Jak wybrać lokal na wesele? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych

Jak wybrać lokal na wesele?

Jak wybrać lokal na wesele?
Średnio 4.50 na 2 głosów

To bardzo trudny wybór, w dobie tylu domów weselnych, restauracji, dworków czy pałacyków.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca, gdzie nasi goście maja się bawić całą noc? Spróbujemy pomóc Wam podając przykłady na co zwrócić uwagę.

Najważniejsze to zdecydować jakie mamy wymagania wobec lokalu, jaki ma mieć styl. Czy to będzie pałacowy szyk czy wiejskie wesele w karczmie. Dowolność jest duża nie koniecznie terminy. Dlatego jeśli chcemy mieć wesele w danym lokalu warto o tym pomyśleć na samym początku.

Kolejny ważny punkt to na ile osób planujemy wesele i czy dany lokal pomieści tyle osób by goście czuli się swobodnie. Warto też zapytać o nocleg, czasem goście przyjeżdżają z daleka więc warto, zapewnić im nocleg.

I jakże ważna sprawa menu lokalu. Powinniśmy mieć kilka przedstawionych menu do wyboru z uwzględnieniem ceny za osobę. Co jest wliczone w cenę menu? Ile gorących posiłków, ile zimnych przystawek, zimnych i gorących napoi obejmuje menu. Czy w cenę wliczone są powitanie chlebem i solą, toast szampanem, owoce, ciasta, tort weselny, obsługa, wynajem sali? Jaka jest cena alkoholi kupowanych w lokalu lub czy można wnieść swój alkohol ?

Wygląd stołów i sali podczas uroczystości jest również ważny. Proponuję zobaczyć na żywo przygotowaną salę dużo wcześniej przed swoim weselem. Wówczas można poprosić lokal o zmiany lub wynająć (o ile pozwoli właściciel lokalu) firmę dekoratorską.

Należy zapytać o ułożenie stołów podczas przyjęcia, czy macie do wyboru stoły kwadratowe, okrągłe czy ustawienie szeregowe.

Dodatkowo kolor obrusów i serwet oraz czy lokal sam zajmuje się dekoracją stołów w kwiaty i inne dodatki.

Jeśli chcecie dokładnie poznać jak wygląda obsługa, jak smakuje jedzenie, jaka jest akustyka sali, warto wybrać się do tego lokalu np. na kolacje czy dancing albo spędzić Sylwestra.

Oczywiście należy spisać szczegółowa umowę z lokalem, wówczas mamy gwarancję na to, że lokal wie czego oczekujemy.


Tekst

Marzena Witaszek

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane