Konsultant ślubny, czyli jak zarabiać na weselach? Wesele i Ślub z weselicho.net

Konsultant ślubny, czyli jak zarabiać na weselach?

Konsultant ślubny, czyli jak zarabiać na weselach?

Organizacja wesela to bardzo czasochłonne, odpowiedzialne i stresujące zajęcie. Organizator jest odpowiedzialny za wiele spraw jednocześnie, co sprawia że nie jest to zajęcie dla każdego. Współcześnie coraz więcej młodych par chce przekazać odpowiedzialność za zorganizowanie wesela zewnętrznej firmie. Taka sytuacja spowodowała, że na rynku zaczynają działać konsultanci ślubni. Kto może zostać konsultantem ślubnym? Czy jest to biznes, który przyniesie nam duże dochody?

Kto może zostać konsultantem ślubnym?

Jeżeli chcemy założyć firmę specjalizującą się w konsultacjach ślubnych, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Do zarejestrowania takiej działalności gospodarczej nie potrzeba żadnych szczególnych kwalifikacji. Jednak w przypadku, kiedy chcemy, żeby nasza firma zaczęła zarabiać, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że konsultant ślubny to zajęcie dla osób o szczególnych predyspozycjach. Żeby odnosić sukcesy w branży ślubnej potrzebujemy:

 • umiejętności interpersonalnych,
 • znajomości firm powiązanych z branżą ślubną,
 • umiejętności perfekcyjnego zarządzania czasem,
 • zdolności do działania pod wpływem silnego stresu,
 • wiedzy jak postępować w kryzysowych sytuacjach.

Dobry konsultant ślubny powinien szybko nawiązywać kontakty. Osoba zainteresowana tą branżą musi zdawać sobie sprawę, że przyjdzie jej pracować z różnymi ludźmi. Z tego względu cierpliwość i umiejętności rozwiązywania spornych sytuacji są jak najbardziej wskazane.

Choć usługi konsultantów ślubnych cieszą się coraz większą popularnością, nie brakuje osób, które przekonują, że są one całkowicie zbędnym wydatkiem. Konsultant, który chce zarabiać musi przekonać swoich klientów, że jest im całkowicie niezbędny.

Ciągły pośpiech terminy i tysiące drobnych spraw, które nie mogą poczekać to dla wielu ludzi źródło wielkiego stresu. Osoby nie posiadające zwiększonej odporności na stres i nie umiejące działać pod presją czasu nie odnajdą się w tej branży.

Znajomość branży ślubnej niezbędna do osiągnięcia sukcesu

Jeżeli chcemy świadczyć naszym klientom najwyższej jakości usługi, nie poradzimy sobie bez znajomości. Im lepszy konsultant, tym większą liczbą kontaktów może się pochwalić. Żeby sprawnie zorganizować wesele, musimy posiadać kontakty z:

 • zespołami muzycznymi,
 • firmami cateringowymi,
 • właścicielami sal weselnych,
 • fryzjerami,
 • wizażystami,
 • florystami,
 • animatorami,
 • jubilerami,
 • firmami zajmującymi się wynajmem pojazdów ślubnych,
 • a także wieloma innymi firmami, które mogą okazać się pomocne w organizacji tego typu imprezy.

Co ważne powinniśmy współpracować z firmami oferującymi usługi w różnych przedziałach cenowych. Pamiętajmy, że części klientów zależy na zorganizowaniu wesela o ograniczonym budżecie, dla niektórych natomiast liczy się przede wszystkim prestiż, a koszty nie grają roli.

Konsultant ślubny – w co zainwestować?

W przypadku firmy specjalizującej się w konsultacjach ślubnych niezbędne będą inwestycje. Należy posiadać środki na:

 • wynajęcie biura,
 • wyposażenie przestrzeni biurowej,
 • założenie profesjonalnej strony internetowej,
 • zakup samochodu,
 • zakup sprzętu biurowego,
 • ewentualne kursy i szkolenia,
 • zatrudnienie dodatkowych pracowników.

Koszty założenia firmy mogą się różnić w zależności od tego czy chcemy prowadzić biznes samodzielnie, czy też chcemy zatrudnić współpracowników. W sytuacji, kiedy nie posiadamy wystarczających środków na start możemy zrezygnować ze stacjonarnego biura. Dobrym rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z oferty biur coworkingowych, które udostępniają sale konferencyjne, w których można zorganizować spotkanie z klientami.

W pracy konsultanta ślubnego niezbędne jest natomiast auto. Bardzo często zdarza się, że musi on samodzielnie dojechać do klienta. Specyfika jego pracy wymaga także bardzo szybkiego przemieszczania się. Wiele spraw związanych z organizacją uroczystości weselnych trudno jest załatwić poruszając się komunikacją miejską.

Jak zdobywać klientów?

Konsultant ślubny, któremu zależy na rozwoju firmy musi zdawać sobie sprawę, że klienci nie przyjdą do niego sami. Przynajmniej na początku działalności, kiedy firma nie posiada jeszcze dostatecznej renomy. Konieczne jest więc wyjście im naprzeciw. Niezbędnym krokiem, dzięki któremu jak największa ilość osób dowie się o świadczonych przez nas usługach jest założenie strony internetowej. Pamiętajmy, że jest ona naszą wizytówką. Konsultant ślubny jest odpowiedzialny za sprawy organizacyjne i wizerunkowe, dlatego jego strona powinna być skonstruowana perfekcyjnie. Do jej budowy dobrze jest zatrudnić profesjonalną firmę informatyczną.

Bardzo ważna dla pozyskiwania nowych klientów jest reklama. Warto postawić zarówno na reklamę stacjonarną – na przykład ulotki czy banery, jak i reklamę internetową. Konsultant ślubny powinien poświęcić czas na udzielanie się w mediach społecznościowych, a także na forach związanych z tematyką ślubną. Dzięki takiej działalności, nawet jeżeli na początku nie przynosi ona profitów, można wiele zyskać. Przede wszystkim stajemy się rozpoznawalni w branży, w której chcemy pracować.

Poradnik powstał przy współpracy z agencją carted.pl.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Promocja usług ślubnych
Promocja usług ślubnych
Czy dom energooszczędny to dobra inwestycja?
Czy dom energooszczędny to dobra inwestycja?
Sprzęt do fotografii ślubnej - czym fotografują najlepsi.
Sprzęt do fotografii ślubnej - czym fotografują najlepsi.
Reklama: