Makijaż do ślubu - samodzielnie czy ze wsparciem? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Makijaż do ślubu - samodzielnie czy ze wsparciem?

Makijaż do ślubu - samodzielnie czy ze wsparciem?
Średnio 4.67 na 3 głosów

Makijaż ślubny jest bardzo ważnym elementem ślubnych przygotowań. O ile przed ślubem głowę panny młodej w dużo większym stopniu zajmują kwestie związane z organizacją wesela, przygotowaniem zaproszeń, wybraniem sukni ślubnej, o tyle nie da się ukryć, że ostatnie każda panna młoda chce w dniu swojego ślubu wyglądać zjawiskowo. Makijaż z kolei ma tutaj bardzo duże znaczenie. Wiele dziewczyn stoi jednak przed dylematem: wykonać makijaż samodzielnie z pomocą przyjaciółki czy też skorzystać z pomocy profesjonalistki.

  1. Makijaż ślubny powinien być trwały i naturalny jednocześnie.
  2. Powinien być dopasowany do charakteru panny młodej oraz sukni.
  3. Do wizażystki dobrze jest zgłosić się na co najmniej kilka tygodni przed ślubem.

Makijaż i fryzura ślubna - wymagania

Podstawowy wymóg dotyczący zarówno makijażu, jak i fryzury ślubnej to trwałość. Makijaż nie może błyskawicznie zniknąć z twarzy panny młodej, nie powinien również wymagać nieustannych wizyt w toalecie i dokonywania poprawek. Kluczowa jest więc nie tylko sama forma wykonania makijażu ślubnego, ile jego trwałość. Znaczenie ma tutaj zarówno jakość kosmetyków, ich trwałość i dopasowania do wymogów tego typu wydarzenia, jak i doświadczenie osoby wykonującej makijaż. Dobre kosmetyki to bowiem za mało. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak skutecznie ich używać.

Drugim bardzo ważnym aspektem jest dopasowanie makijażu do sukni, całej oprawy, a przede wszystkim do charakteru panny młodej.Doświadczona makijażystka lub wizażystka z pewnością jest w stanie pannie młodej doradzić taki makijaż, w którym główna bohaterka będzie czuła się piękna, pozostając jednocześnie sobą. Najgorsze bowiem, co może zrobić sobie panna młoda, to zdecydować się na makijaż, który może i pasuje do sukni ślubnej, ale zupełnie nie koresponduje z charakterem jej właścicielki.

Samodzielnie czy z pomocą - po co nam wizażystka?

Makijaż ślubny zdecydowanie różni się od tego, który kobieta nakłada na co dzień, a nawet od tego, który robi się na wielkie wyjście. Przede wszystkim w makijażu ślubnym nie ma miejsca na pomyłkę, dlatego ważne jest, aby skorzystać z porad wizażystki lub makijażystki, która podpowie, jak typ makijażu ślubnego najlepiej korespondowałby z urodą panny młodej. Ważne są też wszystkie rady dotyczące kosmetyków, sposobu ich łączenia, marek na, które warto postawić. Nawet jeśli makijaż miałby być wykonany przez samą pannę młodą lub jej przyjaciółkę, warto skorzystać z porad wyspecjalizowanej makijażystki.

Wizażystka - jeśli tylko panna młoda może i chce sobie pozwolić na tego typu wydatek - to najlepsze z możliwych rozwiązań z kilku powodów. Przede wszystkim można mieć pewność, że makijaż zostanie wykonany profesjonalnie. Zarówno pannie młodej, jak i świadkowej towarzyszyć mogą bardzo silne emocje, malowanie w takim stanie może się okazać się dużo trudniejsze niż na co dzień. W przypadku profesjonalnej makijażystki nie ma takiego ryzyka. Osoba specjalizująca się w makijażu będzie również potrafiła odpowiednio zareagować na zastane warunki. Przy robieniu makijażu i wyborze kosmetyków znaczenie będą miały nie tylko pierwotne ustalenia z klientką, lecz także stan jej cery w tym konkretnym dniu. A to, jak wiadomo, jest nie do przewidzenia. Podobnie zresztą jak warunki pogodowe, na które również profesjonalna makijażystka będzie odpowiednio umiała zareagować. Ogromne znaczenie dla makijażu będzie bowiem miało to, czy należy go jeszcze mocniej utrwalić, czy może postawić na lepsze nawilżenie twarzy, w przypadku deszczu niezbędne będzie użycie wyłącznie wodoodpornych kosmetyków.

Kiedy zgłosić się go wizażystki?

Makijaż ślubny, jak wszystkie inne elementy tego ceremoniału, należy planować z odpowiednim wyprzedzeniem, dlatego do makijażystki należy się udać na co najmniej kilka tygodni przed ślubem. Najlepiej jednak zrobić to na 3 miesiące wcześniej, aby zdiagnozować ewentualne problemy skórne i poddać je skutecznemu leczeniu w gabinecie kosmetycznym.

Materiał zewnętrzny
Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: