Prezenty ślubne - jak wybrać? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Prezenty ślubne - jak wybrać?

Prezenty ślubne - jak wybrać?
Średnio 4.67 na 3 głosów

Ślub to z pewnością jeden z najważniejszych dni w życiu. Idąc na ślub naszego dziecka, kogoś z rodziny, przyjaciół czy znajomych chcemy przyczynić się jakoś do tego, aby ten dzień był dla nich naprawdę niepowtarzalny i aby był jednym z najszczęśliwszych dni w życiu. Dlatego chcemy dać im ciekawy prezent. Ten artykuł pomoże wam znaleźć idealny prezent ślubny.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ślubnym slubi.pl.

Co należy wziąć pod uwagę podczas kupowania prezentu?

Przede wszystkim nasz budżet. Jednak nie należy się martwić, jeśli nie możemy przeznaczyć dużej sumy na prezent. Nawet za niewielką sumę można kupić coś naprawdę oryginalnego i ładnego, co na pewno sprawi przyjemność młodej parze.

Kwiaty

To pierwszy pomysł, jaki zazwyczaj przychodzi nam do głowy. Ładny bukiet na pewno sprawi, że na twarzach państwa młodych zagości uśmiech. Warto jednak zastanowić się, czy zamiast ogromnego bukietu nie lepiej kupić skromny bukiecik, idealny do postawienia w wazonie i do tego dodać coś innego. Ale co?

Książka

To jest ponadczasowy, uniwersalny prezent. Nieraz wiemy, że ta osoba nam bliska biorąca właśnie ślub ma swoją książkę, którą pokochała, która zmieniła jej życie. Albo też my mamy jakąś powieść, której przesłanie do głębi nas poruszyło i chcemy się nią podzielić. Warto jeszcze dodać, że na takiej książce zawsze można napisać coś od siebie. Książka jest właśnie idealnym przykładem na to, że prezent nie musi być drogi, aby być udany. Jednak warto wiedzieć, że niektóre specjalne edycje, wydania albo serie mogą być znacznie droższe.

Sprzęt rtv i agd

To często wybierany pomysł na prezent. Nowożeńcy mają wiele wydatków i tak praktyczny prezent uwolni ich od kolejnych wydawanych sum.

Zastawa

To klasyczny prezent od wieków dawany młodej parze. Przede wszystkim kupno dobrej zastawy wcale nie jest takie łatwe. Należy znaleźć odpowiednią, znaną firmę. Ponadto warto zauważyć, że taki prezent może być bardziej spersonalizowany niż nam się na pierwszy rzut oka wydaje. Na rynku dostępnych jest wiele różnych wzorów i stylów zastawy. Możemy znaleźć ten, który wiemy, że najbardziej spodoba się nowożeńcom. Może to będzie specjalny motyw roślinny albo zastawa stylizowana na jakąś epokę?

Dekoracje do domu

Zakup jakiejś dekoracji do domu jest bardzo dobrym pomysłem na prezent ślubny. Możliwości tutaj jest nieskończenie wiele. Może to być jakaś rzeźba, wazon, obrus czy też kwiat doniczkowy.

Dzieło sztuki

To jest nieco osobna kategoria prezentów ślubnych. Tutaj trzeba dobrze znać młodą parę. Wiele jest bowiem stylów w sztuce i sam fakt, że ktoś jest miłośnikiem malarstwa jeszcze nie oznacza, że prace każdego artysty chętnie zobaczy na swojej ścianie. Czy to musi być drogi prezent? Niekoniecznie. Obrazy mają raczej wyższe ceny, jednak dzieła sztuki to także fotografia, rzeźba czy nawet ładny witraż, albo artystycznie dmuchane szkło, z którego wyrabiane są patery czy wazony.

Mebel

Wbrew pozorom mebel wcale nie jest takim dziwnym prezentem. Wiele osób ceni bowiem jakiś szczególny typ mebli, który albo jest trudny do znalezienia albo jest droższy od standardowych mebli. Świetnym przykładem są tutaj osoby lubiące meble kolonialne, którym można śmiało zakupić duże, piękne biurko albo ciekawą szafkę. Z kolei dla osób ceniących styl francuski klasyczny doskonałym prezentem będzie tapicerowana kozetka czy też duże lustro z bogato zdobioną, złoconą ramą. Zaś osoby będące miłośnikami stylu angielskiego z pewnością docenią duży, głęboki, wygodny fotel do czytania.

Handmade

Jeśli masz dryg do robienia czegoś warto to wykorzystać. Ręcznie szydełkowane serwetki, malowane obrusy, udekorowane ładnie pudełka, skrzyneczki, ramki czy lusterka a nawet robione na drutach ubrania mogą okazać się wyśmienitym prezentem. Nie są one drogie, jednak ilość pracy, którą w nie włożyliśmy mówi sama za siebie o naszych uczuciach do państwa młodych.

Zastrzyk adrenaliny

Można też zafundować państwu młodemu, coś, czego wiele osób chce spróbować, natomiast zawsze znajdują się jakieś powody, aby tego nie zrobić. Mowa tu o ekstremalnych przygodach takich, jak skok ze spadochronem, skok na bungee, lot helikopterem, nauka nurkowania czy też rajd quadami. Jednak należy nadmienić, że taki prezent tylko wtedy będzie udany, jeśli wiemy, że nowożeńcy lubią taki zastrzyk adrenaliny.

Romantyczny wieczór

Para świeżo po ślubie najchętniej spędzała by każde wieczory na romantycznych wyjściach i randkach. Jednak przeszkodą nieraz są finanse. Warto zatem sprezentować nowożeńcom romantyczną kolację w luksusowej restauracji. Mogą tam serwować ukochane przez młodą parę dania albo też może przeciwnie- jakieś egzotyczne dania, zupełnie dotąd nieznane młodej parze? Zamiast kolacji można zakupić w prezencie również inne sposoby spędzenia wieczoru a nawet weekendu. Może to być spektakl w teatrze, degustacja win, wyjazd na weekend do spa czy w góry. Możliwości jest wiele!

Podsumowanie

Na koniec należy wspomnieć, że nieważne jest to, ile prezent kosztował, ani gdzie go kupiliśmy. Ważne jest natomiast, czy kupowaliśmy prezent z miłości do osoby biorącej ślub, czy rzeczywiście chcieliśmy sprawić jej radość i pomyśleliśmy, co będzie dla niej najlepsze. Prezenty kupowane z sercem są zawsze drogie osobie obdarowywanej, niezależnie od swojej ceny.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: