Jak zaplanować dobre wesele? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak zaplanować dobre wesele?

Jak zaplanować dobre wesele?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Wystawne przyjęcie na 200 osób czy kameralna impreza dla najbliższej rodziny i przyjaciół – niezależnie od liczby gości wesele jest zawsze sporym wyzwaniem logistycznym. Ustalenie menu, które zaspokoi różnorodne upodobania kulinarne; wybór muzyki, przy której wszyscy będą dobrze się bawić; wybór i rezerwacja miejsca; suknia, garnitur czy smoking, pierwszy taniec… A do tego wszystkiego mnóstwo formalności. Aby ułatwić sobie zadanie, można zatrudnić profesjonalnych konsultantów ślubnych, jednak większość par wciąż decyduje się na samodzielną organizację wesela. W takiej sytuacji przemyślany, solidny plan działania to podstawa.

Romantycznie czy na ludowo?

Na początku warto zastanowić się nad ogólnym charakterem weselnej zabawy: tradycyjnie, na ludowo, z regionalną nutą, a może nowocześnie, w klimacie glamour? Ciekawym rozwiązaniem wydaje się także wesele „tematyczne”, np. w stylu rustykalnym, romantycznym, amerykańskim czy w klimacie lat dwudziestych. Jeżeli widzimy już nasze wesele oczami wyobraźni, możemy zacząć rozglądać się w poszukiwaniu sali weselnej. I tu zazwyczaj zaczynają się trudności – tego typu lokale są zazwyczaj rezerwowane nawet z 2-letnim wyprzedzeniem, więc znalezienie idealnej sali na ostatnią chwilę może okazać się swoistą mission impossible. Najlepiej więc dokonać rezerwacji odpowiednio wcześniej. Jeżeli szczególnie zależy nam na konkretnym miejscu, perfekcyjnie dopasowanym do naszych wyobrażeń i planów, zawsze można dostosować termin ślubu do terminu dostępności lokalu. Warto również pamiętać, że przy odrobinie fantazji każdą salę można udekorować w wymarzonym stylu.

Na weselnym stole

Jeżeli planujemy małe przyjęcie dla kilkunastu osób, których upodobania kulinarne są nam przynajmniej w jakimś stopniu znane, układanie menu nie należy do najtrudniejszych zadań. Sprawa komplikuje się, gdy w grę wchodzi stu lub dwustu gości. Jak wybrać dania, które będą smakowały wszystkim, a w dodatku będą wpisywały się w ustalony wcześniej klimat wesela. Wówczas najlepszym rozwiązaniem wydaje się maksymalne zróżnicowanie jadłospisu (rzecz jasna, w pewnym określonych ramach), tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nieodłącznym elementem większości wesel są także odpowiednie napoje – te również powinny być dopasowane do charakteru imprezy, a przy tym w miarę różnorodne. Jeżeli nie mamy pewności, jakie trunki powinny znaleźć się na naszym weselnym stole, możemy poszukać podpowiedzi w ofercie konkretnych dostawców, np. http://alkohole.eurocash.pl/.

Taneczne rytmy

Jak się bawić, to tylko przy dobrej muzyce! Tylko jaka muzyka jest „dobra” do weselnych hulanek? Każdy z gości może mieć Iny gust muzyczny i usatysfakcjonowanie wszystkich graniczy z cudem. Dlatego najlepiej wybrać doświadczony zespół lub DJ’a, który wie, przy jakiej muzyce ludzie będą świetnie się bawić, niezależnie od indywidualnych gustów. Muzyka to kwintesencja weselnej zabawy, więc na tym etapie planowania warto się postarać, aby parkiet nie pozostawał pusty. W ferworze planów i przygotowań pamiętajmy również o odrobinie spontaniczności – wówczas nasze wesele z pewnością będzie długo i miło wspominane.


Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: