Piękna na wiosnę i lato. Zacznij już teraz! Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Piękna na wiosnę i lato. Zacznij już teraz!

Piękna na wiosnę i lato. Zacznij już teraz!
Średnio 4.75 na 4 głosów

Wielkimi krokami zbliża się Wasz ślub i wesele.

Każda ma plan jak poprawić swój wygląd i oczywiście zrzucić parę kilo lub przytyć jak kto woli. I oczywiście większość z nas myśli, że zimą nic nie da się zrobić. Nic bardziej mylnego! To właśnie teraz kiedy mamy długie wieczory możemy poświęcić czas na upiększanie siebie i zadbanie o nasze ciało i cerę.

Większość zabiegów które poprawiają elastyczność, koloryt lub usuwające defekty naszej skóry wykonuje się już zimą, bądź wczesną wiosną gdyż nasza skóra jest mniej narażona na promienie słoneczne, które w okresie wiosna-lato niestety są bardziej szkodliwe dla naszej cery.

Wiadomo też, że rezultat takich zabiegów pielęgnacyjnych jest rozłożony w czasie. Czasem efekty są widoczne po kilku miesiącach. Dlatego by być bardziej zmobilizowanym, warto stworzyć swój własny grafik. Na górze zapiszcie na czerwono co chcecie osiągnąć, a następnie w punktach wypisać kolejność czynności.

Pomyślicie, nie mam na to czasu! Sama się tak często oszukuję :)

Nie prawda, są momenty każdego dnia, że możemy cos robić dla siebie.

Podaję kilka przykładów dla ciała i duszy :)

1. Wstajemy rano, przeciągamy się mocno (podnosi się wówczas ciśnienie we krwi i bardziej się rozbudzamy).

2. Bierzemy prysznic lub kąpiel w wannie, używamy raz na tydzień peelingu do ciała. W zimie wskazane jest używanie nawilżającego żelu do ciała (szczególnie tych na bazie mleka, miodu i olejków) oraz balsamów czy olejków do ciała. Okrągłymi ruchami nakładamy dany kosmetyk jednocześnie masując nasze ciało.

3. Myjemy twarz nie woda (bo nasza woda w kranie niestety wysusza skórę) a najlepsze co niedawno odkryłam to płyn micelarny i jestem nim zachwycona. Skóra jest nie ściągnięta i świeża. Nakładamy nasz ulubiony krem w zależności od rodzaju cery.

4. Myjąc zęby zróbmy 10 przysiadów (stojąc w rozkroku na palcach do przysiadu, gdzie zgięcie nóg w kolanach będzie ok 90 stopni).

5. Robimy makijaż i w drogę do pracy, na uczelnię i tu znów niespodzianka, możemy ćwiczyć jadąc np. autobusem. Podaliśmy ćwiczenia dla zapracowanych w artykule Piękna figura na wesele.

Proste czynności robione regularnie również wpływają na nasz wygląd.

Bardziej inwazyjne zabiegi musimy wykonywać w salonach kosmetycznych. Są to zabiegi laserowe, takie jak nowoczesna mikrodermabrazja twarzy, trwałe usuwanie owłosienia, likwidacja żylaków i tatuaży, pajączków oraz przebarwień.

Po takich zabiegach bardzo ważne jest nie narażanie skóry na słońce i promienie ultrafioletowe by jej nie podrażnić.

Mam nadzieję, że nie muszę przypominać, że pomimo mniejszego nasłonecznienia nadal używamy filtrów ochronnych ( patrzcie na filtry jakie zawierają kremy i podkłady) by nasza skóra była promienna.

Żeby mieć piękny kolor ciała na wiosnę i przez zimowy i wiosenny okres warto używać balsamów brązujących, które stopniowo zapewnią naszemu ciału opalizujący kolor.

A jak zrzucimy ciepłe ciuszki wiosną zachwycimy piękną, naturalną i delikatną opalenizną.

Myślę, że w prosty sposób pokazałam Wam przyszłe Panny Młode, że nawet przy braku czasu można zrobić coś dla siebie i własnego wyglądu.

Do dzieła moje Panie :)


Tekst

Marzena Witaszek
Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: