Jak zadbać o skórę szyi i dekoltu? Wesele i Ślub z weselicho.net

Jak zadbać o skórę szyi i dekoltu?

Jak zadbać o skórę szyi i dekoltu?

Skóra szyi i dekoltu wymaga szczególnej pielęgnacji. Troska o nią jest równie ważna jak dbałość o twarz. Niestety jednak wiele kobiet zapomina o tej części ciała, a to właśnie szyja i dekolt są jednymi z miejsc najbardziej narażonych na starzenie się skóry. Jak dbać o ten newralgiczny obszar ciała?

  1. Dlaczego troska o skórę szyi i dekoltu jest taka ważna?
  2. Co zrobić, aby skóra szyi i dekoltu wyglądała młodo?

Dlaczego troska o skórę szyi i dekoltu jest taka ważna?

Specjaliści z https://cmeik.pl/ przypominają, że skóra dekoltu i szyi jest prawie zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych. Jest więc zdecydowanie mniej chroniona od wewnątrz niż inne części ciała. Skóra jest w tych okolicach znacznie delikatniejsza, cieńsza. Zdecydowanie mniej w tym miejscu wydziela się elastyny i kolagenu. Czym to skutkuje? Błyskawicznym przesuszeniem w lato pod wpływem działania promieni słonecznych. Większą skłonnością do podrażnień przez perfumy, kosmetyki i ubrania. Efekt? To właśnie na szyi i dekolcie niejednokrotnie zmarszczki pojawiają się szybciej niż na skórze twarzy, szczególnie że sporo kobiet o twarz dba znacznie bardziej niż o szyję i dekolt.

Co zrobić, aby skóra szyi i dekoltu wyglądała młodo?

Przede wszystkim trzeba o nią zadbać przez odpowiednią zmianę nawyków. Chodzi głównie o wyprostowaną postawę ciała, ściągnięte łopatki i lekko uniesioną głowę. Taka pozycja zdecydowanie lepiej wpływa na skórę dekoltu i szyi niż tak często pojawiające się przygarbienie, schowanie klatki piersiowej i opuszczenie głowy. Warto również zwrócić uwagę na pozycję podczas snu. Zamiast leżenia na brzuchu, lepiej postawić na pozycję na plecach lub na boku, oczywiście przy okazji warto pomyśleć o dobrze dopasowanej poduszce.

Kluczowa jest natomiast regularna pielęgnacja. Oczywiście można postawić na zabiegi kosmetyczne w profesjonalnym gabinecie: https://cmeik.pl/portfolio-item/pielegnacja-skory-twarzyszyi-i-dekoltu/, ale ważne jest codzienne stosowanie kremów, balsamów, serum nawilżającego. Warto przede wszystkim zwracać uwagę na kosmetyki, które zawierają substancje takie jak: witaminy A, C, E, koenzym Q10, kwas hialuronowy, kolagen czy kwasy AHA. Oprócz domowego peelingu zaleca się usługi kosmetyczne sprzyjające odnowie skóry, takie jak https://cmeik.pl/portfolio-item/mezoterapia-beziglowa/. Daj eona wyraźny efekt liftingujący, poprawia napięcie skóry, wygładza płytkie zmarszczki, a także poprawia nawilżenie skóry. Jest to także jeden z tych zabiegów, które określa się mianem bankietowych.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Zdrowy człowiek, szczęśliwy człowiek
Zdrowy człowiek, szczęśliwy człowiek
Kosmetyki do włosów i nie tylko - sprawdź, gdzie znajdziesz produkty jedynie renomowanych producentów
Kosmetyki do włosów i nie tylko - sprawdź, gdzie znajdziesz produkty jedynie renomowanych producentów
Opadająca powieka: jak pozbyć się problemu? Sprawdź ten zabieg!
Opadająca powieka: jak pozbyć się problemu? Sprawdź ten zabieg!
Reklama: