Koszty związane z weselem Wesele i Ślub z weselicho.net

 • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
 • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
 • Zespół na wesele - trudny wybór ?
 • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
 • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Koszty związane z weselem

Koszty związane z weselem
Średnio 4.50 na 2 głosów

Koszty związane z weselem potrafią sięgać kilkuset tysięcy złotych. Duży wpływ na to ma miejscowość, w której jest organizowane wesele. Warszawa jest naturalnie droższa od mniejszych miejscowości. A to, z jakimi wydatkami trzeba się liczyć zależy od wielu czynników, w tym artykule przeanalizujemy najważniejsze wydatki.

Sala weselna

Koszty związane z tym elementem pochłoną lwią część budżetu. Często ponad 50% kosztów związanych z weselem. Warszawa jest dużym miastem, dlatego też sale tutaj rozpiętość cen jest bardzo duża.

Na obrzeżach miasta można znaleźć lokale, w których koszt za osobę wynosi nawet ok. 150zł. Jednak jeżeli szukasz czegoś położonego w lepszej lokalizacji albo chcesz mieć bardziej gustowną salę, wtedy możesz liczyć się z wydatkami przekraczającymi nawet 300zł za jeden talerzyk.

To ile kosztuje sala weselna w Warszawie zależy przede wszystkim, od:

 • Lokalizacji sali
 • Ilości osób na weselu (przy większych imprezach można negocjować ceny)
 • Rodzaju imprezy (klasyczna impreza od rana do wieczora, czy też przyjęcie weselne)
 • Rodzaju obsługi wesela (bufetowe, serwowane)

To najważniejsze czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę, gdy planujesz koszty związane z salą weselną.

Ślub w kościele

Koszty związane z udzieleniem sakramentu są różne. Wiele zależy od tego, w jakiej parafii bierzesz ślub. W niektórych przypadkach „ceny” potrafią dochodzić do kwot przekraczających tysiąc złotych, w innych jest to kilkaset złotych.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na to, że koszty związane ze ślubem w kościele to nie tylko opłata za udzielenie sakramentu. Trzeba również doliczyć:

 • Koszty związane z zapowiedziami
 • Kursy przedmałżeńskie (w niektórych parafiach są płatne)
 • Koszty związane z zawarciem ślubu cywilnego (w przypadku ślubu konkordatowego są identyczne)
 • Ewentualne koszty związane z organistą, chórem, dekoracją kościoła

Wszystko to sprawia, że sama uroczystość w kościele bardzo często kosztuje kilka tysięcy złotych.

Stroje państwa młodych

Ceny sukni ślubnych potrafią osiągać zawrotne kwoty. Jeżeli Panna młoda chce mieć suknię z modnej kolekcji, to często musi liczyć się z wydatkiem przekraczającym 5000 zł. W wielu przypadkach cena będzie większa niż 10.000zł.

Oczywiście istnieje więcej znacznie tańszych miejsc, gdzie można kupić suknię ślubną:

 • Mniejsze salony z sukniami często oferują tańsze kwoty. Organizując wesele w Warszawie często warto zwiedzić okoliczne miejscowości.
 • Można rozważyć kupienie sukni używanej albo sukni z komisu.
 • Warto rozważyć wynajęcie sukni ślubnej, jeżeli szuka się oszczędności.

Warto zwrócić uwagę na to, że suknia ślubna to nie jedyny wydatek związany ze strojem panny młodej. Dochodzą do tego m.in. buty oraz welon.

Garnitur dla pana młodego to znacznie mniejszy wydatek. Przeznaczając na ten strój 1000 zł można mieć ogromny wybór. Jest to również bardziej praktyczny zakup, ponieważ taki garnitur można później zakładać na wiele okazji.

Obrączki

Wydatek z nimi związany jest znacznie mniejszy. Jeżeli interesują Cię klasyczne, złote obrączki to możesz je kupić nawet za mniej niż 1000 zł. Warto zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu je kupujesz. W mniejszych salonach z biżuterią często ceny są bardziej atrakcyjne. Dlatego nie warto ograniczać się do największych sieci z biżuterią.

Jeżeli natomiast interesują Cię inne materiały takie jak np. platyna, białe złoto, pallad, lub wolfram to wtedy cena obrączek może znacząco wzrosnąć, ale również może bardzo spaść. Dzisiaj istnieje naprawdę dużo różnych wariantów obrączek.

Inne koszty związane z weselem

Wyżej wymienione koszty związane z organizacją wesela są zwykle największe. Jednocześnie podczas organizacji dojdzie masa innych wydatków takich jak np. fotograf, kamerzysta, alkohol, wynajęcie dojazdu, koszty związane z makijażem panny młodej.

Jednocześnie te kwestie są na tyle indywidualne, że ciężko je poruszyć w jednym artykule. Z całą pewnością, jeżeli jesteś w trakcie organizacji wesela to zaprzyjaźnij się z arkuszami kalkulacyjnymi. One pomogą Ci zarządzać budżetem i wydatkami związanymi z tym wydarzeniem.

Wesele Warszawa - hotelveneciapalace.pl

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: