Opadająca powieka: jak pozbyć się problemu? Sprawdź ten zabieg! Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Opadająca powieka: jak pozbyć się problemu? Sprawdź ten zabieg!

Opadająca powieka: jak pozbyć się problemu? Sprawdź ten zabieg!
Średnio 4.50 na 2 głosów

Opadająca powieka to nic innego jak nadmiar skóry pozbawionej jędrności w okolicach oczu. Dotyka znaczną większość kobiet, zwłaszcza w Europie, gdzie przypadłość ma również podłoże genetyczne. Medycyna estetyczna wychodzi nam jednak naprzeciw i proponuje zabiegi mogące naprawić ten defekt. Jednym z nich jest laserowa korekcja powiek.

Jakie jest źródło problemów z powiekami?

Już po około 20. roku życia nasza skóra zaczyna się starzeć. W praktyce oznacza to, że traci jędrność, elastyczność i pojawiają się na niej zmarszczki. Starzeje się skóra na całym ciele, także w okolicach oczu. Górna powieka, która jest delikatna i cienka, narażona jest na znacznie szybsze starzenie się. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób boryka się z problemem opadających powiek.

Ptoza (tak nazywa się ta przypadłość) ma jeszcze inną genezę. Nie dotyka wyłącznie osób starszych, mogą na nią cierpieć również młodzi i dzieci. Wiotczenie skóry powieki może wiązać się z problemami z mięśniami oraz neurologicznymi. Tak jak już wspomnieliśmy, przyczyny mogą być również genetyczne. Choć problem może się wydawać dla niektórych błahy, opadająca powieka powoduje zaburzenia widzenia oraz wizualnie nas postarza. By się jej pozbyć, warto sięgnąć po pomoc specjalistów. Jednym z bardziej skutecznych sposobów na zwalczenie ptozy jest laserowa korekcja powiek (inaczej blefaroplastyka laserowa).

Laserowa korekcja powiek - jak wygląda zabieg?

Zabieg korzysta z zalet i możliwości lasera frakcyjnego. Podczas zabiegu laserowej korekcji powiek w Warszawie lekarze wycinają nadmiar skóry zlokalizowanej w okolicy powiek. Nie jest on skomplikowany, a daje bardzo dobre rezultaty. Nie tylko pozbywamy się efektu opadającej powieki, ale również przywracamy odpowiednie napięcie strukturom powięziowym. Efektem laserowej korekcji powiek jest odmłodzony wygląd okolic oczu i twarzy, poprawa kształtu powiek i oczu, odświeżenie konturu powieki.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg blefaroplastyki laserowej?

Laserowa korekcja powiek to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, jeden z rodzajów skutecznego bezskalpelowego liftingu powiek. Dedykowany jest on wszystkim, którzy borykają się z problemem opadającej powieki, niezależnie od jego zaawansowania. Zabieg jest bezbolesny, można go wykonywać u osób starszych i młodszych. Niezależnie więc od przyczyny opadających powiek, laserowa korekcja powiek jest odpowiednią metodą na naprawienie tej przykrej dolegliwości.

Kto nie może podejść do zabiegu laserowej korekcji powiek?

Zabieg nie ma zbyt wielu przeciwwskazań. Jednak zanim się na niego zdecydujemy, konieczne jest skonsultowanie się ze sprawdzoną, profesjonalną kliniką medycyny estetycznej w Warszawie. Specjaliści ustalą, czy ta metoda da nam najlepsze rezultaty. Zabieg może zostać odroczony, kiedy mamy świeżą infekcję skóry, opaleniznę, problemy z krzepliwością krwi czy też jesteśmy kobietą w okresie ciąży lub laktacji.

Jak przebiega laserowa korekcja powiek?

Po wcześniejszej konsultacji lekarskiej i uzyskaniu kwalifikacji do zabiegu, można umówić się na jego termin. Specjaliści w czasie jego trwania odpowiednio nas przygotują oraz znieczulą miejsce, które będzie mu poddawane. Korzystając z odpowiedniego lasera, lekarz wytnie nadmiar skóry na opadającej powiece wraz z tłuszczem znajdującym się pod nią. Następnie rana zostanie zaszyta tak, że później praktycznie nie będą widoczne ślady po szwach. Kolejnym spotkaniem z lekarzem chirurgiem będzie kontrola po około tygodniu, kiedy to zostaną zdjęte szwy. Jeśli odpowiednio zadbamy o okolicę powiek i oczu, rekonwalescencja i proces gojenia się będzie krótki i prawidłowy.

Dlaczego warto wybrać zabieg laserowej korekcji powiek?

Przede wszystkim jest to zabieg w pełni bezpieczny, który skutecznie rozwiązuje problem opadających powiek. Laser nie niszczy skóry, dzięki czemu rana goi się szybko i bez powikłań. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, by uzyskać efekt zdrowej, jędrnej skóry powiek.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: