Materace dla par Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Materace dla par

Materace dla par
Średnio 4.50 na 2 głosów

Zdecydowana większość par nie wyobraża sobie spania osobno. Nie tylko młodzi najchętniej wybierają podwójne materace, także przedstawiciele starszych generacji lubią takie rozwiązanie. Dzięki niemu dba się o związek, wzmacnia poczucie bliskości, a nawet, jak sugerują badania, za sprawą dotyku drugiej osoby poprawia stan zdrowia psychofizycznego. Zanim przyjdzie czerpać tak wiele korzyści, należy jednak sprawdzić, jakie materace będą najlepsze dla poszczególnych osób.

Materace to indywidualna sprawa

Zasadniczo materace dopasowuje się z uwzględnieniem trzech podstawowych kryteriów. Należą do nich:

  • waga i wzrost użytkownika,
  • pozycja spania,
  • indywidualne preferencje.

Każdy z nich jest równie ważny. Jeżeli chodzi o masę ciała, to z reguły im jest ona większa, tym twardsze powinny być materace. Dzieli się je na cztery podstawowe stopnie twardości, przy czym dla osób o wadze poniżej 60 kilogramów zalecany jest materac miękki (H1), a dla użytkowników ważących ponad 100 kilogramów bardzo twardy (H4). Pomiędzy są jeszcze materace średniotwarde (H2) dla osób o wadze od 60 do 80 kilogramów oraz te twarde (H3) odpowiednie do masy ciała między 80 a 100 kilogramów. Warto zauważyć, że przedziały te mogą się lekko różnić w zależności od producenta czy rodzaju materiału, z jakiego wykonano materac. Jak podkreśla konsultant sklepu Materace-dla-Ciebie.pl dodatkowo pod uwagę należy również wziąć swoje własne preferencje. Dlatego wszystkie rozważane materace warto wypróbować, a przed ich zakupem skonsultować się ze sprzedawcą i omówić swoje wątpliwości. Tym bardziej, że lżejsza osoba może zwyczajnie preferować twarde podłoże snu, a z uwagi na to, że najczęściej śpi na boku, to właśnie twardszy materac będzie dla niej lepszym rozwiązaniem.

Razem, a jednak osobno

W sytuacji gdy partnerzy mają podobną wagę, mogą wybrać jeden wspólny materac o takiej samej twardości. Rzadko jednak zdarza się, aby łączyły ich także indywidualne preferencje pod względem twardości czy pozycji spania. Dlatego niektórzy decydują się na oddzielne materace, które następnie umieszcza się w jednej ramie łóżka. Niestety problemem może pozostawać szpara pomiędzy nimi. Na szczęście do nabycia są już specjalne nakładki, łączące dwa materace w taki sposób, że nie będą się one rozjeżdżać. Ciekawą i stosunkowo nową alternatywą dla takiego rozwiązania pozostaje jeden materac, podzielony na dwie strefy twardości, dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z użytkowników. Klienci chętnie decydują się również na produkty zbudowane z dwóch warstw, różniących się twardością w niewielkim stopniu. Wystarczy wówczas przełożyć materac na drugą stronę, aby zmienić warunki snu.

Materace z różnych materiałów

Bardzo popularne materace kieszeniowe są polecane osobom, które nie chcą budzić się za każdym razem, gdy ich partner przewraca się na drugi bok. Takie produkty chronią bowiem przed wstrząsami. Z kolei alergikom na pewno pomoże materac wykonany z lateksu, który to materiał wykazuje niesamowite właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Piankowe materace termoelastyczne to natomiast nowość. Polecana głównie z uwagi na dostosowywanie się do kształtów ciała każdego z użytkowników.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: