Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego?

Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego?
Średnio 4.94 na 17 głosów

Macie więc sukienkę, garnitur, kwiaty, ciasto i zespół... ale jaka jest jedyna rzecz, która pozostanie wiecznym wspomnieniem Waszego ślubu? Zdjęcia ślubne powinny być piękną i ponadczasową relacją z najważniejszego dnia Twojego życia i powinny pomóc każdej młodej parze ponownie przeżyć to uczucie i ekscytację, którą odczuwali tego dnia.

Wybór fotografa ślubnego może być zniechęcającym procesem, ale w tym artykule znajdziesz kilka najlepszych wskazówek pomocnych przy podejmowaniu decyzji.

Wybór fotografa a jakość zdjęć

Jakość portfolio fotografa powinna być pierwszą rzeczą, która przyciąga twoją uwagę. Dobry fotograf ślubny powinien:

  • być w stanie zaoferować klientom różnorodne kadry,
  • uchwycić osobowości młodej pary,
  • pokazać na zdjęciach emocje te dnia: szczęście, wzruszenie i radość.

Określ, jaki styl chcesz mieć i upewnij się, że fotograf ma coś podobnego w swoim portfolio. Należy pamiętać, że fotografowie mają różne techniki edycji. Jeśli obraz jest mocno edytowany, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to temat wspólny w danym portfolio fotograficznym i czasem może być to próbą zatarcia niskiej jakości. Zwracaj na to uwagę.

Przede wszystkim styl obrazów powinien powiedzieć coś o was obojgu jako parze. Bez względu na to, czy szukasz odprężającej i nieformalnej fotografii, czy chciałbyś wybrać bardziej odważny i nowoczesny styl, odrób swoją pracę domową i rozejrzyj się za fotografem, który jest w stanie wpisać się w tę wizję. Wszystko po to by wasz reportaż ślubny był zupełnie wyjątkowy.

Wybór fotografa na ślub – kwestia osobowości

Musicie mieć zaufanie do swojego fotografa ślubnego. Aby uzyskać najlepsze zdjęcia i prawdziwy opis graficzny najważniejszego dnia w Twoim życiu, musisz koniecznie czuć się komfortowo i odprężona w jego obecności. Zwykle możesz powiedzieć już po pierwszych 5 minut spotkania czy tak się może stać. Pierwsze wrażenie jest kluczowe i jeśli natychmiast uda ci się nawiązać więź z fotografem, to jesteś na dobrej drodze. Jeśli z jakiegoś powodu poczujesz się nieswojo przy tej osobie - stanie się to bardzo widoczne na Waszych zdjęciach ślubnych. Z tego względu, jeszcze przed dokonaniem ostatecznej decyzji, warto umówić się na bezpośrednie spotkanie i sprawdzić jak czujecie się w obecności konkretnego fotografa. W końcu będzie to osoba, która spędzi z wami cały dzień waszego ślubu.

Pomyśl także o swoich gościach. Jeśli Twój fotograf ślubny jest przystępny, przyjazny i przyziemny, Twoi goście będą swobodnie pozować – dzięki czemu będzie można uchwycić ten dzień w naturalny sposób, nic nie będzie wymuszone. Pamiętaj, że prawdziwy uśmiech jest niemożliwy do podrobienia, więc wybieraj fotografa mądrze i upewnij się, że spotkasz się z nim kilka razy przed potwierdzeniem rezerwacji.

Wybór fotografa ślubnego: stosunek ceny do jakości

Często może to być decydującym czynnikiem dla wielu narzeczonych i choć jest to istotny element, nie powinien być podstawą do podjęcia decyzji. Wysokie ceny nie zawsze gwarantują najwyższą jakość a małe ceny nie zawsze odzwierciedlają niską jakość. Na ostateczną cenę składa się wiele czynników w tym m.in.: jakim sprzętem operuje fotograf, rodzaj oddawanych materiałów zdjęciowych oraz ilość oddawanych zdjęć.

Fotograf powinien być otwarty rozmawiając o swojej ofercie cenowej, a z kolei Ty powinieneś mieć jasno określony budżet na ten cel. Żadne z was nie chce marnować czasu, więc jasny dialog od samego początku rozwiąże ten problem. Twój fotograf powinien oferować różnorodne pakiety odpowiednie dla wszystkich lub posiadać otwartą i elastyczną ofertę.

Referencje i opinie o fotografie

Zwróć uwagę również na opinie o danym fotografie dostępne m.in. w internecie. Sprawdzie co sądzą inne pary młode. Dobry fotograf ślubny będzie miał sporo pozytywnych opinii wynikających z faktu perfekcyjnej i profesjonalnej obsługi swoich klientów. Ostatecznie zapytaj o opinie swoją rodzinę oraz znajomych. Polecenia od bliskich mają dużą moc. W końcu to najbliżsi będą najlepiej wiedzieć co wam się spodoba.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane