Planujesz wesele? Podziękowania dla gości przygotujesz z tymi produktami! Wesele i Ślub z weselicho.net

Planujesz wesele? Podziękowania dla gości przygotujesz z tymi produktami!

Planujesz wesele? Podziękowania dla gości przygotujesz z tymi produktami!

Planowanie wesela w dużej mierze skupia się na wyborze dekoracji sali, kolorystyki, motywu przewodniego. Równie istotna, co dobór kwiatów czy innych elementów wystroju, jest decyzja na temat opakowań na prezenty dla gości. Powinny one korelować z motywem przewodnim i nie narzucać się w całej aranżacji, tylko stanowić jej integralny element. Taki efekt uzyskasz z materiałowymi woreczkami, których styl możesz idealnie dobrać do swoich potrzeb. Woreczki ślubne to ponadto bardzo praktyczna forma opakowania, o czym przekonasz się po lekturze niniejszego artykułu.

Woreczki jako opakowania na prezenty dla gości weselnych

Woreczki materiałowe dają wiele możliwości personalizacji. Mogą pełnić ponadto zarówno funkcję dekoracyjną, jak i funkcjonalną. Stosowane jako opakowania na prezenty dla gości weselnych, świetnie zastąpią np. tradycyjne winietki. Możliwości wykorzystania ich w roli opakowań na prezenty jest sporo. Przyjrzyjmy się dokładniej najciekawszym propozycjom.

1. Woreczek zamiast winietki z imieniem na stole weselnym

Woreczki z upominkami dla gości mogą zastępować zwykłe winietki wskazujące miejsce przy stole. Jest to możliwe dzięki wyborze woreczków od producenta, który oferuje także ich personalizację, drukując np. imiona i nazwiska gości czy dając szeroki wybór odnośnie kolorystyki. Tak przygotowane woreczki świetnie sprawdzą się w swojej roli, a dodatkowo będą stanowić miłą pamiątkę dla gości weselnych (papierowe winietki zwykle lądują do kosza).

W woreczki z imionami gości możesz włożyć prezent. Najczęściej są to różne słodkości, ale większe sakiewki pozwalają na umieszczenie nawet bardziej pokaźnych pod względem gabarytowym przedmiotów (np. figurki, breloki, słoiczki z przetworami, świece, mydełka czy buteleczki z domową nalewką).

2. Sakiewka prezentowa dla gości specjalnych

Warto podziękować w inny sposób, niż reszcie, gościom specjalnym, np. rodzicom czy świadkom. Poza życzeniami i dedykowaną piosenką, możesz sprezentować ważnym Ci osobom wyjątkowe upominki w eleganckich sakiewkach, umieszczając w nich np. kosz ze słodyczami czy dobre wino. Pozwala na to personalizacja rozmiarów woreczków ślubnych np. w Saketos.

3. Woreczki ze słodkościami w roli upominku dla gości weselnych

Cukierki ślubne, czekoladki, migdały w słodkiej polewie, czekoladzie lub lukrze – to popularne prezenty wkładane do ślubnych woreczków dla gości. Szczególnie popularne są migdały, które mają także wymiar symboliczny – ich liczba powinna być nieparzysta, aby symbolizować nierozłączność małżonków. Zwykle para młoda wręcza gościom po 5 sztuk migdałów, aby zasymbolizować miłość, zdrowie, szczęście i długie życie.

Pamiętaj, aby do woreczka ze słodkościami dodać także karteczkę z podziękowaniami za przybycie. Możesz również zamówić u producenta woreczków ślubnych nadrukowanie podziękowań na materiale, co zaoszczędzi Twój czas, a będzie dodatkową dekoracją.

4. Hangover KIT – zabawny prezent dla gości weselnych

Hangover KIT to tzw. zestaw ratunkowy na kaca dla gości weselnych. Polega na przekazaniu biesiadnikom sakiewek materiałowych wypełnionych produktami, które wspomagają regenerację po zabawie weselnej. Możesz tam umieścić np. tabletki przeciwbólowe, napój izotoniczny, przekąskę, witaminę C. Zwykle zestaw Hangover KIT wręczany jest gościom podczas śniadania po weselu.

5. Zapachowe woreczki weselne dla gości

Jeśli Twoje wesele ma być utrzymane w eleganckim tonie, postaw na woreczki dla gości wypełnione np. suszonymi kwiatami. To prezent, który będzie nie tylko ozdobą stołu weselnego, ale pozostanie z gośćmi na dłużej, przypominając swoim zapachem o tym wyjątkowym wydarzeniu. Co więcej, jeśli wybierzemy uniwersalny zapach (np. lawenda czy potpourri), taki aromatyczny woreczek będzie mógł pełnić w domach gości bardzo praktyczną rolę jako sakiewka zapachowa do szafy czy samochodu.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Czy konfetti w tubie to dobry pomysł na weselną atrakcję?
Czy konfetti w tubie to dobry pomysł na weselną atrakcję?
Reklama: