Jakie oświetlenie sali weselnej wybrać? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Jakie oświetlenie sali weselnej wybrać?

Jakie oświetlenie sali weselnej wybrać?
Średnio 4.67 na 3 głosów

Sezon weselny zbliża się wielkimi krokami. Pary młode często z wyprzedzeniem kilku lat zamawiają salę weselną oraz różne dodatki. Jednym z aspektów, o który trzeba zadbać przed ślubem, jest oświetlenie sali weselnej. Jakie iluminacje wybrać, aby spodobały się one nie tylko nowożeńcom, ale i rodzicom oraz gościom? Jakie atrakcje świetlne zapewnić uczestnikom wesela?

Wybór oświetlenia sali weselnej to bardzo ważny element, który towarzyszy przyszłym małżonkom podczas przygotowania wesela. Dlaczego iluminacje świetlne są ważne w czasie ślubu? Ponieważ są odpowiedzialne za stworzenia niesamowitego klimatu, odpowiedniej aury, a także zbudowanie niezapomnianej atmosfery. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego oświetlenia, które będzie pasowało do sali weselnej oraz wytworzy efekt, na jakim zależy przyszłym małżonkom.

Podświetlane napisy

Największym trendem w przyszłym sezonie weselnym będą podświetlane napisy, typu: Love, Mrs & Ms, Miłość, Jola & Karol. Są one idealnym dodatkiem do pierwszego tańca, gdyż pięknie prezentują się w tle filmu video z wesela, ale także napisy zyskują sympatię wśród gości, którzy robią sobie obok niego pamiątkowe fotografie.

Jak wykonać podświetlany napis?

Wesele to duży wydatek, dlatego też często pary młode chcąc zmniejszyć jego koszta decydują się na przygotowanie części elementów samemu. Także w przypadku podświetlanych napisów można je przygotować w formie DIY. Do wykonania potrzebne będą m.in. panele drewniane, szlifierka, wyrzynarka, a przede wszystkim - element niezbędny do oświetlenia - energooszczędne żarówki LED. Warto postawić na popularne żarówki E27, które dadzą odpowiedni efekt świetlny. Polecamy zwłaszcza te z mleczną przesłoną, które nie będą oślepiać gości. Dodatkowo taką żarówkę będzie można wykorzystać później w innych celach, gdyż znajdzie ona swoje zastosowanie w innych żyrandolach, nawet bez abażura.

Oświetlenie stołów

Znaczną część wesela spędza się przy stołach, dlatego dużą uwagę goście przykuwają do ustawienia stołów oraz tego, co się na nich znajduje. W ostatnich latach popularne było stawianie na stołach wazonów z żywymi kwiatami, jednak trend ten odchodzi na bok, gdyż jest mało praktyczny. Zamiast dzbanów z kwiatami wedding plannerzy, czyli tzw. konsultanci ślubni zdecydowali się umieścić np. lampy w kształcie kwiatów. Dzięki lampom stołowym zyskamy dodatkowe oświetlenie, a także wytworzymy niesamowity klimat.

Jakie lampy stołowe wybrać?

Najlepiej, aby były to lampy na baterię z przeznaczeniem do postawienia na stół. Dodatkowo warto wybrać lampy uniwersalne, które nie tylko będzie można wykorzystać jako element dekoratorski w czasie wesela, ale także później posłużą jako dodatek do wnętrz domów i pomieszczeń mieszkalnych.

Piękną dekorację na stole mogą być lampy Slamp, a w szczególności lampy Clizia Fume, które wyglądają niesamowicie zarówno w rzeczywistości, jak i na zdjęciach. Designerskie oświetlenie świetnie sprawdzi się na zdjęciach z wesela. Fotografowie zazwyczaj wykonują pamiątkowe fotografie uczestnikom wesela przy stołach. Jednak najczęściej wyglądają one nieestetycznie, ponieważ światło przy stole jest za słabe na wykonanie fotografii dobrej jakości. Umieszczenie lamp w kształcie kwiatów na stołach pomoże stworzyć nietypową dekorację świetlną oraz bardzo przyjemną atmosferę, którą przyszli małżonkowie ujmą gości, ale także zapewnią profesjonalne zdjęcia o rewelacyjnej ostrości.

W celu oświetlenia stołów można użyć zwykłych lampek, które nie dają jednak takiego charakteru jak oświetlenie designerskie.

Dekoracje światłem parkietu, ścian, krzeseł

Kiedyś profesjonalne oświetlenie na uroczystościach, tj. wesela lub urodziny należały wyłącznie do celebrytów lub bardzo zamożnych rodzin. Na szczęście to się zmieniło i teraz pary, które dysponują uboższym budżetem również mogą sobie na to pozwolić.

W sytuacji, kiedy nowożeńcy chcą zorganizować wesele huczne i z dozą przepychu, wtedy decydują się na oświetlenie przestrzeni tanecznej, a nawet miejsc siedzących. Jest to możliwe za sprawą taśm LED. Dzięki nim można stworzyć naprawdę niesamowite iluminacje świetlne. Poza tym dzięki zestawom RGB oraz dołączonych do nich pilotów można wybierać kolory oświetlenia, jakie będzie przeważać w czasie wesela. To inteligentne oświetlenie pozwoli wyłącznie przy pomocy jednego pilota sterować oświetleniem przez całą noc. Ważne jest też to, że pilot daje możliwość sterowania zarówno wszystkimi sferami jednocześnie, jak i każdą oddzielnie. Poprzez zmianę kolorów sala weselna za każdym razem może wyglądać inaczej.

Sufity ze światłem

Dekorując salę weselną nie można pominąć oświetlenia sufitowego, które stanowi podstawę w stworzeniu odpowiedniej atmosfery. Jeśli chcecie stworzyć wytworne wesele z dużą ilością ozdób, elementów błyszczących, złota, czy srebra, wykorzystajcie do dekoracji lampy Zuma Line. W ofercie polskiej marki można znaleźć wiele eleganckich lamp kryształowych, kojarzących się z luksusem i bogactwem.

Wiele par młodych stawia na żyrandole kryształowe, ponieważ efektem końcowym chce zaskoczyć wszystkich gości i przyćmić inne uroczystości. Przyjemny nastrój w czasie wesela wpływa korzystnie na budowanie dobrego wizerunku młodych małżonków jak i miłych wspomnień, do których po latach chętnie powrócą wszyscy uczestnicy wesela.

Nie ważne, czy wesele będzie odbywało się na świeżym powietrzu, w remizie, czy eleganckiej sali weselnej, za pomocą odpowiedniego oświetlenia można zbudować niezapomniany nastrój i nietypowy klimat. Dzięki temu dzień wesela będzie wyjątkowy nie tylko dla nowożeńców, ale także dla gości.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: