Jak wybrać skuteczny impregnat do butów skórzanych? Wesele i Ślub z weselicho.net

Jak wybrać skuteczny impregnat do butów skórzanych?

Jak wybrać skuteczny impregnat do butów skórzanych?

Panowie, którzy cenią sobie elegancję w codziennych, jesiennych stylizacjach, dobrze wiedzą, jak ważne miejsce zajmuje tam skóra naturalna. Jest to materiał solidny, dystyngowany, który przez lata stał się nieodzownym symbolem dżentelmena. Wśród galanterii skórzanej, najwięcej opieki wymaga zdecydowanie obuwie. Jest ono narażone na największe ryzyko trwałego uszkodzenia i zabrudzenie – czyste obuwie i zadbane dłonie to wszak dwie najjaśniejsze wizytówki zadbanego mężczyzny!

Dlaczego skórzane obuwie warto impregnować?

Środki do czyszczenia obuwia są powszechnie znane i cenione, tak przez producentów butów, jak i przez użytkowników. Dla amatorów w tym temacie, warto zaznaczyć kilka szczegółów, dzięki którym zawsze kupując męskie obuwie dobiorą odpowiedni impregnat do skóry. Naturalna skóra jest materiałem, który wymaga systematycznej pielęgnacji, analogicznie do naszej własnej skóry: należy ją czyścić, gładzić, nawilżać i zabezpieczać (w tym przypadku za pomocą bardzo efektywnych powłok do ochrony obuwia). Jakie ryzyko niesie zaniechanie impregnacji butów, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym? Buty nieimpregnowane staną się sztywne i suche, pozbawione swojej naturalnej barwy oraz blasku, będą podatne na zagniecenia i miejscowe pęknięcia.


Fot. Tarrago - Impregnacja butów skórzanych

Wybieramy impregnat do butów

Stojąc przed sklepową półką, lub wybierając impregnat do skóry w sklepie internetowym, zawsze najpierw zidentyfikuj tę grupę produktów, która przeznaczona jest dla konkretnego rodzaju skóry. Inne środki impregnujące dedykowane są np. dla nubuku, inne zaś dla skóry licowanej itd. Dostępne na rynku środki do zabezpieczania butów mają różny charakter – jedne są kompleksowe, a zatem nakładając jedną warstwę można zadbać o buty wielopłaszczyznowo. Bardziej szczegółowy charakter mają kosmetyki do butów typu premium. Takie impregnaty do skóry są szalenie skuteczne i mają doskonały efekt, ale zwykle działają tylko w jednym celu np. nawilżają skórę, uelastyczniają ją lub pokrywają powłoką hydrofobową.

Tutaj sprawdzisz listę polecanych impregnatów: Gentle-man.pl - impregnacja butów skórzanych

Zestaw dla praktycznego dżentelmena – typowe impregnaty do obuwia męskiego

No cóż, mamy nadzieje, że już wiesz, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie swoich butów jesienią i zimą. Chociaż słoty wciąż jeszcze nie nadeszły, warto zaopatrzyć się już w zestaw, który będzie mini przybornikiem każdego dżentelmena przez następne kilka miesięcy. W pierwszej kolejności kup pastę do butów. Zwróć uwagę na to, by odcień był idealnie dopasowany do koloru butów, jaki posiadasz. Jeśli nie masz pewności, przed nałożeniem pasty zawsze wypróbuj ją w najmniej widocznej części buta, np. z tyłu w okolicach pięty. Ciekawym środkiem do impregnacji obuwia skórzanego jest cleaner lub mydło do butów. Tego typu środek pomoże w bezpieczny sposób przywrócić obuwie do pierwotnego stanu, np. po silnym zabłoceniu lub zakurzeniu. Mydło do butów dodatkowo nawilża i poprawia stan skóry.

Masz już umyte i wypastowane buty. Ostatnim krokiem jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Jedną z opcji jest wykorzystanie tłuszczu lub wosku do butów. Są to preparaty, które sprawiają, że powierzchnia obuwia jest mniej podatna na zanieczyszczenia i znacznie łatwiej przeczyścić ją doraźnie w ciągu dnia.


Zobacz również: Męskie portfele skórzane od Gentle Man

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Profesjonalne nagrywanie wesel – jaką kamerę wybrać?
Profesjonalne nagrywanie wesel – jaką kamerę wybrać?
Wieczór kawalerski w Warszawie
Wieczór kawalerski w Warszawie
Podsłuch w telefonie - chroń bliskich i swoją własność!
Podsłuch w telefonie - chroń bliskich i swoją własność!
Reklama: