Oprawa muzyczna wesela - DJ czy orkiestra? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Oprawa muzyczna wesela - DJ czy orkiestra?

Oprawa muzyczna wesela - DJ czy orkiestra?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Muzyka na zabawie weselnej może być zapewniona zarówno przez kilkuosobową orkiestrę, jak i DJ-a. W jakich sytuacjach wybrać zespół weselny, a kiedy zdecydować się na wodzireja działającego w pojedynkę?

Jaka muzyka na ślub i wesele?

Odpowiednio dobrana muzyka to jeden z czynników wpływających na to, czy ślub i wesele będą udane. O właściwą oprawę muzyczną ślubu należy zadbać już podczas uroczystości w budynku kościelnym lub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wówczas najbardziej sprawdza się klasyczna muzyka, która podkreśla wzniosłość chwili.

Najczęściej wybierana muzyka na ślub to marsz weselny Mendelssohna lub Wagnera, grana tradycyjnie na organach lub skrzypcach, a w niektórych przypadkach również na gitarze, harfie lub trąbce. Podobne tradycyjne lub bardziej współczesne utwory mogą być również wyśpiewane przez solistkę bądź solistę.

Wiele osób decyduje się na zatrudnienie zespołu już na ślub - najczęściej jest to kwartet smyczkowy, osoba grająca na flecie, harfie lub skrzypcach, a także zespoły składające się z innych instrumentalistów oraz wokalistów.

Orkiestra weselna

Para decydująca się na wybór zespołu weselnego musi przede wszystkim określić, jaki rodzaj muzyki jest interesujący dla nich oraz dla gości. To od Młodej Pary zależy, czy orkiestra weselna będzie grać wyłącznie muzykę popową, biesiadną, disco-polo czy zagraniczne hity.

Na rynku można znaleźć zespoły, które zagrają praktycznie każdą muzykę na weselu, chociaż najczęściej większość z nich specjalizuje się w jednym lub dwóch gatunkach muzycznych. Warto pamiętać, że nawet ulubiona piosenka w wykonaniu zespołu będzie coverem, a cena zespołu weselnego może wzrastać wraz z liczbą członków orkiestry oraz ich umiejętności. Wynajem orkiestry weselnej wiąże się również z zapewnieniem dla nich miejsca przy osobnym stole wraz z innymi osobami świadczącymi usługi na imprezie.

DJ na wesele

Alternatywą kilkuosobowego zespołu weselnego jest DJ, który najczęściej odpowiada zarówno za profesjonalną oprawę muzyczną, jak i zabawianie gości słowem oraz muzyką. To DJ, wodzirej i konferansjer w jednej osobie. DJ na wesele odtwarza znane i lubiane utwory w oryginalnej wersji, dlatego nie ma tu miejsca na pomyłkę czy ewentualne niedociągnięcia.

Może zaproponować bardziej zróżnicowaną muzykę z wielu dekad: w jednym momencie rozkręca towarzystwo zagranicznymi utworami ABBY, Steviego Wondera czy Boney M., po chwili przypomina polskie hity Krzysztofa Krawczyka czy zespołu Maanam.

Wybór oprawy muzycznej na wesele musi być wspólną decyzją Pary Młodej, uwarunkowaną własnymi upodobaniami oraz preferencjami gości. Dla miłośników muzyki na żywo lepszym rozwiązaniem będzie orkiestra, natomiast dla osób, które uwielbiają brzmienie oryginalnych kawałków, z pewnością dobrym wyborem będzie DJ na wesele. Przy podejmowaniu takiej decyzji można kierować się również opiniami użytkowników ze sprawdzonych serwisów internetowych.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: