Kolczyki i fryzura ślubna – jak stworzyć zgrany duet? Wesele i Ślub z weselicho.net

Kolczyki i fryzura ślubna – jak stworzyć zgrany duet?

Kolczyki i fryzura ślubna – jak stworzyć zgrany duet?

Kolczyki są jednym z najważniejszych elementów ślubnej biżuterii. Występują solo, bądź wraz z naszyjnikiem lub bransoletką. Znajdują się na wysokości wzroku, tuż przy twarzy, dlatego to właśnie one przyciągają spojrzenia. Odpowiednio dobrane podkreślą urodę Panny Młodej i charakter jej stylizacji, ale nie będą dominującym, pierwszoplanowym dodatkiem. Podczas poszukiwań ozdób uszu należy wziąć pod uwagę nie tylko fason kreacji, kształt twarzy, czy makijaż, ale także rodzaj fryzury. Jak zatem dopasować te błyskotki? Poniżej kilka cennych wskazówek.

W artykule użyto produktów dostępnych w sklepie Artemiro - Sztuka Biżuterii.

Pełną kolekcję kolczyków ślubnych Artemiro znajdziesz na https://www.artemiro.pl/kolczyki/slubne/

Kolczyki dla krótkich włosów

Do krótkich fryzur idealnie pasują długie kolczyki wiszące. Żaden kosmyk włosów nie przeszkodzi im w prezentacji. Nawet jeśli pojawią się w okazałej, bogatej wersji, każdy najmniejszy szczegół będzie widoczny. Duże ozdoby uszu w tym przypadku mogą spełnić jeszcze jedną rolę. Z powodzeniem wypełnią przestrzeń nad ramionami, którą zwykle zajmują warstwy welonu, a ten często trudno wpiąć w krótkie włosy. Wybór jest ogromny. Dostępne są np. kolczyki udekorowane błyszczącymi kryształkami lub drobnymi perełkami. Ciekawie wyglądają też modele z kolorowymi kamieniami.

Gładkie koki, a ozdoby uszu

Gładkie, wysoko upięte koki rewelacyjnie wyglądają w połączeniu z kolczykami w postaci wiszących kropli średniej długości. Ten rodzaj ozdób jest bardzo popularny i chętnie wybierany, ponieważ znakomicie komponuje się z wieloma fryzurami oraz kształtami twarzy. Panny Młode, przepadające za bardziej wyrazistą biżuterią mogą sobie też pozwolić na modele lekko poszerzające się, mocno zdobione. Natomiast fanki minimalizmu skuszą się na sztyfty, które będą dyskretnym, błyszczącym dodatkiem.

Kolczyki Kryształki

Najlepsza dekoracja rozpuszczonych włosów

Do rozpuszczonych, pofalowanych włosów lepiej nie zakładać sporych, wieloelementowych kolczyków. Mogą się w nie zaplątywać, przez co są mało wygodne. Żadna Panna Młoda nie marzy o tym, by w dniu ślubu co chwilę poprawiać fryzurę. Poza tym kosmyki włosów opadające na ramiona powodują, że w okolicach tych części ciała już i tak sporo się dzieje, dlatego zbyt masywne ozdoby nie są wskazane. Znacznie lepiej wybrać drobne kolczyki z mieniącymi się cyrkoniami lub kryształkami, by dzięki swojemu blaskowi były widoczne.

Kolczyki, a luźne warkocze

Luźne warkocze kojarzą się ze stylem etno, dlatego kolczyki sutasz będą trafionym pomysłem. Te misternie robione rękodzieła to wyjątkowe ozdoby. Panny Młode mogą wybierać spośród wielu oryginalnych kształtów i kolorów. Ogromne wrażenie robią np. modele w odcieniach złota. Inną opcją są kolczyki koła. Zarówno te w klasycznej formie, jak i ażurowe świetnie dopełnią stylizację i zgrają się z fryzurą. Będą ciekawym, zauważalnym elementem, ale nie najmocniejszym punktem.

Dodatki do niskich upięć

Niskie upięcia wymagają ostrożnego podejścia do kwestii biżuterii. Często same w sobie już są zdobne, dlatego nietrudno o efekt przeładowania i niespójności. Proponujemy zaakcentować je przy pomocy dodatków, które nie przytłoczą fryzury. Fantastycznie spiszą się eleganckie, skromne kolczyki wiszące udekorowane małymi kryształkami lub modele z perełkami. Akcenty w takich formach są klasyczne i bardzo stylowe.

Z pełną kolekcją Biżuterii Ślubnej możesz zapoznać się tutaj:

https://www.artemiro.pl/bizuteria-slubna/

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Bielizna ślubna - jak dobrać ją do sukni i swoich kształtów by wyglądać olśniewająco?
Bielizna ślubna - jak dobrać ją do sukni i swoich kształtów by wyglądać olśniewająco?
Jak wybrać biżuterię na ślub?
Jak wybrać biżuterię na ślub?
Jak wybrać suknię ślubną?
Jak wybrać suknię ślubną?
Reklama: