Podziękowania dla gości weselnych. Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Podziękowania dla gości weselnych.

Podziękowania dla gości weselnych.
Średnio 4.50 na 2 głosów

Czym byłoby przyjęcie weselne bez gości? Nie bez powodu mówi się, że ślub jest dla młodej pary, a wesele dla gości... To oni przybyli z bliska i z daleka, aby świętować najważniejszy dzień Twojego życia – dlatego tak ważne jest, abyście okazali wdzięczność członkom rodziny i przyjaciołom – słowem wszystkich, którzy uczestniczyli razem z Wami w tym tak doniosłym wydarzeniu.

Zadbaj o gości – jeszcze przed weselem!

Oprócz wysłania podziękowań już po ślubie – istnieje też kilka mniej i bardziej oczywistych sposobów na to, jak podziękować swoim gościom w trakcie tego szczególnego dnia. Zanim jednak przejdziemy do sedna – jedna rzecz, o której niestety wiele młodych par zapomina: upewnienie się, że wszystko jest przygotowane na przybycie gości weselnych.

Oto przykładowe pytania, które pomogą Wam o to zadbać:

  • Czy istnieje plan B w przypadku złej pogody?
  • Czy wszyscy Twoi goście mają zapewnione wygodne miejsce do siedzenia?
  • Jak prezentuje się łazienka w hotelu bądź pensjonacie?
  • Czy zadbaliście o miejsca noclegowe dla gości przybywających z daleka?

Oczywiście nie jest to bezpośredni sposób na podziękowanie gościom, ale zapewnienie im wygodnej przestrzeni sprawi, że poczują się miło i komfortowo. Jeśli zapomnicie o tej kwestii, żadne – nawet najpyszniejsze czekoladki na podziękowania nie zatrą złego wrażenia związanego z dyskomfortem w trakcie przyjęcia weselnego.

#1 Powitanie gości z daleka

Zapewnij gościom spoza miasta mały upominek powitalny, zaraz po przybyciu do hotelowych apartamentów. To nie musi być nic wyjątkowego - wystarczy coś do picia, jakaś przekąska, czy krótka notatka powitalna – mały gest, a jaki miły!

#2 O nikim nie zapomnijcie

To absolutna konieczność: przez cały wieczór para młoda musi poświęć trochę czasu na to, aby przejść od stołu do stołu, pozdrowić swoich gości i podziękować im za udział w ślubie. Pominięcie kogokolwiek jest niedopuszczalne. Chociaż może się to wydawać czasochłonnym zadaniem - to dobra praktyka i okazanie szacunku. Nawet sobie nie wyobrażacie, jak bardzo goście będą szczęśliwi z powodu faktu, że poświęciliście im w tak szczególnym dniu chwilę lub dwie. Szczególnie docenią to starsi goście – czyli zwykle Ci, którzy już nie mają na tyle zdrowia i siły, by skorzystać z parkietu. Musicie po prostu spędzić kilka minut przy każdym stole – ale spokojnie, jeśli nie wszyscy z danego miejsca znajdują się przy nim w danym momencie, nie przejmujcie się. Liczy się gest.

#3 Tort i toast

Zanim pokroicie tort weselny i wznieście kolejny toast - powinniście szybko włączyć mikrofon, aby podziękować członkom rodziny i przyjaciołom za udział. Nie trzeba tutaj wcale przygotowywać żadnego formalnego przemówienia, choć oczywiście jest to w dobrym guście. Jeśli jednak nie macie do tego głowy czy talentu - po prostu podziękujcie wszystkim za przybycie, dodajcie kilka wyjątkowych słów o swoich rodzinach lub o kimkolwiek, kto pomógł wam zaplanować i zorganizować wesele, a następnie możecie opowiedzieć kilka słów tym, jak minie resztę nocy np. wspominając co nieco na temat zorganizowanego transportu czy o możliwości składania dedykacji.

#4 Słodki upominek

Od słodkiego przysmaku po wieczorną przekąskę – jeśli chodzi o podziękowanie przy pożegnaniu gości weselnych istnieje wiele opcji do wyboru. Choć ciastka weselne nadal wiodą prym, coraz więcej osób decyduje się na eleganckie kuferki z podziękowaniami dla gości weselnych – bardzo gustowne i z przepyszną niespodzianką wewnątrz (zobacz tutaj: http://www.karmello.pl/pl/na-wesele/). Najważniejsze tutaj jest to, by wybrać upominek, który pasuje zarówno do Was, jak i samego motywu ślubnego.

Nie zapomnijcie o żadnym z tych powyższych punktów, a możecie mieć pewność iż każdy będzie wspominać Was ślub z błogim uśmiechem na twarzy!

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: