Na co zwracać uwagę na zakupach u jubilera Wesele i Ślub z weselicho.net

Na co zwracać uwagę na zakupach u jubilera

Na co zwracać uwagę na zakupach u jubilera

Na co zwracać uwagę na zakupach u jubilera

Wizyta u jubilera na ogół kojarzy się z czymś miłym. Mężczyzna wybiera dla ukochanej kobiety pierścionek zaręczynowy. Narzeczeni wybierają obrączki ślubne. Kobieta wybiera dla siebie zestaw biżuterii. Syn wybiera dla mamy piękną bransoletkę, a córka kupuje dla taty piękny zegarek. Warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę na zakupach u jubilera.

Widoczne z bliska

Każdy jubiler — niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z prywatnym zakładem jubilerskim, czy też ze znaną siecią markową — powinien pozwolić na to, aby biżuterię oglądać z bliska. Tak, oczywiście nie ma czegoś takiego, że oglądamy wiele przedmiotów w jednym czasie. W ten sposób jubiler może stracić bardzo cenne egzemplarze.

Dobry jubiler powinien dać obejrzeć pierścionek, obrączki ślubne, kolczyki, czy też inne przedmioty na specjalnej taczce. Do tego musi on zadbać o to, aby miejsce, gdzie będą oglądane poszczególne przedmioty, było dobrze oświetlone, a do tego zawsze pod ręką powinna znajdować się lupa. Jeżeli jubiler wręcz tego zabroni, to może okazać się, że coś ma na sumieniu. Takich miejsc należy unikać, aby nie wpaść w żadne kłopoty.

Serwis gwarancyjny

Zwróćmy również uwagę na to, czy jubiler oferuje usługi dodatkowe, takie jak serwis gwarancyjny. Nie tylko, jeżeli chodzi o wyroby sprzedawane w swoim punkcie, ale również produkty obce, zakupione w innym zakładzie jubilerskim. Co więcej, każdy dobry jubiler powinien samodzielnie zajmować się takimi usługami serwisowymi, a nie wysyłać to dalej, tak do końca nie wiadomo gdzie.

Dobry jubiler nie tylko zajmuje się naprawą nowoczesnej biżuterii, ale także obcowanie z nieco starszymi (chyba nawet można powiedzieć, że historycznymi modelami) sprawia mu wielką przyjemność. Liczy się także to, czy jubiler oferuje usługi takie, jak skracanie biżuterii, czy też dorabianie. Jest wiele takich usług, które można wymieniać bez końca, ale zawsze warto sprawdzić, czy zakład jubilerski oferuje usługi dodatkowe, a jeżeli tak jest, to dokładnie jaka jest ich lista.

Porządna biżuteria

Ostatnia rzecz, ale warto się zastanowić, czy nie powinna zostać wymieniona na samym początku. Każdy uczciwie działający zakład jubilerski powinien wydawać certyfikat na swoje produkty. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z wielkim zestawem biżuterii, czy też małą, pozłacaną bransoletkę.

Każdy produkt, który sprzedawany jest w zakładzie, musi mieć certyfikat, gdzie będą wymienione najistotniejsze informacje o danym produkcie. Wśród takich informacji znajduje się: próba złota (Ilość złota w stopie, ilość innych metali), waga całościowa produktu, pochodzenie kruszcu.

To właśnie w certyfikacie umieszczone są informacje odnośnie pochodzenia kamieni szlachetnych. Jeżeli otrzymujemy od sprzedawcy taką informację, to możemy być pewni tego, że kamienie zostały pozyskane z legalnego źródła.

Jeżeli sprzedawca ukrywa takie informacje i nie ma zamiaru się nimi podzielić, to lepiej zmienić zakład jubilerski — chociażby nie wiadomo co nam pierwszy obiecywał. Lepiej mieć spokojne sumienie, niż bać się pochodzenia biżuterii.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.67 na 3 głosów

Czytaj również

Podsłuch w telefonie - jak działa oprogramowanie szpiegowskie?
Podsłuch w telefonie - jak działa oprogramowanie szpiegowskie?
Kiedy warto używać fajerwerków i gdzie znaleźć zestawy pirotechniczne dobrej jakości?
Kiedy warto używać fajerwerków i gdzie znaleźć zestawy pirotechniczne dobrej jakości?
Spektakle familijne - jakie sztuki zobaczyć całą rodziną?
Spektakle familijne - jakie sztuki zobaczyć całą rodziną?
Reklama: