Jak zorganizować wesele, które zachwyci gości w każdym wieku? Wesele i Ślub z weselicho.net

Jak zorganizować wesele, które zachwyci gości w każdym wieku?

Jak zorganizować wesele, które zachwyci gości w każdym wieku?

Celem przyjęcia weselnego jest bez wątpienia uczczenie dnia, w którym dwójka ludzi zdecydowała się na zawsze połączyć swoje losy. Przed Parą Młodą stoi tu ponadto dodatkowe zadanie - udany mariaż potrzeb i oczekiwań zaproszonych gości, uwzględniając różnice wiekowe pomiędzy nimi. Jak zadowolić wszystkich, od lat 9 do 90, gdy przepaść pokoleniowa wydaje się nie do pokonania?

Nowoczesność i tradycja - jak je pogodzić?

Wiele par, które decydują się, by zorganizować nietypowe, ekstrawaganckie wesele, niechętnie zastanawia się nad reakcją starszej części rodziny na ich pomysły. Czasami taka reakcja ma swoje uzasadnienie - bywają przecież rodziny, w których to rodzice Pary Młodej decydują o całokształcie przebiegu wesela. Częściej jednak wynika ona z niepewności, jak poradzić sobie z organizacją przyjęcia, na którym wszyscy zaproszeni będą się bawili jednakowo dobrze.

Zbyt duża liczba typowych zabaw weselnych może sprawić, że znajomi z pracy z trudem stłumią ziewanie. Z kolei rezygnacja z muzyki tanecznej na rzecz awangardowego zespołu folkowego będzie zapewne skutkować parkietem, który zaświeci pustkami, nie mówiąc już o krzywych spojrzeniach dziadków, babć i cioć. Złotym środkiem w takiej sytuacji jest umiejętny kompromis - organizacja wesela w sposób, który trafi zarówno do aktywnych, spragnionych nietypowych wrażeń młodszych gości, jak i pokolenia dziadków czy pradziadków, którzy długo czekali na ślub ukochanych wnuków.

Tradycyjna lokalizacja, nowoczesne możliwości

Dążenie do organizacji wesela, z którego każdy uczestnik wyniesie pakiet cudownych wspomnień, wymaga od Młodej Pary szeregu dodatkowych starań, na które często ciężko jest znaleźć czas w stresującym okresie przygotowań do ślubu. Przyszli małżonkowie ze Śląska mają jednak możliwość oszczędzenia sobie sporej dozy problemów dzięki wachlarzowi możliwości, jakie oferuje znany hotel i restauracja w Rudzie Śląskiej Adria.

Hotel i Restauracja Adria to miejsce, które w pełni zasłużyło na swoją znakomitą renomę. Młodzi goście weselni mają tu szansę na niezapomnianą zabawę w rytm przebojów DJ-a, na parkiecie oświetlonym kolorowymi laserami i spowitym sztuczną mgłą. Starsi natomiast docenią bez wątpienia wysmakowaną elegancję klasycznie urządzonej sali oraz komfort wypoczynku w wybranym momencie, jaki oferuje wesele z noclegiem na Śląsku.

W ferworze weselnych planów nie należy zapominać o bardziej prozaicznych potrzebach starszej grupy gości, spośród których niejeden zapewne boryka się z pewnymi problemami ruchowymi. Istotne jest, by przyjęcie weselne odbyło się w otwartej, przyjaznej przestrzeni, która umożliwi swobodne poruszanie się każdemu uczestnikowi. Dodajmy do tego również maksymalnie krótką trasę z samochodu do domu weselnego, oraz możliwość transportu dla gości, oferowaną przez hotel Adria, najbardziej polecany hotel w Rudzie Śląskiej, a otrzymamy przepis na satysfakcję starszego pokolenia.

Menu weselne - nutka klasyki, szczypta fantazji

Weselne potrawy już dawno zdążyły wykroczyć poza ustalony, tradycyjny kanon. Wesele bez mięsa, glutenu, a nawet alkoholu to obecnie rozwiązanie, które wybiera wzrastająca liczba par, kierując się względami zdrowotnymi lub wyznawanym światopoglądem. Warto jednak pamiętać, że zapraszając wybranych gości, by cieszyli się z nami tym szczególnym dniem, powinniśmy dążyć do zapewnienia im maksymalnego poziomu komfortu.

Znajomi w wieku Pary Młodej z radością zjedzą tort z cukinii czy indyjski dhal z kuminem i czarnuszką, ale czy wujek z ciocią - miłośnicy solidnego schabowego - będą równie zadowoleni? W kwestii menu trudno o jednoznaczne, proste rozwiązanie, które sprawdzi się dla każdej pary, na pewno jednak uwzględnienie indywidualnych potrzeb wszystkich uczestników przełoży się na odprężającą atmosferę na sali, którą Młodzi będą wspominać z rozrzewnieniem.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Nauki przedmałżeńskie i inne formalności przed ślubem
Nauki przedmałżeńskie i inne formalności przed ślubem
Jak zorganizować wesele na Mazurach?
Jak zorganizować wesele na Mazurach?
Ile wódki na wesele powinna kupić para młoda?
Ile wódki na wesele powinna kupić para młoda?
Reklama: