Jak zorganizować wesele, które zachwyci gości w każdym wieku? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Jak zorganizować wesele, które zachwyci gości w każdym wieku?

Jak zorganizować wesele, które zachwyci gości w każdym wieku?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Celem przyjęcia weselnego jest bez wątpienia uczczenie dnia, w którym dwójka ludzi zdecydowała się na zawsze połączyć swoje losy. Przed Parą Młodą stoi tu ponadto dodatkowe zadanie - udany mariaż potrzeb i oczekiwań zaproszonych gości, uwzględniając różnice wiekowe pomiędzy nimi. Jak zadowolić wszystkich, od lat 9 do 90, gdy przepaść pokoleniowa wydaje się nie do pokonania?

Nowoczesność i tradycja - jak je pogodzić?

Wiele par, które decydują się, by zorganizować nietypowe, ekstrawaganckie wesele, niechętnie zastanawia się nad reakcją starszej części rodziny na ich pomysły. Czasami taka reakcja ma swoje uzasadnienie - bywają przecież rodziny, w których to rodzice Pary Młodej decydują o całokształcie przebiegu wesela. Częściej jednak wynika ona z niepewności, jak poradzić sobie z organizacją przyjęcia, na którym wszyscy zaproszeni będą się bawili jednakowo dobrze.

Zbyt duża liczba typowych zabaw weselnych może sprawić, że znajomi z pracy z trudem stłumią ziewanie. Z kolei rezygnacja z muzyki tanecznej na rzecz awangardowego zespołu folkowego będzie zapewne skutkować parkietem, który zaświeci pustkami, nie mówiąc już o krzywych spojrzeniach dziadków, babć i cioć. Złotym środkiem w takiej sytuacji jest umiejętny kompromis - organizacja wesela w sposób, który trafi zarówno do aktywnych, spragnionych nietypowych wrażeń młodszych gości, jak i pokolenia dziadków czy pradziadków, którzy długo czekali na ślub ukochanych wnuków.

Tradycyjna lokalizacja, nowoczesne możliwości

Dążenie do organizacji wesela, z którego każdy uczestnik wyniesie pakiet cudownych wspomnień, wymaga od Młodej Pary szeregu dodatkowych starań, na które często ciężko jest znaleźć czas w stresującym okresie przygotowań do ślubu. Przyszli małżonkowie ze Śląska mają jednak możliwość oszczędzenia sobie sporej dozy problemów dzięki wachlarzowi możliwości, jakie oferuje znany hotel i restauracja w Rudzie Śląskiej Adria.

Hotel i Restauracja Adria to miejsce, które w pełni zasłużyło na swoją znakomitą renomę. Młodzi goście weselni mają tu szansę na niezapomnianą zabawę w rytm przebojów DJ-a, na parkiecie oświetlonym kolorowymi laserami i spowitym sztuczną mgłą. Starsi natomiast docenią bez wątpienia wysmakowaną elegancję klasycznie urządzonej sali oraz komfort wypoczynku w wybranym momencie, jaki oferuje wesele z noclegiem na Śląsku.

W ferworze weselnych planów nie należy zapominać o bardziej prozaicznych potrzebach starszej grupy gości, spośród których niejeden zapewne boryka się z pewnymi problemami ruchowymi. Istotne jest, by przyjęcie weselne odbyło się w otwartej, przyjaznej przestrzeni, która umożliwi swobodne poruszanie się każdemu uczestnikowi. Dodajmy do tego również maksymalnie krótką trasę z samochodu do domu weselnego, oraz możliwość transportu dla gości, oferowaną przez hotel Adria, najbardziej polecany hotel w Rudzie Śląskiej, a otrzymamy przepis na satysfakcję starszego pokolenia.

Menu weselne - nutka klasyki, szczypta fantazji

Weselne potrawy już dawno zdążyły wykroczyć poza ustalony, tradycyjny kanon. Wesele bez mięsa, glutenu, a nawet alkoholu to obecnie rozwiązanie, które wybiera wzrastająca liczba par, kierując się względami zdrowotnymi lub wyznawanym światopoglądem. Warto jednak pamiętać, że zapraszając wybranych gości, by cieszyli się z nami tym szczególnym dniem, powinniśmy dążyć do zapewnienia im maksymalnego poziomu komfortu.

Znajomi w wieku Pary Młodej z radością zjedzą tort z cukinii czy indyjski dhal z kuminem i czarnuszką, ale czy wujek z ciocią - miłośnicy solidnego schabowego - będą równie zadowoleni? W kwestii menu trudno o jednoznaczne, proste rozwiązanie, które sprawdzi się dla każdej pary, na pewno jednak uwzględnienie indywidualnych potrzeb wszystkich uczestników przełoży się na odprężającą atmosferę na sali, którą Młodzi będą wspominać z rozrzewnieniem.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: