Nietypowe wideo ślubne, czyli film kręcony smartfonem Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Nietypowe wideo ślubne, czyli film kręcony smartfonem

Nietypowe wideo ślubne, czyli film kręcony smartfonem
Średnio 4.50 na 2 głosów

Wbrew pozorom kręcenie filmów smartfonem nie jest zarezerwowane jedynie dla amatorów. Film nakręcony wysokiej jakości kamerą umieszczoną w telefonie mobilnym może dorównać jakością filmowi z profesjonalnej kamery. Dodatkowo nagranie ze smartfona ma ciekawy charakter, którego nie da się uzyskać, korzystając z innego urządzenia.

Oryginalny film z wesela

Nakręcenie wideo ślubnego smartfonem jest ciekawym pomysłem. Dzięki niemu można stworzyć oryginalne ujęcia, które oddadzą charakter uroczystości w inny niż standardowo sposób. Co ważne, można poprosić kilku gości o nagrywanie przyjęcia weselnego swoimi smartfonami, a następnie zmontować z ich filmów wideo, które pokaże wszystkie najważniejsze momenty wesela. Jest to znacznie ciekawsze rozwiązanie niż zatrudnienie profesjonalnego kamerzysty i nagranie filmu takiego jak z każdego innego wesela.

Aby nakręcić wysokiej jakości film za pomocą smartfona, warto poćwiczyć wcześniej kręcenie wideo. Dzięki temu można nauczyć się odpowiednio kadrować nagranie oraz stabilizować urządzenie, by uniknąć efektu trzęsienia się obrazu. Choć może wydawać się to trudne, już po kilku próbach można odkryć wszystkie funkcje sprzętu i poznać sposoby jego prawidłowej obsługi. Dodatkowo w flagowych modelach smartfonów można korzystać np. z funkcji spowalniania obrazu, która pozwoli uzyskać niesamowity efekt w chwili nakładania obrączek na palce, czy w momencie składania podziękowań dla wzruszonych rodziców.

Jak przygotować się do kręcenia filmu z wesela smartfonem?

Po podjęciu decyzji o wykonaniu filmu z wesela przy użyciu smartfona powinno się odpowiednio przygotować do tej czynności. Przede wszystkim powinno się nabyć telefon z wysokiej jakości kamerą umożliwiającą nagrywanie w jakości HD. Dodatkowo warto sprawdzić, jakie funkcje posiada smartfon – czy ułatwia stabilizację obrazu, pozwala spowalniać lub przyspieszać klatki oraz poprawiać niedoświetlone nagrania. Im więcej funkcji będzie posiadał smartfon, tym lepiej – pozwoli to stworzyć ciekawszy i wyższej jakości film.

Ważne jest również zadbanie o sprawność sprzętu. W trakcie wesela nietrudno o potkniecie się czy zderzenie z tańczącą parą. Dobrze jest mieć możliwość kręcenia filmu co najmniej dwoma flagowymi smartfonami. Dobrym rozwiązaniem jest też wykupienie polisy https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance, dzięki której zyska się pewność, że w razie uszkodzenia telefonu podczas kręcenia wesela otrzyma się odszkodowanie pozwalające na naprawę sprzętu lub wymienienie go na nowy.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: