Jak zacząć pracę jako DJ na wesele Wesele i Ślub z weselicho.net

Jak zacząć pracę jako DJ na wesele

Jak zacząć pracę jako DJ na wesele

Branża ślubna w Polsce przeżywa rozkwit. Coraz więcej jest firm oferujących nie tylko tradycyjne usługi jak kamerzysta, fotograf, czy dekoracje sal weselnych, ale wiele jeszcze niedawno nietypowych, jak opiekunowie dla dzieci, wizażyści, wypożyczalnie strojów innych gadżetów, usługodawcy oferujący ciężki dym na pierwszy taniec, dodatkowe oświetlenie dekoracyjne i innych. Wśród takich oczywistych znajdują się także zespoły muzyczne i usługi DJ wodzirej na wesele. To właśnie tą ostatnią ofertą zajmiemy się dzisiaj.

Muzyka na wesele - DJ lub orkiestra


Usługa DJ na wesele cieszy się już od kilkunastu lat wysoką i stale rosnącą popularnością. Zaletami prezentera muzycznego jest nie tylko zazwyczaj niższa cena, niż w przypadku zespołu muzycznego, ale także różnorodność repertuaru muzycznego. DJ na wesele w prawdzie najczęściej nie śpiewa i nie gra na instrumentach, jednak jest w stanie zapewnić praktycznie każde nagranie, na którym zależy Parze Młodej, czyli repertuar muzyczny jest dużo szerszy, niż w przypadku zespołu muzycznego. Dodatkowo z osobą DJ na wesele zazwyczaj wiąże się niższe ryzyko, niż w przypadku orkiestry. Gdy zmieni się wokalista w kapeli lub będzie miał problem z głosem całe wesele może legnąć w gruzach. Nie będziemy roztrząsać i ułatwiać wyboru co wybrać na wesele (didżeja czy orkiestrę), jednak decyzję pozostawiamy wam. Wybór dobrego didżeja i świetnej orkiestry to dwa różne ale oczywiście odpowiednie rozwiązania.

DJ na wesele i jego sprzęt


Rozpoczynając karierę didżeja weselnego musisz zakupić odpowiedni sprzęt, na który składa się:

  1. estradowe nagłośnienie na imprezy między 50 a 250 osób,
  2. konsoleta muzyczna na której wygodnie wyszukuje się i miksuje utwory,
  3. oświetlenie nadające klimatu na sali,
  4. minimum jeden mikrofon bezprzewodowy,
  5. okablowanie.

Koszt podstawowego sprzętu DJ-a wodzireja weselnego:

  1. Nagłośnienie - między 8 a 15 tysięcy PLN,
  2. konsola DJ - 3 do 8 tysięcy złotych,
  3. mikrofon bezprzewodowy - około 1 tysiąc złotych,
  4. oświetlenie to wydatek minimum 4000 PLN.

Sumując powyższe kwoty okaże się, że aby zostać didżejem na wesela musisz posiadać budżet minimum 15 - 20 tysięcy złotych. Wspomnieć należy także o odpowiednim stanowisku, gdyż pożyczanie stolików od sali weselnej jest nieprofesjonalne i nie zawsze zaspokoi nasze potrzeby.

Reklama DJ na wesele


Na pewno zdajecie sobie sprawę, iż żadna usługa nie ruszy pełną parą bez odpowiedniej reklamy. Tutaj zacząć możesz od portali branżowych, ogłoszeń w mediach internetowych lokalnych, w okresie późniejszym możesz skusić się na zrobienie strony internetowej i jej pozycjonowanie. Strona www to wizytówka każdej usługi, powinna być przejrzysta i łatwa w nawigacji oraz przyciągać oko potencjalnych klientów. Nie zapomnieć należy o mediach społecznościowych takich jak Facebook, który co prawda obcina naturalne zasięgi, jednak ma ogromne możliwości zdobywaniu klientów. Pomocna będzie na początku pewnie reklama Ad Words. Dzięki odpowiednim słowom kluczowym i trafnie skonstruowanym reklamom z pewnością zyskasz jeszcze większe zainteresowanie.

Samochód didżeja na wesele


Nie należy zapominać iż sprzęt DJ'a na wesele w odróżnieniu do kamerzysty czy fotografa zajmuje dużo miejsca i należało by zapewnić mu odpowiedni środek transportu. Na początku być może wystarczy Wam samochód osobowy typu hatchback, kombi ale w okresie późniejszym, gdy rozwiniesz swoją działalność dobrze pomyśleć o większym samochodzie, na przykład busie. Zapewni on odpowiednie możliwości i wygodę podczas transportu sprzętu z magazynu na wesele i z powrotem. Wiadomo na początku działalności wiele osób nie stać na duże inwestycje, ale gdy rozwiniesz skrzydła i zaczniesz pozyskiwać większą ilość klientów warto rozważyć leasing samochodu.

Przyszłość usługi DJ wodzirej na wesele


Usługa DJ na wesele posiada wielki potencjał na przyszłość. Obserwując rynek didżejów na terenie Polski można zauważyć, iż jest szereg firm, które bardzo wybiły się ponad przeciętność. Niektóre z nich poszły nawet w kierunku multi agencji zatrudniającej podwykonawców. W tej branży że są osoby, które potrafią obsługiwać i prowadzić na wysokim poziomie imprezy. Dodatkowo świetny sprzęt, dodatkowe gadżety i atrakcje potrafią urozmaicić wesele.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.67 na 3 głosów

Czytaj również

Moda młodzieżowa: najchętniej wybierane przez nastolatki sukienki ostatnich sezonów!
Moda młodzieżowa: najchętniej wybierane przez nastolatki sukienki ostatnich sezonów!
Tarot - poznaj odpowiedź na swoje pytanie
Tarot - poznaj odpowiedź na swoje pytanie
Czy warto zaciągnąć kredyt lub pożyczkę na wesele?
Czy warto zaciągnąć kredyt lub pożyczkę na wesele?
Reklama: