Jak wybrać motyw weselny? Wesele i Ślub z weselicho.net

Jak wybrać motyw weselny?

Jak wybrać motyw weselny?

Wybór motywu przewodniego ślubu i wesela nie jest rzeczą prostą. Jednak gdy decyzja zostanie już podjęta, ułatwi ona dalsze planowanie całej uroczystości. Wszystkie inne będą już podejmowanie w oparciu o nią np. dekoracje weselne, zaproszenia, kwiaty itd..

Od motywu uzależnione jest także miejsce zorganizowania imprezy weselnej. Jeśli jednak nie ma kompromisu w jego sprawie, a czas nagli można postawić na miejsce jak najbardziej uniwersalne, które z góry nie narzuca żadnej konwencji. Innym rozwiązaniem jest ustalenie motywu pod wpływem inspiracji płynącej z danego miejsca. I tak wyglądająca jak staropolska karczma wymusza niejako wesele w stylu rustykalnym, a malowniczy pałacyk pozwala na stworzenie bardziej romantycznego klimatu rodem z XIX wieku.

Pasje pary młodej

Motyw weselny można także wybrać w oparciu o wspólne pasje i zainteresowania, które połączyły Parę Młodą. Ograniczeniem jest w zasadzie jedynie wyobraźnia. Równie dobrze można postawić na wspólne zamiłowanie do kuchni włosek lub do spacerów z psem. W zasadzie z wszystkiego przy odpowiedniej dozie kreatywności da się wyczarować ciekawy motyw przewodni. Ciekawym pomysłem jest także połączenie dwóch, z pozoru sprzecznych motywów, które charakteryzują Pannę Młodą i Pana Młodego.

Podczas ustalania motywu bardzo istotną kwestią jest wbrew pozorom także termin, w którym odbywa się uroczystość. Większość wesel odbywa się latem, ale zdarzają pary, które pobierają się także wczesną wiosną czy zimą. Warto mieć to na uwadze wybierając np. kwiaty do dekoracji i bukietów ślubnych. Motyw powinien być jak najbardziej spójny z aurą widoczną za oknem.

Pozostaje jeszcze kwestia budżetu, jakim dysponuje Para Młoda. Dekoracje weselne bywają bardzo drogie więc już na starcie trzeba określić na ile można sobie pozwolić i jaka orientacyjnie kwota zostanie na nie przeznaczona. W najtańszy i zarazem najprostszy sposób można znaleźć akcesoria pasujące do motywu przewodniego, jakim jest kolor. Im bardziej skomplikowany jest motyw, tym dekoracje i inne elementy są droższe i trudniejsze do zdobycia.

Więcej na ten temat na stronie http://weselicho.net/art/10-pomyslow-na-motyw-wese...

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 4 głosów

Czytaj również

Auto zabytkowe dla nowożeńców
Auto zabytkowe dla nowożeńców
Wesele w ogrodzie
Wesele w ogrodzie
Nietypowe wideo ślubne, czyli film kręcony smartfonem
Nietypowe wideo ślubne, czyli film kręcony smartfonem
Reklama: