Jak wybrać salę weselną? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Jak wybrać salę weselną?

Jak wybrać salę weselną?
Średnio 4.67 na 3 głosów

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że zależy nam na jak najlepszym zaplanowaniu tej uroczystości, zarówno pod kątem formalnym, jak i późniejszej zabawy do białego rana. W układaniu planu wesela wiele rzeczy wymaga dopracowania w najdrobniejszym szczególe - dotyczy to między innymi wyboru odpowiedniej sali. Na co zwrócić uwagę, abyśmy mogli wspominać ten dzień w uśmiechem do końca życia? Czy wynajem sali weselnej naprawdę jest trudny?

Przygotuj plan

Bez dobrej organizacji możemy mieć problem z zamówieniem dobrego miejsca. Sala weselna pod Krakowem czy innym dużym miastem to najczęściej obiekt dość mocno oblegany, w związku z czym lepiej zająć się tematem z odpowiednim wyprzedzeniem. Aby skutecznie i bez stresu zarezerwować termin, powinniśmy pamiętać o kilku niezbędnych punktach, które pozwolą nam także na zmieszczenie się w zaplanowanym budżecie.

Dokładnie oblicz liczbę gości

To pierwszy i absolutnie niezbędny warunek, aby wybrany obiekt, np. sala weselna Hotelu Vinnica, spełniał nasze oczekiwania. Musimy upewnić się, ilu gości przyjdzie na naszą uroczystość, a także jak dużo osób jest w stanie pomieścić wybrany przez nas obiekt. Dobrą praktyką jest zdecydowanie się na miejsce odrobinę większe, żeby w razie pojawienia się dodatkowych zaproszeń wszyscy goście - a my razem z nimi - mogli bawić się w swobodny sposób.

Oszacuj swój budżet

Wesele to jedna z tych okazji, w przypadku których pieniądze rozchodzą się szybko, a czasem także nie do końca wiemy, kiedy. Jeżeli już przed rozpoczęciem poszukiwań stworzymy sobie dokładny budżet, zdecydowanie łatwiej będzie się nam w nim zmieścić. Dodatkową dobrą praktyką jest zostawienie pewnej kwoty w ramach bufora, na wypadek gdyby nasza upatrzona sala kosztowała odrobinę więcej, niż założyliśmy. Nie powinno jednak być to więcej niż 10-15% wcześniej ustalonego budżetu na salę.

Lokalizacja jest istotna

Podobnie jak rodzaj obiektu. Hotel pod Krakowem z salą weselną może być szczególnie atrakcyjny, jeżeli część naszych gości musi dojechać z innych miejscowości. Wtedy możemy dodatkowo zarezerwować dla nich miejsce na nocleg lub poinformować, że mogą zrobić to we własnym zakresie. Dodatkowo im lepiej skomunikowany obiekt wybierzemy, tym łatwiej będzie tam dotrzeć osobom, które zaprosiliśmy. Warto również sprawdzić dojazd komunikacją lub taksówką, aby w razie potrzeby zaproponować gościom alternatywę dla samochodu.

Sprawdź opinie innych

Nie ma nic gorszego, niż wesele popsute przez zły catering czy rozczarowujący wystrój sali. Dlatego zawsze warto sprawdzić, co inni użytkownicy piszą na temat obiektu, który sobie upatrzyliśmy. Jeżeli miejsce ma dużo nieprzychylnych opinii, warto zastanowić się nad wyborem innego miejsca. Czasem lepiej dopłacić za zmianę lub po prostu wybrać inny lokal, niż rozczarować się kilka godzin przed uroczystością.

Wybór sali weselnej to nie lada wyzwanie. Musimy zapanować jednocześnie nad wieloma różnymi czynnikami, a jednocześnie zmieścić się w terminach i skoordynować wiele różnych prac, jak wystrój, jedzenie czy oprawa muzyczna. Jeżeli zabierzemy się za tę sprawę odpowiednio wcześniej, będziemy w stanie nie tylko zaoszczędzić sobie nerwów, ale często także i pieniędzy, ponieważ rezerwując salę z dużym wyprzedzeniem możemy postarać się o negocjację rabatu. Jednak z drugiej strony, gdy nie mamy zbyt dużego pojęcia ani pomysłu, jak zorganizować całe przedsięwzięcie, zawsze możemy zgłosić się do firmy specjalizującej się w radzeniu sobie z podobnymi wydarzeniami.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: