Szukasz prezentu ślubnego? Sprawdź, co jest teraz na topie Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Szukasz prezentu ślubnego? Sprawdź, co jest teraz na topie

Szukasz prezentu ślubnego? Sprawdź, co jest teraz na topie
Średnio 4.50 na 2 głosów

Zastawy stołowe, komplet pościeli, zestaw ręczników - te rzeczy na pewno są przydatne w każdym domu, aczkolwiek niekoniecznie nadają się na prezent ślubny. Ten powinien być wyjątkowy, dopasowany do gustu nowożeńców i oryginalny.

Statystycznie na prezent ślubny dla znajomych wydajemy od 300 do 500 zł. Kierując się przy tym zasadą, że Parze Młodej muszą się zwrócić pieniądze za przysłowiowy „talerzyk”. Większych kwot oczekuje się z reguły od przyjaciół nowożeńców, bliskich krewnych i rodziców. Ci ostatni, sięgając po łatwo dostępne przez internet pożyczki ratalne (sprawdź zaplo.pl), są w stanie zaoferować nowożeńcom nawet do kilku tysięcy złotych. Te pieniądze, jak pokazują badania, najczęściej lądują w kopertach i są wręczane Młodym w postaci gotówki. Wiele osób wciąż jednak stara się sprawić bliskim namacalną pamiątkę po ich ślubie i wybiera prezent. Podpowiadamy, jakie pomysły najbardziej ucieszą Młodą Parę.

Coś dla aktywnych

Najwięcej radości wzbudzają takie prezenty, które są dopasowane do osób obdarowywanych. Uwzględniają ich tryb życia, zamiłowania i zainteresowania. Mogą odnosić się do hobby, które Młoda Para uprawia wspólnie: sportu, podróży, wyczynów ekstremalnych. Miłośnikom aktywnego spędzania czasu rynek oferuje obecnie sporo ciekawych gadżetów. To zarówno małe MP3 dla biegaczy, liczniki kalorii dla uprawiających fitness, jak i zestaw kolców na buty dla wspinających się rekreacyjnie. Wybierając je w charakterze prezentu ślubnego, warto mieć na uwadze, by był to zestaw gadżetów – zarówno dla niej, jak i dla niego. Równie bogaty jest wybór pomysłowych podarunków dla par uprawiających sporty wyczynowe albo ekstremalne. Lot helikopterem lub odrzutowcem, skok ze spadochronem, kurs nurkowania albo bardzo popularny ostatnio lot w tunelu aerodynamicznym – to wbrew pozorom nie są drogie prezenty, ale na pewno oryginalne i zapadające w pamięci. Równie atrakcyjne upominki można znaleźć dla nowożeńców-podróżników. Młodą Parę da się wysłać w inspirującą podróż do odległej krainy. Niektóre biura podróży oferują nawet wycieczki z otwartą datą, aby obdarowani prezentem mogli samodzielnie zadecydować o terminie wyjazdu. W podróży przyjaciele będą potrzebowali różnych gadżetów: hamaki, podróżne żelazko albo mieszcząca się w kieszeni mini pralka – to są świetne pomysły na prezent ślubny, warto się nad nimi zastanowić.

Coś dla domatorów

Jak pokazują badania, przy wyborze upominku ślubnego dla znajomych kierujemy się przede wszystkim myślą o wspólnym domu Młodej Pary. Sięgamy więc po produkty, które ozdobią mieszkanie (jak obrazy lub rzeźby, drogie wazony, ręcznie tkane dywany) albo będą przydatne we wspólnym gospodarstwie domowym (zestaw garnków, drobny sprzęt AGD, pościel, ręczniki). Niestety, zapominamy przy tym, że to nowożeńcy, a nie ich nieruchomość, są bohaterami tego dnia. I to właśnie do nich muszą być adresowane prezenty. Przyjaciele lubią spędzać czas w domu, oglądając ulubione filmy albo seriale? Może warto dla nich sprawić przenośny projektor, dzięki któremu poczują się jak widzowie w prawdziwym kinie. Mają balkon i uwielbiają pieczone potrawy dietetyczne? Prawdopodobnie ucieszą się z elektrycznego grilla. Posiadają ogromną bibliotekę i nie wyobrażają sobie życia bez czytania? Czytnik e-booków w prezencie ślubnym będzie jak znalazł. A może są smakoszami wina? Specjalna chłodziarka do butelek spełni ich oczekiwania.

Dla zapracowanych

Kto zna nowożeńców lepiej niż przyjaciele? Jeśli Pan Młody ciągle skarży się na brak czasu, a Panna Młoda na zapracowanie, to może warto w prezencie ślubnym sprawić dla nich coś, co odciąży parę w codziennych obowiązkach albo pomoże sobie z nimi poradzić? Więcej czasu dla siebie i znajomych nowożeńcy będą mieli dzięki nowoczesnym robotom sprzątającym. Łatwiej obudzą się o świcie przy pomocy uciekającego budzika, którego trzeba złapać, by wyłączyć. Szybciej i zdrowiej ugotują posiłek, korzystając z parowaru albo multiwaru. Jeśli chodzi jednak o zakup sprzętu AGD, to najlepiej delikatnie podpytać przyjaciół, czy jakiegoś urządzenia nie brakuje im w mieszkaniu, a potem porozmawiać z innymi gośćmi weselnymi na temat ich planów zakupowych. Wiele Par Młodych na długo przed uroczystością udostępnia w internecie listę wymarzonych prezentów. Każdy z gości, wybierając na liście odpowiednią pozycję, może ją odznaczyć, informując tym samym innych, że prezent jest zarezerwowany. To bardzo ułatwia planowanie narzeczonym, a także rozwiązuje kłopot z wyborem upominku przez weselników.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: