Motywy zero waste na ślubie w stylu boho Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych

Motywy zero waste na ślubie w stylu boho

Motywy zero waste na ślubie w stylu boho
Średnio 4.67 na 3 głosów

Styl boho nawiązuje do jak największego kontaktu z naturą i elementami pozyskanymi z recyklingu lub takimi, które pochodzą bezpośrednio z przyrody. To dlatego dobór stosownych dodatków jest tak kluczowy.

Ślub zorganizowany w stylu zero waste to doskonała propozycja dla każdego, kto chciałby zorganizować całe wydarzenie mniejszym kosztem, a przy okazji zrezygnować ze zbędnych ozdób. Jest to także idealny motyw dla osób, które cenią sobie minimalizm. Dobór dodatków zero waste jest bardzo prosty i ogranicza się do najmniej skomplikowanych elementów. Pozwoli to na idealne skomponowanie przestrzeni, w której doskonale będą czuli się, zarówno goście, jak i para młoda, ale przy okazji na zorganizowanie ślubu przy użyciu, jak najmniejszej ilości ozdób. Dodatkowo motyw zero waste doskonale wpisuje się w styl boho, który z reguły jest bardzo powiązany z naturą i skupia się na prostocie i harmonii.

Jakie elementy zero waste warto zastosować na ślubie zachowanym w klimacie boho?

Idealnym wyborem będą podkładki do szklanek, które wykonane będą z plastrów drewna. Jest to jeden z tych elementów, który pięknie prezentować się będzie na drewnianym stole, ozdobionym prostym, białym obrusem. Dookoła plastrów drewna można poukładać także małe stroiki wykonane z gałązek drzew iglastych. Uzupełnieniem takiego stylu będą także drewniane świeczniki i świeczki o zapachu lasu. Dodatkowo świeczniki także mogą być ozdobione gałązkami, chociażby jodły. Sprawi to także, iż na całej sali obecny będzie świeży, bardzo naturalny zapach, który koi zmysły oraz odpręża. Gorącym trendem na ślubach boho zachowanych w klimacie zero waste są także żywe roślinki, które posadzić można w doniczkach lub specjalnych, szklanych kulach, które sprawiają, że całość dodatkowo prezentuje się nieco elegancko. Takie kule można także zawiesić na ścianach. Także elementy takie, jak zaproszenia, winietki imienne, czy osłonki na butelki mogą zostać wykonane z eko papieru. Wszędzie obecne powinny być także świeże kwiaty, poustawiane w wazonach. Przy suficie można zamontować papierowe girlandy w różnych kolorach. Na pewno nie może zabraknąć także słomek z papieru. Ekologiczne słomki papierowe od razu zwracają na siebie uwagę, a ponieważ są dostępne w wielu wzorach i kolorach, umiejętnie wybrane podkreślą wyjątkowy charakter uroczystości.

W obecnych czasach ekologia oraz świadome dbanie o środowisko są niezwykle ważne. Styl boho oraz zastosowanie produktów zero waste idealnie wpisuje się w tę ideologię, dlatego będzie doskonałym wyborem dla każdego, komu losy środowiska i planety nie są obojętne i chciałby przyczynić się do pozytywnych zmian.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane