriny

Jeżeli z różnych względów nie lubimy butów na obcasie, wybierzmy buty na płaskiej podeszwie. Doskonałą alternatywą dla obcasów są eleganckie balerinki. To odpowiednie obuwie dla kobiet obdarzonym przez naturę wysokim wzrostem. Baleriny to także dobre rozwiązanie na zapasowe buty na wesele. Gdy nasze stopy będą już zmęczone po kilku godzinach noszenia szpilek, możemy zmienić buty na wygodne, miękkie balerinki. Baleriny to też idealne buty na zmianę dla panny młodej.

Pamiętajmy, by obuwia na wesele nie kupować w ostatniej chwili. Zanim wyjdziemy na parkiet, należy je trochę „rozchodzić”. Buty nie mogą nigdzie uciskać ani obcierać. Jeśli chodzi o porę dnia, najlepiej kupować buty po południu. Wtedy stopy są już zmęczone.

Wiele wesel odbywa się latem. Najlepiej więc wybierać buty wykonane ze skóry naturalnej, to materiał dopasowujący się do kształtu naszych stóp, nie powoduje otarć. Stopy w butach ze skóry naturalnej nie pocą się tak, jak w butach z materiałów sztucznych.

Kolor obuwia

Buty na wesele powinny być eleganckie i dopasowane kolorystycznie do sukienki. Jeżeli nie wiemy, jaki kolor wybrać, do ciemnych strojów załóżmy buty w uniwersalnym czarnym kolorze, a do jasnych sukienek wybierzmy buty w kolorze cielistym, beżowym. Postarajmy się też dopasować obuwie do sylwetki. Paniom zbyt szczupłym i niskim nie poleca się obuwia na masywnym słupku. Przy bardzo długich nogach zrezygnujmy z wysokich obcasów.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: