Najlepsze zdjęcia ślubne - jak wybrać fotografa ślubnego Wesele i Ślub z weselicho.net

Najlepsze zdjęcia ślubne - jak wybrać fotografa ślubnego

Najlepsze zdjęcia ślubne - jak wybrać fotografa ślubnego

Ślub, a także następujące po nim wesele to najważniejszy dzień w życiu dla każdej z par. Towarzyszące tym wyjątkowym okolicznościom wrażenia i radość są jedyne w swoim rodzaju, do tego stopnia, że życzylibyśmy sobie co jakiś czas móc przenieść się do tamtych magicznych chwil i ponownie przeżywać te niepowtarzalne emocje. Taką możliwość daje nam profesjonalny fotograf ślubny, który jako artysta będzie umiał oddać wszystkie pozytywne impresje tego dnia i uwieczni je na fotografiach.

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Po pierwsze – lokalizacja fotografa ślubnego

Najprostszym sposobem na znalezienie idealnego fotografa ślubnego w Katowicach to poszukanie opinii wśród znajomych. Rady osób, które już brały ślub i mają doświadczenie w tym temacie są bardzo cenne. Jeżeli natomiast fotograf naszych znajomych nie spełnia naszych oczekiwań to warto zajrzeć do internetu. Nie od dzisiaj wiadomo, że to właśnie internet jest kopalnią wiedzy. Żyjemy w czasach, kiedy znalezienie jakiejkolwiek usługi czy produktu jest bardzo proste, wystarczy wpisać w wyszukiwarce np. hasło fotograf ślubny Katowice bądź fotografia ślubna Katowice i dostaniemy listę wielu fotografów pracujących w określonej lokalizacji. Z pewnością jest to najprostsza metoda poszukiwania odpowiedniego fotografa ślubnego w Katowicach, którzy w celu wpasowania się w gusta Nowożeńców prezentując im nieszablonowe strony internetowe. Świetnie zbudowane już pierwszym wrażeniem mogą świadczyć o profesjonalizmie ze strony fotografa.

Pod drugie – ustalenie naszych oczekiwań

W pierwszej kolejności musimy zdecydować czy potrzebny nam jest tylko fotograf na ślub, czy także fotograf na wesele, czy decydujemy się na sesję narzeczeńską (która pomocna jest przy ostatecznym wyborze fotografa ślubnego) oraz czy jesteśmy zainteresowani sesją plenerową. Określmy też jaką ilość zdjęć chcielibyśmy mieć. Im szerszy zakres usługi tym, co oczywiste, wyższa cena, ale także więcej okazji do wspomnień i powrotu do naszych wspólnych wyjątkowych chwil.

Po trzecie – cena

Oczywiste jest, że chcielibyśmy zapłacić jak najmniej. Jednak musimy brać pod uwagę, że dobry fotograf ślubny nie będzie tani a tani fotograf, raczej nie będzie dobry. Dlatego z miejsca odrzućmy wszelkie najniższe propozycje, skupmy się na tych wyśrodkowanych i wyższych. Profesjonalny fotograf ślubny niezmiennie inwestuje w sprzęt oraz poszerza własne umiejętności, zatem jego koszty własne także są relatywnie większe, co też oczywiście ma przełożenie na ostateczną cenę usługi. Jak określić czy fotograf, który znalazł się w kręgu naszych zainteresowań, jest faktycznie profesjonalistą? O tym dowiecie się w akapicie poniżej.

Po czwarte - Dobry fotograf ślubny vs. Gość z aparatem

Profesjonalnego fotografa ślubnego z pasją cechuje przede wszystkim pomysłowość i zaangażowanie. Fotograf ślubny powinien być fachowcem z duszą artysty, wtedy możemy być pewni, że nasza fotografia ślubna będzie tak wyjątkowa, jak dzień który został na niej uwieczniony.

Podczas rozmowy z Waszym potencjalnym fotografem ślubnym, opowiedzcie coś o sobie, o swoich pasjach, o tym, jak się poznaliście, co Was łączy ze sobą i co sprawia, że świata poza sobą nie widzicie. Dobry fotograf ślubny wysłuchawszy Was, zaproponuje kilka ciekawych rozwiązań i pomysłów. Z całą pewnością zobaczycie wtedy błysk pasji w jego oczach lub usłyszycie to w jego głosie.

Przechodząc do bardziej przyziemnych kwestii, nawet jeśli nie znacznie się na sprzęcie fotograficznym, zapytajcie na czym pracuje Wasz potencjalny fotograf ślubny. Profesjonalistę od amatora różni przygotowanie, na różne nieprzewidziane sytuacje. Profesjonalista z całą na waszym ślubie i weselu ma co najmniej dwa aparaty, dlatego w przypadku awarii jednego z nich możecie mieć pewność, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby Wasz wyjątkowy dzień został uwieczniony zgodnie z planem.

Kolejną istotną kwestią jest jakość wykonanych fotografii. Przed ostatecznym wyborem poproście fotografa o portfolio fotografa ślubnego, zapoznajcie się z nim. Dobre portfolio powinno zawierać różnorodność kadrów i reprezentować wielorakość pomysłów, poprawna ekspozycja, ostrość oraz szereg innych detali, którymi należy się kierować przy określeniu jakości fotografii ślubnej. Dla początkujących i mało wprawionych fotografów ślubnych trudna może być praca z aparatem w kościele oraz po zmroku i warunkach niskiego oświetlenia, dlatego ważne aby w portfolio, które oglądamy, znalazły się i takie zdjęcia, dzięki temu znacznie łatwiej będzie określić nam, czy jest to właściwy fotograf na nasz ślub.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.29 na 7 głosów

Czytaj również

Oprawa muzyczna wesela - DJ czy orkiestra?
Oprawa muzyczna wesela - DJ czy orkiestra?
Jak wybrać fotografa na wesele?
Jak wybrać fotografa na wesele?
Wedding planner czy ślub na własną rękę?
Wedding planner czy ślub na własną rękę?
Reklama: