Jak znaleźć profesjonalnego fotografa ślubnego? Wesele i Ślub z weselicho.net

Jak znaleźć profesjonalnego fotografa ślubnego?

Jak znaleźć profesjonalnego fotografa ślubnego?

Wybór dobrego fotografa jest bardzo ważną decyzją podczas przygotowań do ślubu. Trzeba więc ją dobrze przemyśleć i przeanalizować dostępne oferty różnych firm zajmujących się takimi zleceniami.

Jest kilka bardzo ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas tego trudnego, ale bardzo istotnego wyboru. Od fotografa ślubnego będzie należeć to, jak będzie wyglądał album ze zdjęciami, który będzie pamiątka na całe życie.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa na ślub?

Wybierając fotografa na ślub i wesele należy dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich zdjęć oczekujemy oraz jakie mamy wymagania. Niektórzy decydują się tylko na stworzenie dokumentacji ze ślubu, ale większość par młodych oczekuje wspaniałej pamiątki, która będzie spójną, a zarazem ciekawą opowieścią.

fotograf ślubny Warszawa


fot. Robert Wróblewski Fotograf ślubny WarszawaPodczas poszukiwań fotografa ślubnego należy zwrócić uwagę na:

  • portfolio wykonanych prac - każdy profesjonalny fotograf w obecnych czasach posiada własną stronę internetową, na której znajduje się zakładka z wykonanymi reportażami ślubnymi dla klientów. W takim miejscu można dokładnie zapoznać się ze stylem fotografa, jakością wykonywanych zdjęć, starannością obróbki oraz różnorodnością kadrów. W ten sposób najłatwiej jest zobaczyć, czy będzie to osoba, która sprosta naszym oczekiwaniom i wykona wspaniałą pamiątkę,
  • ofertę - podczas poszukiwań warto już mieć ustalone to, czego oczekujemy. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, ile potrzebujemy zdjęć oraz czy chcemy mieć wykonaną również sesję plenerową. Niektóre pary młode decydują się na to, aby reportaż ślubny zacząć już od błogosławieństwa, a inne dopiero od mszy w kościele. W ofercie powinny znajdować się dokładne informacje, co otrzymamy, za jaką cenę, od której, do której będzie pracował fotograf i jak ostatecznie będzie wyglądał album,
  • osobiste spotkanie - kiedy już poznamy oferta fotografa to warto umówić się z nim na osobiste spotkanie. Można w ten sposób dobrze poznać osobę, która będzie nam towarzyszyć w dniu ślubu, porozmawiać o szczegółach i na własne oczy zobaczyć wykonane albumy dla innych klientów,
  • umowę - bardzo ważny jest dokument, który zabezpiecza parę młodą, jak i fotografa. Muszą zostać tam napisane wszystkie najważniejsze szczegóły, ale również awaryjne rozwiązania np. gdyby fotograf rozchorował się i nie mógł uczestniczyć w ceremonii. Powinny tam znajdować się informacje dotyczące zastępstwa na taką ewentualność. W umowie muszą zostać zapisane ogólne warunki współpracy, termin realizacji, sposób rozliczenia oraz zgoda lub jej brak na publikację zdjęć na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych,
  • cenę - warto samodzielnie ustalić budżet finansowy, który chcemy przeznaczyć na taki cel. Zdjęcia ślubne są wspaniałą oraz niezapomnianą pamiątką do końca życia i dlatego nie warto tutaj zbyt mocno oszczędzać. Każdy doświadczony fotograf regularnie inwestuje w nowy i lepszy sprzęt, a także szkoli się, więc trzeba liczyć się z tym, że za umiejętności profesjonalisty trzeba będzie odpowiednio zapłacić.

fotografia ślubna Warszawa


fot. Robert Wróblewski

Gdzie szukać fotografa ślubnego?

Na rynku dostępnych jest wielu fotografów o różnych umiejętnościach oraz z różnym doświadczeniem. Poniżej zostały przedstawione propozycje, gdzie można znaleźć dobrego fotografa na ślub.

Internet - najprościej jest skorzystać z wyszukiwarki Google i poszukać fotografa, który oferuje swoje usługi w danym regionie. Każdy profesjonalista posiada własną stronę internetową, więc bez problemu można zapoznać się z jego dotychczasową realizacją, zakresem świadczonych usług, ceną oraz sprawdzić informacje kontaktowe.

Polecenie - to najprostsze rozwiązanie, z którego można skorzystać. Jeżeli ktoś z naszej rodziny czy ze znajomych korzystał z takich usług i był w pełni zadowolony, to możemy również zdecydować się na taką ofertę. Można na własne oczy zobaczyć wykonany reportaż ślubny, zapytać o to, jak przebiegała współpraca oraz jaki był termin oczekiwania na zdjęcia ślubne.

Targi ślubne - jeszcze kilka lat temu była to najpopularniejsza forma poszukiwania fotografów ślubnych. Na miejscu można zobaczyć wykonane prace sprzęt, którym posługuje się specjalista oraz zapytać o szczegóły oferty.

fotograf ślubny Warszawa


fot. Robert Wróblewski Fotografia ślubna Warszawa

Jak wybrać dobrego fotografa weselnego? Podsumowanie.

Jak widać decyzja o wyborze odpowiedniego fotografa ślubnego wcale nie jest taka łatwa, jakby się mogło wydawać. Trzeba zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników oraz poświęcić dość sporo czasu, aby znaleźć najlepszego specjalistę w swoim fachu.

Zawsze warto skontaktować się z fotografem osobiście, zadać mu wszystkie najważniejsze pytania, przejrzeć dokładnie umowę oraz obejrzeć realizowane przez niego prace. Można będzie wtedy dokładnie ustalić, jakiej pamiątki ślubnej oczekujemy, ile zdjęć ma zostać wykonanych, w jakich rozmiarach mają być oraz ustalić szczegóły dotyczące ostatecznej ceny.

Podczas spotkania będzie można rozwiać wszystkie swoje wątpliwości, podpisać umowę oraz wpłacić zaliczkę, która najczęściej wynosi od 30 do 50%. Pamiątkowe chwile uwiecznione na fotografiach są bezcenne i dlatego warto swoją decyzję podjąć rozważnie, mając na uwadze wszystkie wymienione wyżej szczegóły.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.83 na 6 głosów

Czytaj również

Co daje intercyza majątkowa?
Co daje intercyza majątkowa?
Czym kierować się w wyborze zaproszeń ślubnych?
Czym kierować się w wyborze zaproszeń ślubnych?
Jak pogratulować zaręczyn?
Jak pogratulować zaręczyn?
Reklama: