Mężczyzna na weselu - jak się ubrać? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Mężczyzna na weselu - jak się ubrać?

Mężczyzna na weselu - jak się ubrać?
Średnio 3.33 na 3 głosów

Chociaż mogłoby się wydawać, że to głównie panie mają kłopot z wybraniem odpowiedniej stylizacji na ślub i przyjęcie weselne, problem ten dotyczy również mężczyzn. Poradniki modowe zazwyczaj odnoszą się do stroju pana młodego, jednak również mężczyźni będący gośćmi na pewno zechcą prezentować się elegancko.

Klasycznie, czyli w garniturze

Ślub i wesele to z pewnością okazja, która wymaga odpowiedniego stroju. Zwolennicy klasyki najchętniej wybiorą więc garnitur. Bardzo często mężczyźni decydują się na strój w kolorze czarnym, który uznawany jest za najbardziej elegancki. Jednak zgodnie z zasadami ubioru, czerń zarezerwowana jest na wieczór. Polskie śluby zazwyczaj odbywają się przed 18, dlatego w tym przypadku zdecydowanie lepiej będzie postawić na ciemny granat, albo grafit. Jednorzędowa marynarka i prosty krój spodni sprawdzi się doskonale jako strój na dzienno-wieczorową imprezę, a ponadto z powodzeniem może być wykorzystywany podczas innych okazji, jak uroczysta kolacja, czy rozmowa kwalifikacyjna.

Nieco bardziej na luzie

Panowie chcący odejść od formalnego stroju mogą zdecydować się na zestaw klubowy, który tworzy granatowa marynarka i szare spodnie. Takie połączenie będzie eleganckie, a jednocześnie ma w sobie nieco więcej luzu, niż klasyczny garnitur. Dobrze wyglądać będzie zarówno ciemna góra i jasny dół, jak i kombinacja, gdzie marynarka jest jasna, a spodnie – ciemne. Trzeba jednak pamiętać, że chociaż taki zestaw jest mniej formalny, niedopuszczalne jest włożenie do niego jeansów – tego typu spodnie są nieodpowiednie na ślub i wesele, stąd będą odebrane jako brak szacunku dla gospodarzy.

Koszula, krawat, buty…

Wyjątkowa okazja wymaga eleganckiej koszuli, a do takich na pewno nie należy model z krótkim rękawem. Najlepszy wybór to biel – kolor błękitny kojarzy się przede wszystkim z pracą, dlatego lepiej będzie z niego zrezygnować – oraz długi rękaw z mankietami na spinki.

Wielu panów decyduje się na krawat w tym samym kolorze co sukienka partnerki. Z całą pewnością nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ ta ozdoba przede wszystkim powinna dobrze komponować się z garniturem. Alternatywą jest mucha w innym kolorze niż biel i czerń, bo te zarezerwowane są odpowiednio do fraku i smokingu.

Chociaż do koloru granatowego pasują brązowe dodatki, na ślub i wesele lepiej będzie wybrać czarne buty i pasek. Najlepiej, aby były one klasyczne i wykonane ze skóry.

Dodatki

Męska biżuteria ogranicza się do spinek przy mankietach, obrączki i zegarka. Wszystkie te elementy powinny ze sobą współgrać – jeśli więc decydujemy się na srebrny zegarek, również klamra przy pasku i spinki do mankietów powinny być w tym samym kolorze i utrzymane w tym samym stylu. Przed zakupem zegarka warto porównać ceny, ale też zwrócić uwagę na jego bransoletę – najlepiej, aby była ona wykonana ze złota lub srebra. Skórzany pasek pasuje do strojów nieoficjalnych, a model sportowy jest niedopuszczalny jako dodatek do eleganckich stylizacji.

Ozdobę stanowi także poszetka, czyli jedwabna chustka umieszczona w brustaszy. I chociaż najbardziej uniwersalna jest biel, wszystko zależy od kolorów pojawiających się na krawacie, czy ewentualnie koszuli.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: