Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
Średnio 4.00 na 7 głosów

Tradycyjnym elementem oświadczyn jest zaręczynowy pierścionek z diamentami. Przyjęło się, że właśnie ten jeden dodatek wybiera mężczyzna. Jednak i to również powoli się zmienia – niektóre kobiety podpowiadają swoim partnerom, jaka biżuteria podoba im się najbardziej, a coraz więcej par udaje się razem do salonu jubilerskiego. Kto więc powinien wybrać zaręczynową biżuterię – Ty czy ona? Sprawdź!

Kobieta wybiera swój pierścionek zaręczynowy – faux-pas czy normalność?

Przekonanie, że pierścionek zaręczynowy koniecznie powinien wybrać mężczyzna, to jeden z popularniejszych mitów w sprawie oświadczyn. W rzeczywistości nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrała go dla siebie sama zainteresowana. Zaręczyny to wyjątkowa chwila – naprawdę warto przeżyć ją po swojemu. Zamiast więc zastanawiać się, co wypada, a co nie, pozostańcie w zgodzie ze sobą.

Jeśli bliższe jest Wam nowoczesne, nieco luźniejsze spojrzenie na kwestię zaręczyn i wolicie ustalić wszystko wspólnie, po prostu tak zróbcie. Takie rozwiązanie przy okazji wiele ułatwia. Docenią je przede wszystkim mężczyźni, którzy nie znają do końca gustu swojej partnerki. W tej sytuacji wybór pierścionka możesz oczywiście w całości pozostawić swojej ukochanej albo też możecie... wybrać go wspólnie!

Wspólny wybór – czyli jak postawić na kompromis?

Ta opcja wydaje się jeszcze lepsza od poprzedniej. Będzie świetnym kompromisem, jeśli tradycyjne podejście do oświadczyn nie do końca Was przekonuje, a jednak chcielibyście przeżyć ten moment razem. Taki zaręczynowy wypad do jubilera to ciekawe doświadczenie. Poza tym drobna pomoc w wyborze biżuterii też czasami się przydaje. Pary, które wspólnie odwiedzają salon jubilerski, spotyka się obecnie coraz częściej – może więc warto pójść odważnie w ich ślady?


Tym bardziej że to rozwiązanie zdecydowanie ma swoje plusy! Pierścionki można wtedy spokojnie przymierzać i zdecydować się na ten wymarzony – idealnie dopasowany rozmiarem, maksymalnie wygodny i... najładniejszy ze wszystkich! Przy okazji przekonasz się, jaki pierścionek zaręczynowy ona wybrałaby dla siebie. W ten sposób poznasz nieco lepiej gust swojej przyszłej narzeczonej. Taka praktyczna wiedza przyda Ci się na przyszłość, bo okazji, aby podarować jej w prezencie biżuterię przed Wami całkiem sporo.

Czy to oznacza, że nie będzie zaręczynowej niespodzianki? Wręcz przeciwnie! Przecież wcale nie musicie wcześniej rozmawiać na temat oświadczyn. Wystarczy, że zabierzesz ją na wiosenny spacer do... jubilera! Chyba trudno o lepszy efekt zaskoczenia? Żadna dziewczyna z pewnością się tego nie spodziewa!

Niespodzianka od ukochanego

Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy wspólny wybór biżuterii spodoba się Twojej partnerce, zamiast eksperymentować, lepiej postaw na sprawdzone rozwiązania. Podobno większość kobiet chciałaby, aby moment zaręczyn był dla nich niespodzianką. Postaraj się więc zorganizować wszystko w tajemnicy. Oprócz pierścionka potrzebny Ci będzie jeszcze pomysł na to, jak, kiedy i gdzie się oświadczyć.

Element zaskoczenia jest tutaj mile widziany, przy czym nie musi on od razu oznaczać czegoś ekstremalnego. Po prostu – przeżyjcie ten dzień choć trochę inaczej niż zwykle. Przygotuj dla niej romantyczną kolację, zaproś na zaręczynowy spacer albo zorganizuj wspólny wypad za miasto tylko we dwoje. Ciekawych opcji jest naprawdę sporo i każda z nich będzie dobra, jeśli do Was pasuje!

Jak widać, odpowiedź na pytanie, kto powinien wybrać ten wyjątkowy pierścionek, brzmi: To zależy. Każda relacja jest inna, różnie więc mogą wyglądać idealne zaręczyny. To, co sprawdzi się w jednym przypadku, w innym już niekoniecznie musi być strzałem w dziesiątkę. Dlatego sposób wręczenia zaręczynowej biżuterii najlepiej dopasować do ukochanej osoby, a wtedy naprawdę trudno o jakiekolwiek faux-pas!


Gdzie kupić pierścionek idealny?

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na wspólny wybór pierścionka, czy też oświadczyny pozostaną niespodzianką, warto zadbać o to, aby biżuteria była wyjątkowa. Powinna być dobrze dopasowana rozmiarem i stylem, a także trwała – w końcu ten jeden prezent będzie pamiątką na całe życie. Klasyczne i nowoczesne pierścionki zaręczynowe z brylantami zamówisz w ACLARI – sprawdź!

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane