Prezent ślubny - co podarować wraz z kopertą? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Prezent ślubny - co podarować wraz z kopertą?

Prezent ślubny - co podarować wraz z kopertą?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Coraz więcej narzeczonych w zaproszeniach ślubnych prosi swoich gości o wręczenie upominku w formie gotówki. To wygodne rozwiązanie zarówno dla każdej ze stron - obdarowani mogą rozdysponować pieniądze według swoich potrzeb, z kolei goście nie mają wtedy problemu z wyborem podarunku. Jednak często wielu z nas chce do koperty podarować coś jeszcze - niedrogi drobiazg, który będzie uroczą pamiątką. Na co warto się wtedy zdecydować?

1. Kartka z życzeniami

To już klasyka wśród upominków ślubnych. Jeśli chcemy podarować pieniądze, najczęściej dokupujemy wtedy jeszcze kartkę z życzeniami ślubnymi i to wraz z nią do koperty dajemy gotówkę.

W sklepach czeka na nas mnóstwo kartek do wyboru, dlatego możemy zdecydować się na takie, które będą według naszego gustu najładniejsze. Gdy jednak nie potrafimy znaleźć niczego interesującego, warto sprawdzić propozycje w sklepach internetowych. Tam możemy znaleźć oryginalne kartki, których nie zobaczymy w popularnych sklepach stacjonarnych. Co więcej, możemy też zajrzeć na serwisy prowadzące sprzedaż produktów hand-made, czyli ręcznie robionych. Piękna karta wykonana w technice scrapbookingu także może być wspaniałą pamiątką.


2. Butelka dobrego wina

To kolejna udana propozycja przeznaczona jako dodatek do gotówki w kopercie. Dobre wino możemy kupić już w cenie około 50 złotych, dlatego taki upominek nie musi nas sporo kosztować.

W sklepach znajdziemy wina z różnych stron świata – francuskie, włoskie, hiszpańskie, australijskie czy chilijskie, aby wspomnieć tylko o niektórych propozycjach. Nie zapomnijmy też o wybraniu dekoracyjnego opakowania na butelkę.


3. Kwiatek doniczkowy

W zaproszeniach ślubnych często możemy znaleźć informację, żeby w upominku nie przynosić kwiatów. Jednak wtedy, gdy nie znajdujemy w nim takiego wskazania lub po prostu chcemy wręczyć kwiaty, wybierzmy te doniczkowe. Posłużą one na znacznie dłużej niż te cięte, a także będą wspaniałą pamiątką po dniu zaślubin.

Możemy zdecydować się na mały krzaczek różyczek, pięknego storczyka, pachnącą lawendę, ale możemy też kupić kaktusa, gdy z nowożeńcami pozostajemy w bliskich stosunkach i wiemy, że taki upominek będzie mógł się im spodobać. Gdy chcemy zakupić kwiat doniczkowy, dobierzmy do niego również dekoracyjną osłonkę, aby był on gotowy do ustawienia na parapecie.


4. Czekoladki

Nasza ostatnia propozycja na prezent ślubny jako uzupełnienie koperty to słodkości. Możemy w tym celu zakupić popularne bombonierki, ale możemy też postawić na coś oryginalnego, na przykład na upominki przygotowane przez firmę ChocoRepublica. W jej sklepie internetowym możemy zakupić oryginalne czekoladowe figurki, gry takie jak szachy czy kółko i krzyżyk, czekoladki w personalizowanych opakowaniach – samo możemy wybrać napis, który ma się na nich znaleźć.

Oryginalne czekoladki w personalizowanym opakowaniu to szczególnie atrakcyjna propozycja – nie tylko sprawią radość podczas pałaszowania, ale również ich opakowanie będzie mogło posłużyć do przechowywania różnych drobiazgów.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: