Jak wybrać optymalny materac 80x200 do sypialni dziecięcej? Wesele i Ślub z weselicho.net

Jak wybrać optymalny materac 80x200 do sypialni dziecięcej?

Jak wybrać optymalny materac 80x200 do sypialni dziecięcej?

Materac o wymiarach 80x200 jest stosowany w łóżkach pojedynczych. To popularny wybór zarówno w pokoju dziecięcym, jak również pokoju młodzieżowym. Szukając optymalnego materaca dla dziecka warto pamiętać o kilku podstawowych czynnikach: dobrze dobranej twardości, a także wypełnieniu stojącym na straży wygodnego i bezpiecznego snu. Jak wybrać jakościowy materac 80x200, który sprosta oczekiwaniom młodszych domowników?

Wybieramy twardość materaca dla dziecka lub nastolatka

Twardość materaca powinna być uzależniona od wagi naszego ciała. Materac powinien być bowiem stabilnym podparciem dla całego ciała. Jest to niezbędne do prawidłowego i zdrowego snu. W przypadku materacy dziecięcych zwykle spotkamy się ze stopniem H1 oznaczającym materace miękkie. Są one dedykowane osobom ważących poniżej 60kg. Jeśli waga nastolatka przekracza już granicę 60kg, wówczas lepszym rozwiązaniem może być materac średnio twardy H2. Większość producentów bazuje na uniwersalnej, czterostopniowej skali, choć w przypadku niektórych materacy dziecięcych skala może być nieco inna. Warto zwrócić na to uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu.

Jakie wypełnienie w materacu dla dziecka jest najlepsze?

W przypadku materacy dziecięcych najlepsze są bez wątpienia materace piankowe wypełnione wytrzymałą pianką lateksową, termoelastyczną lub poliuretanową. Takie wypełnienie gwarantuje dobrą elastyczność punktową, dostosowując się do nacisku wywieranego przez konkretne partie ciała. Piankowy materac 80x200 gwarantuje idealne podparcie kręgosłupa, co jest niezwykle ważne w przypadku dziecka i nastolatka znajdujących się w intensywnej fazie rozwoju fizycznego. W materacach piankowych nie ma również wolnych przestrzeni, w których mogłoby się gromadzić drobnoustroje, alergeny lub kurz. Dzięki temu, odznaczają się większą higieną.

Dodatkowe funkcje w nowoczesnych materacach

Rynek materacy znacznie się rozwinął przez ostatnie lata, dzięki czemu, możemy obecnie kupować modele wyposażone w dodatkowe funkcje. Bardzo popularne są materace wyposażone w kilka stref twardości, które jeszcze lepiej dopasowują się do ułożenia ciała. Ciekawą propozycją są również piankowe materace termoelastyczne dostosowujące się do nacisku i temperatury ciała. W sypialni dziecięcej doskonale sprawdzi się materac 80x200 z profilem masującym. Zwiększy on komfort snu, a jednocześnie, poprawi regenerację po kolejnym, aktywnym dniu.

Gdzie kupić sprawdzony materac 80x200 do pokoju dziecięcego?

Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie materaca w sklepie internetowym. Zakupy online gwarantują klientom znacznie szerszy wybór i możliwość swobodnego przeglądania i porównywania wielu produktów. W sklepie Godre.pl bez trudu wybierzesz trwały i jakościowy materac 80x200 dostosowany do indywidualnych potrzeb dziecka lub nastolatka. Zaletami zakupów online są również atrakcyjne ceny, szybka realizacja i wygodna dostawa materaca pod drzwi naszego domu.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Duże sukienki wieczorowe - gdzie warto je kupić?
Duże sukienki wieczorowe - gdzie warto je kupić?
Zakup mieszkania i wyposażenie go zaraz po ślubie. Jak zrobić to dobrze i tanio?
Zakup mieszkania i wyposażenie go zaraz po ślubie. Jak zrobić to dobrze i tanio?
Top 3 pomysły na tabliczkę adresową na Twoim domu? Co jest teraz modne?
Top 3 pomysły na tabliczkę adresową na Twoim domu? Co jest teraz modne?
Reklama: