Jak wybrać idealną salę weselną? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Jak wybrać idealną salę weselną?

Jak wybrać idealną salę weselną?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Szukając miejsca na wesele, musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Dla części osób najważniejszą z nich będzie wygląd i panująca wewnątrz atmosfera. Jednak znaczenie mają również inne cechy, takie jak wielkość sali, czy możliwość przenocowania gości i pary młodej. Oto kilka przydatnych wskazówek, które ułatwią podjęcie decyzji.

Na samym początku zastanówmy się: czy zależy nam na sali weselnej z prawdziwego zdarzenia, hotelu z dodatkowymi udogodnieniami, czy może wolimy kameralną atmosferę restauracji? To, jaki jest nasz gust i wizja uroczystości, będzie miało decydujący wpływ. W końcu na swoim własnym weselu powinniśmy czuć się jak najlepiej. Drugą, równie ważną sprawą, jest koszt wynajmu. Zawsze należy brać pod uwagę wszystkie, nawet najmniejsze wydatki, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. W przypadku ślubu należy liczyć się z wieloma, stale narastającymi wydatkami. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze sali oszacujmy, ile mniej więcej wydamy na pozostałe rzeczy i czy faktycznie stać nas na wynajem danego miejsca.

Trzecią kwestią jest lokalizacja. W tym przypadku najlepiej sprawdza się połączenie miejsca imprezy z miejscem noclegowym. Zwłaszcza dobrze umiejscowiona sala na wesele blisko Bydgoszczy, Poznania, Gdańska czy innego większego miasta, stanowi gwarancję udanej uroczystości. Zapewnimy sobie wówczas zdecydowanie korzystniejsze ceny oraz dogodną lokalizację. Połączenie hotelu i eleganckiego kompleksu pozwalającego na stworzenie wyjątkowej, weselnej atmosfery, to również ogromna wygoda. Nie musimy inwestować w transport dla gości, tylko bez problemu zapewnimy części z nich nocleg na miejscu. To szczególnie ważne, gdy większość z weselników przyjeżdża do nas z różnych, dalekich stron.

Wielkość sali ma znaczenie

Kolejna sprawa wymagająca przemyślenia to wielkość sali. Wbrew pozorom nie warto wybierać zbyt dużej. Zanim podejmiemy decyzję, koniecznie zróbmy wstępną listę gości. Weźmy pod uwagę, że niektórzy mogą się po prostu nie pojawić. Dlatego najlepiej wybierać miejsca, w których nasi weselnicy pomieszczą się „na styk”. Pamiętajmy, że w trakcie imprezy nie wszyscy będą tańczyć. W związku z tym najważniejsza jest liczba miejsc siedzących. Zbyt duża sala wpływa również na postrzeganie samego wesela. Zdecydowanie lepiej wygląda mniejsza niż ogromna, z bawiącą się z pośrodku, małą grupką ludzi. Duża, niezapełniona przestrzeń nie prezentuje się zbyt korzystnie.

Poza atmosferą, ceną, lokalizacją oraz rozmiarem sali, trzeba zwrócić uwagę na dostępne menu. Jedzenie to bardzo istotny element każdego wesela. Oprócz zespołu i kreacji świeżo upieczonych małżonków, najczęściej komentuje się właśnie serwowane posiłki. Dlatego warto zapoznać się z dostępnymi opcjami. W ramach niektórych ofert, np. w Hotelu Autos, mamy możliwość skosztowania dań przed podpisaniem umowy. Jeżeli jednak w danym miejscu nie będą oferować tego, co sobie wymarzyliśmy, zawsze możemy poszukać odpowiedniej firmy cateringowej.

fot. hotelautos.pl

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane